Autor Téma: eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?  (Přečteno 6647 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« kdy: 12. 10. 2013, 10:39:55 »
Přátelé,

uvažuji o koupi tohoto multimediálního centra, viz: http://www.czc.cz/egreat-u1-android-tv/130884/produkt?q-category-id=dpg2ur60usjthbqnk7oj7oi8g1

Máte s ním někdo osobní zkušenost? Taktéž by mě zajímalo, jestli je do něho možné nainstalovat aplikace jako HBO GO nebo Voyo. Obě na Androidu jsou, ale zajímá mě, jestli tady je zkrátka volně dostupný Android Market a tím pádem jdou do této kouzelné krabičky bez problémů nahrát. Díky!
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #1 kdy: 12. 10. 2013, 11:42:26 »
Je potřeba si založit u Googlu účet,tím se dostanete do obchodu s aplikacemi.Jinak obě aplikace jsou zdarma,ale obsah je placený.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #2 kdy: 12. 10. 2013, 13:43:47 »
Účty do obou aplikací mám. To už je v pořádku. No, zajímavé je, že mi to nenašlo české Voyo, ale slovinské, chorvatské, bulharské a rumunské ano. Že by to bylo neaktuální verzí Androidu?
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #3 kdy: 12. 10. 2013, 18:49:39 »
Dlouhodobě jsem uvažoval o multicentru,ale asi se vydám cestou miniPC/rikomagic mk 802 IV 8GB/,proto ani nechci smart tv-android jde up datovat,silný procesor,stejné nebo lepší služby,no ale nejdřív musí do nové plazmy !Jsem ještě majitelem ellion 700a-sw nedodělaná krabice!!! >:(
« Poslední změna: 12. 10. 2013, 18:51:49 od spyko »
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #4 kdy: 12. 10. 2013, 20:30:14 »
Tak jsem si multimediální centrum koupil, a po několika hodinách ho šel opět vrátit.

Zkušenosti byly následující:

Voyo.cz - dle Google Play: Aplikace je funkční pouze na zařízeních s Android od verze 4.0.x (Ice Cream Sandwich) a do verze 4.2.2 (Jelly Bean) - realita: zařízení tuto aplikaci nepodporuje

Topfun - aplikace šla spustit, ale nešlo přehrát video. přihlásit se lze, ale centrum si údaje nepamatuje, čili opět nepoužitelné

iPrima - dle výrobce aplikaci podporuje, ovšem Google Play je opět jiného názoru

HBO GO - aplikace se spustí, videa jdou přehrát, ale cca. jen dvě vteřiny, pak se seknou a jde jen zvuk. případně je okamžitě černá obrazovka a nejde ani ten

Filmbox Live - fungoval bez problémů

iVysílání - fungovalo OK (včetně HD), ovšem pouze do doby, než jste video přetočili. Pak se zaseklo a už s tím nešlo nic dělat

Jediná aplikace, kterou jsem tedy rozběhl (a původně požadoval), byl Filmbox Live. Toto multimediální centrum je tedy co se televizních aplikací týká v podstatě naprosto nepoužitelné. Peníze mi v CZC.cz vrátili v plné výši a ještě přitakali, že je s těmito produkty problém a neexistuje v podstatě zařízení, které by vyhovělo v plné výši.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #5 kdy: 12. 10. 2013, 20:43:25 »
To je přesně o tom,minipc má androit 4.1/2/,4 jadrový cortex9,jediný udajný problém u starších rico III bylo wifi,má byt vyřešeno,ale zatím to jen sleduji.Pro mne by to na surf stačilo jako 2pc! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #6 kdy: 12. 10. 2013, 20:47:47 »
Hoďte sem pro zajímavost nějaký kousek. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #7 kdy: 12. 10. 2013, 21:35:13 »
RIKOMAGIC MK802 IV- nejvykonnější,nový-/alza minipc nejlevnější/ na te adrese je jich víc,tvfreak,avmania-popisky několika kousků !
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #8 kdy: 12. 10. 2013, 22:29:02 »
Ten e Great U1 má podobnou specifikaci,ale jen 2jadro,android je psán 4.1,na tvfreaku ho celkem chválí,hledal jsem zkušenosti a skoro nic nenašel,pak už by nezbylo než jít  do mini pc s klasikou,wind. nebo linux,dost jsi mě s tou popiskou vyděsil ! :(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #9 kdy: 12. 10. 2013, 23:07:36 »
Ještě jsem zauvažoval nad tímhle:

www.digizone.cz/clanky/lg-st600-smart-tv-upgrader-za-televizory/

Otázkou ovšem opět je, zdali to umí HBO GO (mělo by). Voyo na tom ale stopro nepůjde. To chodí až na televizorech roku 2012 a starších. Tahle krabička je z roku 2011.

Navíc mě odlákalo hodnocení na Alze:

málo kvalitních doinstalovatelných aplikací
slabší hardware - záseky u složitějších aplikací
integrovaný prohlížeč nepodporuje ukládání hesel
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #10 kdy: 12. 10. 2013, 23:32:05 »
To LG je o ničem,minim.aplikací,podobné jak apple tv,slabé bez výkonu !
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:eGreat U1 Android TV: Máte někdo zkušenosti?
« Odpověď #11 kdy: 13. 10. 2013, 13:58:02 »
taky sem řešil co k tv koupit nakonec sem to vyřešil klasickým pc..dvoujádro celeron g540 má integrovanou grafiku, takže stačí jen cpu+deska+ram+zdroj+hdd..výhoda že zdroj i hdd sem měl doma nevyužitý tak mě to vyšlo cca stejně jako tyhle minipc,ale možností to nabízí mnohem více:)