Autor Téma: Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!  (Přečteno 74007 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #15 kdy: 12. 10. 2013, 18:37:08 »
Může mi prosím někdo z "protestujících" vysvětlit, co je přesně "sprosté" na zavedení placeného exkluzivního obsahu a obsahu hlavně pro profesionály z oboru, a proč by někdo kvůli tomu měl na web přestat úplně chodit, když běžný informační servis, články, fórum atd. nadále zůstávají stejně jako dříve neplacené?

On vás snad někdo nutí ty placené články číst a nutí vás za to platit, že vás to rozpaluje doběla a podobně? Je to jednoduché - 1) nezajímá mne to, nepotřebuji to číst, tak nezaplatím
2) zajímá mne to, ale platit nechci, tak si zkusím informaci sehnat z jiných zdrojů, a pokud není a je exkluzivně tady, tak mám holt smůlu
3) zajímá mne to, chci si to přečíst zde a zaplatím si

To je prostě svoboda konání.

Polemika o výši těch cen je ale logická, i mě to přijde dost nadsazené a nemyslím si, že s touto cenovou politikou bude předplatitelů a čtenářů placeného obsahu mnoho, ale absolutně nerozumím těm výkřikům o nehoráznostech, sprostotě a podobně.
Digizone je komerční web, který musí z něčeho žít, žádný obsah není zadarmo! Část obsahu se zaplatí z inzerce, ale je i takový obsah, který je natolik exkluzivní a jeho zpracování a jeho zdroje něco stojí, a pak je logické, že se za takový obsah může platit.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #16 kdy: 12. 10. 2013, 18:39:53 »
Dávit se reklamama a ještě platit,co mi to připomíná-skylink a jeho plac.nabídka s velkým poklesem,zaplatil bych-pokud by ta informace byla jen pro mne a s patřičným rozborem,co mohu vyhledat na netu-neplatím !
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #17 kdy: 12. 10. 2013, 20:18:39 »
Může mi prosím někdo z "protestujících" vysvětlit, co je přesně "sprosté" na zavedení placeného exkluzivního obsahu a obsahu hlavně pro profesionály z oboru, a proč by někdo kvůli tomu měl na web přestat úplně chodit, když běžný informační servis, články, fórum atd. nadále zůstávají stejně jako dříve neplacené?
Běžný informační servis zahrnoval i články o sledovanosti. Nebo informace o nových vysílačích, (http://www.digizone.cz/clanky/ceske-radiokomunikace-zacnou-testovat-regionalni-sit-8-z-klete/). To je dneska v trapu. Pokud by se vyčlenil placený obsah na nový web, kde by byly jen ty super detailní výsledky sledovanosti a nějaké ty články navíc, to by znamenalo, že se tady nic nemění.


On vás snad někdo nutí ty placené články číst a nutí vás za to platit, že vás to rozpaluje doběla a podobně? Je to jednoduché - 1) nezajímá mne to, nepotřebuji to číst, tak nezaplatím
2) zajímá mne to, ale platit nechci, tak si zkusím informaci sehnat z jiných zdrojů, a pokud není a je exkluzivně tady, tak mám holt smůlu
3) zajímá mne to, chci si to přečíst zde a zaplatím si

To je prostě svoboda konání.
Polemika o výši těch cen je ale logická, i mě to přijde dost nadsazené a nemyslím si, že s touto cenovou politikou bude předplatitelů a čtenářů placeného obsahu mnoho, ale absolutně nerozumím těm výkřikům o nehoráznostech, sprostotě a podobně.

To co píšeš se týká obeznámeného člověka. Pokud ovšem přijde náhodný návštěvník, pak takový může nabýt dojmu dojmu, že za 50 korun dostane skutečně nějaký úžasný produkt v hodnotě 50 Kč, což se v drtivé většině nedostane, proto je v myslím v pořádku důrazně všechny varovat, před placením takové věci. Možná redakce počítá s tím podvodným principem jaký uplatňují všelijaké ty noční výherní soutěže v TV, které prostě mají zjištěno, že se najde dost lidí, kteří to prostě jednou zkusí (protože vícekrát do to nikdo nepůjde).


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #18 kdy: 12. 10. 2013, 20:20:37 »
Dávit se reklamama a ještě platit,co mi to připomíná-skylink a jeho plac.nabídka s velkým poklesem,zaplatil bych-pokud by ta informace byla jen pro mne a s patřičným rozborem,co mohu vyhledat na netu-neplatím !

Ale to přeci není v rozporu - placené info by měly být buď exkluzivní informace, a nebo rozbory (např. grafy a rozbory sledovanosti), popřípadě nějaké dlouhé autorské rozhovory, tedy vše věci, které běžně člověk na netu nenajde...

Běžné věci dohledatelné i jinde na netu by měly být i nadále zdarma a po týdnu provozu mi přijde, že to tak i je.
Stejně tak fórum, blogy a vše další na DZ

Tedy se třeba pro mne skoro nic nezměnilo, a to si placené články neplatím.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #19 kdy: 12. 10. 2013, 20:23:40 »
Ale ten servis sledovanosti je 1) informace cílená na úzkou skupinu lidí (i když chápu že dost lidí se na to jen tak "rádo podívá", protože jsou zvědaví), 2) informace která je ve formě která je na DZ jinde nesehnatelná, a redakce za přístup k těmto datům navíc platí určité finance.

Pak mi tedy nepřijde problém, že je toto nyní placené.

Ohledně aktuality se spuštěním RS8 - redakce pokud vím zatím testuje, co do placené sekce zařadit a co už ne. Je jasné, že se ten systém postupně doladí, a že pokud bude fungovat, začnou třeba pro DZ psát i další autoři, kteří už budou tvořit přímo pro tu placenou sekci.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Galko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 174
  • TV Zpravodaj
    • Zobrazit profil
    • TV Zpravodaj
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #20 kdy: 12. 10. 2013, 21:00:04 »
Já už jsem psal, že mi dost zavádějící, že na různých serverech informuje někdo z iinfo (nechce se mi hledat jeho jméno) o cenách a informaci o DPH zcela vynechal. Také si nejsem jist jestli není povinnost informovat o plné ceně. Dále, takže protože musí DigiZone platit spoustu peněz za sledovanost, tak já musím zaplatit 50 Kč abych se dozvěděl, který vysílač spustil test a dalších 50 Kč která stanice skončí. Nevadí mi zpoplatnění, ale jako obyčejný čtenář, na tohle opravdu nemám. Takže čekám na P....... až to tam někdo napíše. U nižší ceny, by to asi spousta čtenářů neřešila a zaplatila. A nakonec obsah. Opravdu chcete peníze za články jako třeba přehled regionálních DVB-T ? Tam byla dost velká spousta chyb. Upozornil jsem na ně, hned po půlnoci, když byl článek zveřejněn, ale opraven nebyl. Redaktor si samozřejmě mohl ověřit má tvrzení, ale s tím by bylo moc práce. Takže zaplatit 50 Kč a pak zjistit, že jsou informace nekvalitní, to by mě dost naštvalo.
Fernandel: Oproti rádiu má televize řadu nepřekonatelných výhod: například poruchy můžeme nejen slyšet, ale i vidět.

TV zpravodaj - http://tvzpravodaj.mnoho.info


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #21 kdy: 12. 10. 2013, 21:42:11 »
Tak jsem dnes zjistil že chcete platit za jeden článek 50kč, slovy PADESÁT KORUN!!! Bože jste vůbec normální??? 50kč nestojí ani tištěný časopis!! Kdyby 2koruny, tak to beru ale 50??? Úplně mě tento článek rozpalil do běla. Žádám tímto o zrušení mé registrace na vydridušsky server chodit nebudu. Nechávám tady svůj poslední odkaz a přál bych si aby se přidali další kdo budou hromadně rušit registrace. Přeju redakci a hlavně panu polakovi ať mu to hodně sype, sbohem.

Nerozumiem reakcii - Vás niekto núti čítať tento server? Alebo nebodaj PLATIŤ za tie články????? Ten obsah niekto tvorí. A ten server niekto aj financuje. A títo ľudia tiež musia z niečoho žiť. Vy tiež nepracujete ZADARMO - alebo áno? Tak čo sa divíte tomu, ak niekto chce za svoju prácu aj zaplatené.



v česku nělat placený obsah .... hodně velká odvaha ... hodně velké sebevědomí ... a většinou je to hodně velký pád z výšin na hu.ústa.

Podobných kecov som čítal na slovenských diksusných fórach pri zavedení PIANA stovky. Napriek presvedčeniu diskutérov o tom, že platený obsah nemá šancu prežiť, zatiaľ v SR stále existuje a nezdá sa, že by končil. A pochybujem že internet v ČR je až taký odlišný od toho čo je v SR.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #22 kdy: 12. 10. 2013, 23:23:02 »
Já když jsem poprvé zjistil, že budou některé články zpoplatněné, tak jsem tak chytl nerva, že jsem v reakci napsal redakci hodně ošklivé věci. Tímto se panu Polákovi i panu Potůčkovi (a dalším, kteří můj výlev museli číst), veřejně omlouvám. Moje reakce byla sprostá a neadekvátní. Jsem cholerik, ale to není omluva. Uznávám, že ti, kdo spravují tento web, s ním mohou nakládat jakkoli, když někdy budou chtít DigiZone zavřít, budiž. Na druhou stranu, pachuť "zrady" pořád cítím. Těžko to popsat; asi jako kdyby vám manželka jednoho dne oznámila, že určité intimní praktiky si odteď budete muset zasloužit tím, že jí každý měsíc koupíte šperk. Blbý příklad, ale já bral DigiZone asi příliš lidsky, skoro citově, prostě jsem si nepřipouštěl, že i on funguje stylem "má dáti - dal". Že i tento web je, ostatně jako skoro všechno, o penězích. To su ale osel, že?
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #23 kdy: 13. 10. 2013, 10:40:33 »
Ale to nic. Jen DigiZone není rodinný podnik, ani charita. ;)

Osobně mi na tomto webu víc vadí/vadily někdy nekonečné hádanice o prkotiny, osobní zesměšňování diskutérů, než zavedení placení za něco, co jsem stejně nesledoval, nebo bez čeho se snadno obejdu. :-X
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #24 kdy: 13. 10. 2013, 11:52:00 »
Citace
Podobných kecov som čítal na slovenských diksusných fórach pri zavedení PIANA stovky. Napriek presvedčeniu diskutérov o tom, že platený obsah nemá šancu prežiť, zatiaľ v SR stále existuje a nezdá sa, že by končil. A pochybujem že internet v ČR je až taký odlišný od toho čo je v SR.

To nevím, jestli to zanikne nebo nezanikne, to záleží na atraktivnosti obsahu. Jsou lidi kteří tvrdí, že zaniknou přímo placené stanice a jsou lidi kteří tvrdí, že zaniknou free stanice. Osobně si myslím, že je naprostá pitomost jedno i druhé. Tedy existuje to vedle sebe řadu let a nezdá se, že by jedna, či druhá skupina nějak dramaticky stoupala. Ted je to tak nějak vzájemně vyrovnané. Někdo sází na to aby byl free a měl tam tuny reklam, jiný sází na to, že si nechá přímo platit, ale tu reklamu už tam má bohužel taky. I když je jí možná méně. Velké firmy pak mají oboje, tedy i placené stanice i neplacené stanice. Takže samozřejmě mohou si zpoplatnit, co chtějí. Otázkou je, kolik jim to vynese ? A to je jich problém ne ? Rozhodně to na Slovensku nijak výrazně neuspělo a žádný velký úspěch a boom se nekonal. Tak třeba jim to vydělalo na cigarety nebo na pivo. Ale to je tak asi všechno. Tak když jim pár lidí zaplatí, tak třeba budou mít na tácek pro redaktora na kafe. Ale rozhodně bych neučekával nějaký dramatický příliv ani odliv.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #25 kdy: 13. 10. 2013, 13:08:58 »
Kolega Pamětník to celkem vystihl, proč mít redakci takový pokus za zlé (i když semi to nelíbí).  Jenže zatím jsem na foru neviděl redakční článek takové kvality, aby se vyplatilo za něj zaplatit. Např. mi chybí jasné a včasné informace o zprovozňování vysílačů, programů na nich, multiplexů atd. Např. programy nově ČT v muxu 3, Programy HD atd, většinou vše zjistíme až když to běží. Takže jako montéři nemáme před zákazníky žádný náskok, naopak někdy slyším a proč jste to rovnou nepřipravil na tohle, dali jsme do antény tolik peněz a už zas něco nejde. :) Možná by měla redakce vytvořit nějakou diskusi na téma co si představujeme pod prémiovým obsahem.


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #26 kdy: 13. 10. 2013, 13:18:13 »
To Stefan Bukovan: Když jsem zakládal tohle vlákno psal jsem to tak trošku s horkou hlavou a nezjštoval jsem si že budou zpoplatněny jen ty v uvozovkách VIP články. Jinak ják píšu teď již potřetí, ani mi tak nevadí zpoplatnění jako ta částka, vážně si myslíte že 50kč je za jeden článek adekvátní cena??


Miroslav Galko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 174
  • TV Zpravodaj
    • Zobrazit profil
    • TV Zpravodaj
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #27 kdy: 13. 10. 2013, 13:25:15 »
50 Kč je moc, ale pokud to redakce vidí jako rozumné tak jejich věc. Já si chodím pro info z placených článků ke konkurenci. Nemyslím sledovanost a rozhovory. Tam jsou většinou jen PR kecy a ty nepotřebuji.
Fernandel: Oproti rádiu má televize řadu nepřekonatelných výhod: například poruchy můžeme nejen slyšet, ale i vidět.

TV zpravodaj - http://tvzpravodaj.mnoho.info


Mates Volf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #28 kdy: 13. 10. 2013, 13:46:49 »
při dvou prémiových článcích za den po 365 dní v roce mi při ročním předplatném vychází cena článku na 5,34 Kč (bez DPH), což už zaznělo, že je přijatelná částka pro některé diskutující, tak nevím, co se tu řeší? kdo ty informace každý den potřebuje, toho těch pět korun denně nezabije..chápu i to, proč jednorázová platba je 50,- Kč, tento způsob se používá všude tam, kde je snaha dokopat lidi, aby si předpláceli a neřešili to jednorázovkama, i když nepopírám, že ta částka je skutečně přemrštěná, odstrašující by bylo aj 30,- Kč, s těma padesáti se to přehnalo a reakcím diskutujících se nedivím, i já z toho měl šok..


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Protest proti placení 50kč za článek na digizone!!
« Odpověď #29 kdy: 13. 10. 2013, 18:08:40 »
To Stefan Bukovan: Když jsem zakládal tohle vlákno psal jsem to tak trošku s horkou hlavou a nezjštoval jsem si že budou zpoplatněny jen ty v uvozovkách VIP články. Jinak ják píšu teď již potřetí, ani mi tak nevadí zpoplatnění jako ta částka, vážně si myslíte že 50kč je za jeden článek adekvátní cena??

Ako som už písal v inej diskusii - nie, nemyslím si že 50 Kč za článok je primeraná cena. Podľa mňa to troška prehnali. A nie len s tou jednorázovou sumou, ale aj tým ročným predplatným. Najmä ak to porovnám s takmer úplne spoplatneným slovenským serverom Medialne.sk.... Mesačné predplatné cez Piano, ktoré mi okrem Medialne.sk sprístupní platený obsah aj na ďalších 12 serveroch vyjde na 3,90 (cca 100 Kč) a ročné 39€ (cca 1000 kč).
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380