Autor Téma: Kapesní DAB rádio  (Přečteno 22827 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #15 kdy: 17. 09. 2013, 18:46:02 »
Manuálním laděním na zvoleném kanále disponuje i moje další DAB rádio = "pohlednicové" SONY XDR-S56DBP, které má ale tuner jen na III. pásmo. Během ladění ale na displeji jen bliká hláška "<TUNUNG>", žádná úroveň signálu se při tom nezobrazuje. Čili to moc nepomůže při hledání polohy, nebo směrování, antény v režimu DX.

Zkušenosti s tímto přijímačem jsem uvedl v http://forum.digizone.cz/index.php?topic=176.msg24926#msg24926
« Poslední změna: 17. 09. 2013, 18:57:09 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #16 kdy: 05. 10. 2013, 09:38:36 »
Koukám, že conrad.cz tu má asi agenty nebo už to u něj někdo poptával,
protože se to u něj objevilo v nabídce, ten zde diskutovaný přijímač...

http://www.conrad.cz/dab-radio-imperial-dabman-20-fm-cerna.k442238?gclid=CPrC1ZuW_7kCFcmz3god2ikAEw#utm_source=google&utm_medium=agregator&utm_campaign=2013&utm_content=442238

Vidím také, že conrad.cz též velmi podstatně nabídku zvýšil, tak zhruba dvojnásobně,
zdá se, že pochopili, že zájem o přijímače DAB+ je už i v ČR :

http://www.conrad.cz/dab-radia.c1310108#min=699&max=6090&show_brand=&show_params=0&pg=1&c=1310108&sort=price&order=asc&list=99&boxes_action=1&boxes_show=1

I když nabídky německého, to zdaleko nedosahuje, ta je pětinásobná...

http://www.conrad.de/ce/de/Search.html?search=DAB%2B+Radios&sort=Price-asc&perPage=100


I když dle přiloženého obrázku v tom mají také pikantní ,,bordel", co a jak a kam zařadit...
« Poslední změna: 06. 10. 2013, 13:01:20 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #17 kdy: 05. 10. 2013, 22:20:46 »
Skoda, ze zadny z tech "tranzistoraku" u Conrada nema L pasmo.
Ale zase tam maji u kazdeho upozorneni, ze to ma jen III. pasmo. Za to palec nahoru.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #18 kdy: 05. 10. 2013, 22:53:40 »
Sice to úplně nespadá do tématu Kapesní DAB rádio, ale když už se komentuje nabídka Conrada, možná stojí za to uvést:

Jak se ale zdá, pomalu se spíše snižuje počet tuzemských vysílačů v L pásmu a zatím udělené licence pro toto pásmo nejsou a asi ani nebudou využívány. Možná i v Česku směřuje budoucnost DABu spíše do III. pásma, proto omezení přijímačů z německého trhu přestává být na překážku.

Podle osobní zkušenosti vím, že český Conrad je schopen zprostředkovat prodej i z e-shopu německého, s přijatelným kurzem €. Jen mi je divné, že nejlevnější budík s DAB tunerem, Renkforce DB-820, je u nás Conradem nabízen za 700.-Kč a v Německu za 20€. Přitom, pro případné tuzemské zájemce, je to možná nejlevnější varianta zkoušek DAB příjmu ve III. pásmu v našich domácích podmínkách. Kdo by chtěl testovat mobilně DAB příjem v autě, na našem trhu se objevil přijímač DEH-X6500DAB za už celkem přijatelnou cenu 3200.-Kč
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #19 kdy: 05. 10. 2013, 23:46:17 »
Vsak k cemu cekat na predrazene specialni prijimace na Lband, kdyz lze konecne koupit tyhle. A to, ze je u nas vzdy vse drazsi, je normalni ;)
Takze to chce reklamu, vysilace a prijimace.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #20 kdy: 06. 10. 2013, 00:00:47 »
Skoda, ze zadny z tech "tranzistoraku" u Conrada nema L pasmo.
Ale zase tam maji u kazdeho upozorneni, ze to ma jen III. pasmo. Za to palec nahoru.

To je svaté pravda. Začínají to chápat. A to je od nich hezké. Jediní u koho se lze asi spolehnout na to,
že to má i tuner pro L-Band je e-shop Teleka http://pureradio.cz/ a Conrad alespoň slušně uvádí, že ho to nemá.
Ti ostatní většínou raději neuvádí nic. A počítám, že v 99% vůbec nevědí o co jde.

Co mne ovšem velice fascinuje, je vychcanost českých obchodníčků, kteří již zjistili, že po internetu je velmi často vyhledávané slovo DAB, takže umístili ke svým přijímačům, pouze pro analogové FM,
do popisek velké upozornění DAB-NE, čímž tedy víme, že to DAB nemá, což jsme věděli stejně,
ale vyhledávací programy to pak automaticky najdou a zařadí mezi ostatní přijímače pro DAB,
no a prostě, doufá se, že nějaký ten kupující vůl, se splete, vždyť mu to přece prohlížeč našel... osobně to považuji za svinstvo a zneužívání slova DAB, ale těžko proti tomu, lze něco namítnout
a za nedokonalost prohlížečů a vyhledávačů, prodejci těch FM nesmyslů, odpovědnost, nenesou... dobré, co ? No, jsme v Česku...


Jak se ale zdá, pomalu se spíše snižuje počet tuzemských vysílačů v L pásmu a zatím udělené licence pro toto pásmo nejsou a asi ani nebudou využívány. Možná i v Česku směřuje budoucnost DABu spíše do III. pásma, proto omezení přijímačů z německého trhu přestává být na překážku.

Přesně tak, časy se pomalu mění...

...možná by nebylo ještě od věci, připomenout, že tak jako mizí L-Band, mizí i DAB jako takový. Tedy přesněji
by mohlo být, že budoucnost je DAB+ v III.Bandu. Tedy nezapomínat na to plus. Přijímač jen pro DAB
je v podstatě k ničemu.


« Poslední změna: 06. 10. 2013, 13:25:08 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


molinari

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #21 kdy: 27. 10. 2013, 17:09:21 »
Manuálním laděním na zvoleném kanále disponuje i moje další DAB rádio = "pohlednicové" SONY XDR-S56DBP, které má ale tuner jen na III. pásmo. Během ladění ale na displeji jen bliká hláška "<TUNUNG>", žádná úroveň signálu se při tom nezobrazuje. Čili to moc nepomůže při hledání polohy, nebo směrování, antény v režimu DX.

Zkušenosti s tímto přijímačem jsem uvedl v http://forum.digizone.cz/index.php?topic=176.msg24926#msg24926

Měl bych na majitele uvedeného přijímače dotaz, nevím, zda je to vada mého kusu, ale při lovení slabého, kolísavého signálu se chová tak, že při úniku signálu vypíše hlášku „NO ENSEMBLE“ a příjem je nutné obnovit znovu laděním, nebo přepnutím na jiný program. Porovnával jsem ho s přijímačem PURE One Mi Series 2 a ten se mi zdá, že se chová lépe, po obnovení přijmu začne opět hrát.
« Poslední změna: 27. 10. 2013, 17:11:16 od molinari »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #22 kdy: 27. 10. 2013, 18:35:40 »
Musím se přiznat, že mé Sony DAB rádio používám jen svátečně pro mobilní příjem v terénu a takové chování není pro mne důležité, proto ani nemohu říci, zda se chová také tak, nebo jinak? :-[

P.S. Tak jsem zkusil imitovat v Praze slabý kolísavý signál a i když mi dalo velkou práci 100% signál dostat na úroveň „NO ENSEMBLE“ a opravdu se příjem stanice sám neobnovil. Po obnově signálu ale stačilo přepnout vedle a vrátit se zpět a stanice opět hrála i bez opětovného ladění. Čili je to asi typická vlastnost tohoto přijímače.  :'(
« Poslední změna: 27. 10. 2013, 18:46:49 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


molinari

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #23 kdy: 28. 10. 2013, 08:40:34 »
Děkuji moc za potvrzení. Bohužel na lovení slabého signálu je tato vlastnost dost nešťastná. :-(


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Kapesní DAB rádio
« Odpověď #24 kdy: 28. 10. 2013, 09:47:02 »
Musím se přiznat, že mé Sony DAB rádio používám jen svátečně pro mobilní příjem v terénu a takové chování není pro mne důležité, proto ani nemohu říci, zda se chová také tak, nebo jinak? :-[

P.S. Tak jsem zkusil imitovat v Praze slabý kolísavý signál a i když mi dalo velkou práci 100% signál dostat na úroveň „NO ENSEMBLE“ a opravdu se příjem stanice sám neobnovil. Po obnově signálu ale stačilo přepnout vedle a vrátit se zpět a stanice opět hrála i bez opětovného ladění. Čili je to asi typická vlastnost tohoto přijímače.  :'(

Ty firmware pro ty různé přijímače mají různé vady a opravdu by šlo říci, že je to v začátcích, tedy není zřejmě komerčně prodej tolik úspěšný aby si stěžovaly statisíce lidí a firma to musela okamžitě řešit. Objevil jsem dosti podobnou a velice zajímavou vadu a její řešení u Pure Evoke 2S. Nevím na kolik se mi to podaří přesně popsat, ale pokusím se.... Dělá to cca tohle.... Pokud je nějaká stanice naladěna, je celkem fuk kolikrát a jak se dostane ze signálu do signálu a opačně, to drží, tedy stanice přestane hrát, začne hrát, přestane hrát, to by bylo v pořádku a bez problémů.... Ale stane se následovné... Jsem na dvou muxech, jeden je pod signálem, druhý je pod signálem...Hraje to v poho a přepíná mezi nimi.... Dostanu se do situace, kdy jeden z nich nemá signál...Takže jeden jde, při přepnutí na druhý, který nejde to vyhodí otazníky a mux to zaznamená jako nefunkční a vrátí se to automaticky na ten funkční. Ovšem posunu se do místa, kde jdou opět oba. Tedy mělo by jít opět přepínat mezi nimi plynule. Ale ono si to pamatuje, že ten jeden nebyl funkční a i když pod signálem opět je, stále to vrací na ten první s tím, že ten druhý není ready. Ale a to je velice zajímavé, pouze ve stavu, kdy je tam zadána pouze stanice. Pokud je to přepnuté ve stavu, kdy to ukazuje procenta nebo bar quality, okamžitě to zjistí, že to funkční znovu je. A ve chvíli, kdy to zjistí, opět si to zapamatuje, že mux je funkční a zase lze přepínat mezi stanicemi obou muxů. Takže proč to píši. Když se toto umí chovat, dá se říci různě, v různém nastavení. Zkusil bych ze srandy přepnout do polohy, kdy to zobrazuje bar nebo procenta zda se to nebude chovat, relativně podobně, tedy zda to náhodou též nezjistí, že signál tam znovu je. Jen tak pro legraci bych to testnul, co to bude dělat. Jinak jsem se díval, zda náhodou není nová verze firmware a není. Je nejnovější ta 1.5 a tu tam mám http://support.pure.com/files.php?id=28 kupoval jsem to s 1.4 čili jedno update jsem dělal. A nic novějšího pro to moje radio není.
« Poslední změna: 28. 10. 2013, 10:04:45 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL