Autor Téma: Výzva - zpřísupněte na ukázku týden staré články z placené sekce  (Přečteno 21041 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Co kdybyste zpřístupnily na ukázku týden staré články? Hlavně ty data ze sledování už svou exkluzivitu celkem ztratily a i rozhovor s Ruzek by se překousnul. A čtenář aspoň uvidí, o co přichází...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tomu se říká hozená rukavice ....
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Korislav Korislavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Neponižujte se a neproste ! At´si ty články strčí redakce Digizone do.... ;)


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Já jsem pro. Ta výzva je smysluplná. Ať redakce DZ ukáže, oč jsme přišli. Ostatně - kdo z nás koupí jakékoli zboží, když vlastně ani neví, jak vypadá, jak funguje? Snad jedině ten, kdo neví, co s penězi....
Je tomu již několik let, co jsme si předplatili jeden odborný časopis. Vůbec není levný, 12 čísel zpravidla o osmi stránkách A4 + jednou ročně poloviční Speciál za takřka 3.000 Kč ! A víte, proč jsme se rozhodli pro předplatné? Protože jsme zdarma obdrželi ukázkové číslo s poměrně rozsáhlým vysvětlujícím textem, oč autorům jde. Přesvědčilo nás to a zkusili jsme jeden rok předplatit. Nu a nyní si již nedovedeme svou práci bez tohoto odborného časopisu představit a taky nám již vůbec nepřipadá drahý vzhledem k informacím, které poskytuje včetně odpovědního servisu zdarma na různorodé dotazy. Jenže co udělali majitelé a redaktoři DZ? Prostě část článků najednou znepřístupnili, pak po rozhořčených reakcích k tomu něco napsali a... NIC. Takže se, pánové, předveďte, oč jsme přišli, třeba i článkem o testování RS8 !


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Osobně mám opačný názor.
Pánové,o co skutečně myslíte že jsme přišli? Odpověď je stručná-naprosto o nic a to i bez týden starých článků. Není proto důvod to tady omílat stále dokola.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
No já si to myslím taky, že jsme nepřišli vůbec o nic. Jde však o princip. Zboží, které kupuju, mám právo vidět. Nebo mít alespoň minimální povědomí o tom, jak vypadá, a proč do něj mám vrážet prachy. Jinak se prostě jedná o "čachry", s nimiž nemá žádný smysl se zabývat. Takže vlastně jo, milá DZ, zamykejte. Proč by ne  ;)


Jenda Nový

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Já mám předplacený akorát železničář za 250 kč ročně 14 deník


Aleš V

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pristup redakce myslim dostatecne vystihuje vcerejsi uzamknuti vlakna Lukasem Polakem. To je myslim klasicka ukazka toho, co si o ctenarich redakce mysli a ze je uplne jedno, co tu kdo pise.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pristup redakce myslim dostatecne vystihuje vcerejsi uzamknuti vlakna Lukasem Polakem. To je myslim klasicka ukazka toho, co si o ctenarich redakce mysli a ze je uplne jedno, co tu kdo pise.

Ten Podnět na změnu kdy ta informace už nebude exkluzivní a bude běžně dostupná jí překlopit do běžné zprávy si myslím je dobrý nápad!  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Chápu váš pohled, je celkem logický.
Musíme ale zvažovat víc hledisek, včetně oprávněného pohledu naopak lidí, kteří si některý článek zaplatili, a pokud bychom ho nyní dali všem, cítili by se ošizeni - stačilo počkat a měli by ho zdarma také, což předem nevěděli. Co se týče obrázku o tom, co je v placené sekci, je rozdíl mezi rozhovory a analýzami. Rozhovory jsme vydávali dlouho předtím, nyní jsou hlavně obsažnější a delší, typově však asi víte, jak vypadají. U analýz je na zvážení, jestli skutečně některou starší denní nezpřístupnit, to je dobrý podnět.
Firmy, na které zejména je cíleno předplatné kvůli analzýám, mají možnost získat měsíc zdarma už nyní. U jednotlivců to bohužel není možné, neohlídali bychom, zda si někdo registruje neustále nové účty. Zvažujeme ale další varianty pro fyzické osoby včetně cenových modelů a dříve či později některý vyzkoušíme.


Aleš V

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Chápu váš pohled, je celkem logický.
Musíme ale zvažovat víc hledisek, včetně oprávněného pohledu naopak lidí, kteří si některý článek zaplatili, a pokud bychom ho nyní dali všem, cítili by se ošizeni - stačilo počkat a měli by ho zdarma také, což předem nevěděli. Co se týče obrázku o tom, co je v placené sekci, je rozdíl mezi rozhovory a analýzami. Rozhovory jsme vydávali dlouho předtím, nyní jsou hlavně obsažnější a delší, typově však asi víte, jak vypadají. U analýz je na zvážení, jestli skutečně některou starší denní nezpřístupnit, to je dobrý podnět.
Firmy, na které zejména je cíleno předplatné kvůli analzýám, mají možnost získat měsíc zdarma už nyní. U jednotlivců to bohužel není možné, neohlídali bychom, zda si někdo registruje neustále nové účty. Zvažujeme ale další varianty pro fyzické osoby včetně cenových modelů a dříve či později některý vyzkoušíme.
Myslite, ze to stejne vidi i predplatitele placenych filmovych kanalu, kteri maji moznost film videt oproti beznemu, volne dostupne vysilani sledujicimu divakovi a ten stejne hyka ve chvili, kdy se film objevi i na Nove? Asi ne. Nerikam, ze tyden je doba optimalni, nicmene zpristupneni urciteho typu clanku(rozhovory, at uz s pani z Novy, ci odbornikem z Primy) by bylo fajn.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Chápu váš pohled, je celkem logický.
Musíme ale zvažovat víc hledisek, včetně oprávněného pohledu naopak lidí, kteří si některý článek zaplatili, a pokud bychom ho nyní dali všem, cítili by se ošizeni - stačilo počkat a měli by ho zdarma také, což předem nevěděli. Co se týče obrázku o tom, co je v placené sekci, je rozdíl mezi rozhovory a analýzami. Rozhovory jsme vydávali dlouho předtím, nyní jsou hlavně obsažnější a delší, typově však asi víte, jak vypadají. U analýz je na zvážení, jestli skutečně některou starší denní nezpřístupnit, to je dobrý podnět.
Firmy, na které zejména je cíleno předplatné kvůli analzýám, mají možnost získat měsíc zdarma už nyní. U jednotlivců to bohužel není možné, neohlídali bychom, zda si někdo registruje neustále nové účty. Zvažujeme ale další varianty pro fyzické osoby včetně cenových modelů a dříve či později některý vyzkoušíme.
Myslite, ze to stejne vidi i predplatitele placenych filmovych kanalu, kteri maji moznost film videt oproti beznemu, volne dostupne vysilani sledujicimu divakovi a ten stejne hyka ve chvili, kdy se film objevi i na Nove? Asi ne. Nerikam, ze tyden je doba optimalni, nicmene zpristupneni urciteho typu clanku(rozhovory, at uz s pani z Novy, ci odbornikem z Primy) by bylo fajn.

Ano přesně tak to vidím i já pokud už exkluzivita pominula tak se může upravit na běžnou zprávu

Bohužel jsme jen lidi podléhající náladám a pod. je to vidět hold  :(

Ti co pracují pro tv společnosti to není velký problém získat exkluzivní info za tuto částku je to pro ně zanedbatelná částka  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Jirka Blažek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zvažujeme ale další varianty pro fyzické osoby včetně cenových modelů a dříve či později některý vyzkoušíme.

Děkuji, pane Miklíku. Jsem rád, že i v Internet Info jsou lidé, které názory čtenářů opravdu zajímají a zamýšlejí se nad nimi. Myslím, že i z diskuzí vyplynulo, že čtenářům ani tak nevadí princip zpoplatnění některých článků, jako spíše nasazená cena, která je opravdu šitá zejména pro firmy z oboru a ne pro běžné čtenáře. Přitom i pro ně, nebo některé z nich, mohou být některé informace a analýzy zajímavé.


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Chápu váš pohled, je celkem logický.
Musíme ale zvažovat víc hledisek, včetně oprávněného pohledu naopak lidí, kteří si některý článek zaplatili, a pokud bychom ho nyní dali všem, cítili by se ošizeni - stačilo počkat a měli by ho zdarma také, což předem nevěděli. Co se týče obrázku o tom, co je v placené sekci, je rozdíl mezi rozhovory a analýzami. Rozhovory jsme vydávali dlouho předtím, nyní jsou hlavně obsažnější a delší, typově však asi víte, jak vypadají. U analýz je na zvážení, jestli skutečně některou starší denní nezpřístupnit, to je dobrý podnět.
Firmy, na které zejména je cíleno předplatné kvůli analzýám, mají možnost získat měsíc zdarma už nyní. U jednotlivců to bohužel není možné, neohlídali bychom, zda si někdo registruje neustále nové účty. Zvažujeme ale další varianty pro fyzické osoby včetně cenových modelů a dříve či později některý vyzkoušíme.
Myslite, ze to stejne vidi i predplatitele placenych filmovych kanalu, kteri maji moznost film videt oproti beznemu, volne dostupne vysilani sledujicimu divakovi a ten stejne hyka ve chvili, kdy se film objevi i na Nove? Asi ne. Nerikam, ze tyden je doba optimalni, nicmene zpristupneni urciteho typu clanku(rozhovory, at uz s pani z Novy, ci odbornikem z Primy) by bylo fajn.

Nejsem si jistý, jestli je to vhodná analogie. V online světě není běžné, že tentýž obsah se později objeví jinde - alespoň tedy ne u exkluzivních věcí, které jsou předmětem placených služeb. A pokud ano, je to spíš často špatnou volbou tématu (zpravodajství ad. obsah, který je možné získat jinak než předplatným). Když se podíváte, jak se ke svému placenému obsahu chová většina online vydavatelů, je pozdější odemykání spíš výjimkou než pravidlem. Ale jak jsem už zmínil, u ukázkové starší analýzy sledovanosti, kde je menší ztráta hodnoty (nikdo by si už asi starší data nekoupil), to dává celkem smysl.


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Zvažujeme ale další varianty pro fyzické osoby včetně cenových modelů a dříve či později některý vyzkoušíme.

Děkuji, pane Miklíku. Jsem rád, že i v Internet Info jsou lidé, které názory čtenářů opravdu zajímají a zamýšlejí se nad nimi. Myslím, že i z diskuzí vyplynulo, že čtenářům ani tak nevadí princip zpoplatnění některých článků, jako spíše nasazená cena, která je opravdu šitá zejména pro firmy z oboru a ne pro běžné čtenáře. Přitom i pro ně, nebo některé z nich, mohou být některé informace a analýzy zajímavé.

Uvědomujeme si to a rozhodně vaše podněty nehážeme implicitně do koše. Potřebujeme si vyhodnotit první období a reakce firem i vás čtenářů a podle toho upravit celý model, aby měl co největší přínos pro všechny strany. Do té doby budeme rádi, když nám zachováte přízeň :)