Autor Téma: Placené články - dilema redakce Digizone  (Přečteno 198646 krát)

Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #75 kdy: 10. 04. 2015, 13:41:39 »
To je pro některé (píp), jako třeba Dan Rozsíval, kteří prý nikdy angličtinu potřebovat nebudou. V jiném vlákně jsem dal odkaz na zdrojový článek z webu Empire. Je ve volné sekci. Takže kdo se nenaučil anglicky nebo neumí používat Google, ať si zaplatí. Inu komu není rady, jako panu Potůčkovi, tomu není pomoci.   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #76 kdy: 10. 04. 2015, 14:11:11 »
Nejsmutnější ale je, až je ani nenapadlo to aktualizovat, takže dávno ukončené seriály se uvádí s datem vysílání "dodnes".


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #77 kdy: 10. 04. 2015, 16:47:58 »
Dan Rozsíval: však jsi ukázal, že vše zahraniční je ti šumák. Jazyky se učit nehodláš, protože bys tím lezl někomu do zadele. Proto tak nějak nepobírám, k čemu ti je ten výčet satelitních pozicí v tvém podpisu, když se česky vysílá jen na jedné. To se na nás vytahuješ ?


kubisek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • ICQ komunikátor - 125931103
    • MSN komunikátor - kubistap@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #78 kdy: 15. 07. 2015, 15:01:12 »
Co je to zase za novotu, uvádět cenu předplatného pro soukromé osoby bez DPH? To jako aby byla vidět nižší cifra, nebo koho tím chcete obalamutit?
--
Já se práce nebojím. Klidně si k ní i lehnu.


Tomáš Heger

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #79 kdy: 15. 07. 2015, 16:14:28 »
Já to prubnul a dal jsem 50 Kč na přečtení článku. Hlavně, že si ten článek můžu přečíst i 77x 7krát. Naivně jsem si myslel, že to je na den. 50 Kč je hodně drahé na pár řádků a placených článků je čím dál tím víc. Jo jo. Ah jo.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #80 kdy: 15. 07. 2015, 18:23:15 »
To je naznačení nového směru v informování lidí. Nebezpečného směru. Kdo bude chtít být informován, bude muset solit. Vznikne vrstva informovaných, co na to mít budou a daleko větší vrstva neinformovaných, co na to buď mít nebudou nebo prostě jen nebudou chtít solit. K čemu to povede ve společnosti, raději nedomýšlet... 


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #81 kdy: 15. 07. 2015, 21:17:48 »
Zatím jsem to nepotřeboval k ničemu ,99% najdu jinde po netu!/možná i rychleji-procenta čumendy mě nezajímají/ 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #82 kdy: 15. 07. 2015, 22:14:55 »
To je naznačení nového směru v informování lidí. Nebezpečného směru. Kdo bude chtít být informován, bude muset solit. Vznikne vrstva informovaných, co na to mít budou a daleko větší vrstva neinformovaných, co na to buď mít nebudou nebo prostě jen nebudou chtít solit. K čemu to povede ve společnosti, raději nedomýšlet...

tož, dobrý podnět, mně blízký, i když nejsem komouš ani kapitalista - nicméně heslo "žádný oběd není zadarmo" respektuji a dodržuji a navíc, zde jsem "free rider" tj. více toto fórum může dát mně, než jsem schopen dát já jemu (což je ale případ obecný u hodně lidí na hodně fórech).

Vůči konspiračním teoriím jsem opatrný, takže nevím jestli postoj "sešněrovat" informace pro hrstku vyvolených je zde prvoplánové; může to být jenom snaha udržet finance webu alespoň na nule nebo alespoň něco na tom vydělat, to je jedno.

Jako všude, i zde je A i B.

A je fakt, že web je soukromý a jeho provoz něco stojí (technika+lidi).

B je fakt, že web byl a je volně přístupný tj. jakmile vstoupíš do veřejného prostoru, začneš s veřejností utvářet vztah na základě nějakých pravidel (zde např. informujeme o tom a o tom, na fóru nemluvte sprostě). Po vytvoření vztahu s veřejností tyto pravidla změníš. Tož včil mudruj kde ta lajna v přetahování mezi private - public leží.

Mně taky např. vytočilo, že rozhovor s Martinem Gabauerem, zástupcem ČRa a názvem "České Radiokomunikace jsou ochotny opustit DVB-T před vypršením platnosti kmitočtů" je placený. Rozumím tomu, že článek vyvolal náklady - čas a práce redaktora, možná i honorář. Nerozumím ale tomu, že článek, jehož předmět rozhovoru se týká veřejnosti, má být placený. To skutečně vyvolává asociace, že "vážení, v DVB-T2 budou z 80% placené kanály a kdo nemá na předplatné článků na tomto webu nebude mít ani na předplatné těchto kanálů, tak vás to nemusí zajímat". Možná by stačilo změnit titulek článku anebo dát do podtitulku: obchodní sdělení, nebo článek určen pro odborníky ap.

Když jsme u ČRa, napadlo mně, jaképak je konkurenční prostředí v sektoru poskytovatelů těchto specifických služeb; v mobilní telefonii jsme taky předce měli dlouhá léta konkurenční prostředí kde se 3 hlavní hráčí do krve rvali mezi sebou až vykrváceli a proto jsme asi měli cenu hovorů jakou jsme měli; a hlavou chobotnice byl náš tatíček stát, který dost často tvrdí, že je k nám "přísný ale spravedlivý" (a to se držím abych se vyjadřoval diplomaticky :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #83 kdy: 16. 07. 2015, 07:07:01 »
A co ti brání, aby sis obdobný článek napsal sám a pak ho někde veřejně vystavil? Nic. Klidně to udělej a je to.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #84 kdy: 17. 07. 2015, 08:20:58 »
Je jistě chválihodné, že redakce zařadila téma, které začíná být u nás opravdu velmi aktuální : "Jak vybírat nový televizor"? Je to zatím první část a byla zařazena do placené "prémiové" oblasti. Vážím si práce a snahy pana Herwiga, ale nejen z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy jsou jeho recenze a rady úplně bez chybiček, často chybí údaje o vlastnostech TV, pro jejichž zjištění nemá patřičné měřící přístroje, nebo zdroje signálu/formátu. Je tedy předem zaručeno, že si ti potřební za minimálně 100.-, nebo i případně více korun, koupí informace, které jim jednoznačně pomohou v jejich tápání při inovaci TV v jejich domácnosti?

Mne osobně se toto téma aktuálně netýká, ale stále více mám dojem, že do prémiového obsahu se dostává hlavně ta část, která z počátku lákala nové návštěvníky tohoto webu. Kde jsou ty doby, kdy zde převyšovala odborná diskuze nad žabomyšími válkami několika "pisálků" ve volně přístupné sekci? Nechce se mi věřit, že žádné, nebo minimum příspěvků pod placenými tématy svědčí jen o tom, že to jsou témata nekonfliktní, technologicky bezchybná a hodná toho si je jednorázově, nebo i celoročně platit.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #85 kdy: 17. 07. 2015, 09:01:04 »
Je pravda, že při výběru TV cca 3 roky zpět jsem se podíval i tady, ale narazil jsem na problém, že v té době se tu řešily telky min 20 tis + a obv. se zkoumaly detaily, které běžného uživatele nezajímají.

Dnes je to jiné, dočtete si tu i o Gogenu a podobně, ale zase je to placené, takže taky k ničemu. Tenkrát jsem to vyřešil tak, že jsem zavolal kamarádovy, co má elektru a řekl, co od tv chci a dal mi na výběr.

I když, co si budeme povídat, všichni chceme to stejné, snadnou obsluhu, nízkou spotřebu, dobrý obraz a snadno si přehrát cokoliv. A taky už dneska víme, že chytrá tv, je krom youtube úplně k ničemu a důležité je, aby uměla přehrát vše s USB a měla hdmi.


vlcek18

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #86 kdy: 02. 08. 2015, 09:13:06 »
Vážena redakce, jestli chcete znát můj názor na placené články tak mi pošlete 50 Kč a já Vám ho sdělím. Ne, já nejsem jako Vy, tak Vám ho sdělím zadarmo. Když narazím na placený článek, tak mi to vyloudí úsměv na tváři a člověk má hned lepší náladu. Vy si fakt myslíte, že mě to nutká zaplatit, jste naivní. Ne, vůbec mi to nevadí, najdu si jiný. Kdyby byly všechny články placené, ani tak bych nic neplatil a klidně bych se bez nich obešel, k životu je člověk nepotřebuje.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #87 kdy: 14. 08. 2015, 10:49:43 »
Tak se naplnilo moje měsíc staré tušení, že případní kupci nového televizoru mohou čerpat informace a rady z Digizone, pokud si za to zaplatí X x 50.-Kč. Dnes byl publikován 5. díl = 250.-Kč. Bude ještě další? Opravdu jsou v tomto seriálu tak cenné informace, že jsou tak vysoko zpoplatněny? A, mohou opravdu pomoci všem, kteří si případně koupí tohoto "zajíce v pytli"?  ::) Zkrátka, silně pochybuji!  >:(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #88 kdy: 14. 08. 2015, 12:39:34 »
mě dneškem skončilo roční předplatné, nicméně, nevím, jestli do toho opět půjdu....neříkám, že na to nemám, ale má to pár ale.....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #89 kdy: 14. 08. 2015, 13:48:28 »
Nevím je něco jako poslanci v parlamentu při zdržení se hlasování, čili jsou tam v tomto úplně zbyteční. Buď mám názor takový nebo makový ale žádné nevím.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.