Autor Téma: Placené články - dilema redakce Digizone  (Přečteno 198626 krát)

BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #15 kdy: 27. 12. 2014, 12:10:59 »
Já bych zpoplatnil celý web, když už "dojebat" (omlouvám se za toto slovo, vhodnější jsem nenašel) tak řádně.
Aspoň je vidět jak s každým dnem se prohlubuje úpadek tohoto webu, tak i některých redaktorů.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #16 kdy: 27. 12. 2014, 12:12:47 »
Je evidentní že každá aktivita něco stojí jinak řečeno nikdo nedělá nic gratis zadarmo chce si vydělat i třeba na recenzi holt sponzoring málo vynáší tak placená sekce se rozrůstá  ;)  není Čemu se divit  :D  Otázka zůstává jestli je to rentabilní tedy v černých číslech tedy v zisku  ;)  o to jde přece
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #17 kdy: 27. 12. 2014, 13:17:15 »
Recenze budou součástí placeného obsahu pouze tehdy, pokud budeme mít výrobek exkluzivně, tedy jako první. Mohou se zde objevit například i některé nové UHD televize apod., zkrátka top produkty. Nadále ale počítáme s tím, že je budeme zveřejňovat volně přístupný obsah.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #18 kdy: 27. 12. 2014, 13:33:19 »
Nadále ale počítáme s tím, že je budeme zveřejňovat volně přístupný obsah.
Prosil bych přeložit :-)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #19 kdy: 27. 12. 2014, 13:39:53 »
Recenze budou součástí placeného obsahu pouze tehdy, pokud budeme mít výrobek exkluzivně, tedy jako první. Mohou se zde objevit například i některé nové UHD televize apod., zkrátka top produkty.
Osobně bych preferoval recenze běžně dostupného zboží. První recenze a ještě prováděna v "domáckých" podmínkách, asi nebude to úplně dokonalé a objektivní, kvůli čemu by hned všichni měli všeho nechat a běžet do fronty před obchod, který ho na pulty dá jako první.  ;D

Na TOP produkt ho pasoval kdo? Jeho technické vlastnosti, trh, zákazníci, jeho oblíbenost, prodejnost, nebo jen údajná módnost, aby byla redakce IN?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #20 kdy: 27. 12. 2014, 13:53:23 »
To, čím tu argumentují někteří naši kritici, že bychom mohli zamknout celý obsah, tak to je pochopitelně naprostý nesmysl. Kdybychom to udělali, mohli bychom zavřít rovnou celý web. V další diskusi už s dovolením nebudu pokračovat. Chci se o víkendu věnovat příjemnějším záležitostem. Průchod ke spekulacím, kterých se tu jistě objeví řada, je opět volný.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #21 kdy: 27. 12. 2014, 14:01:04 »
Je sice potěšitelné, že si redakce uvědomuje, že zpoplatnění celého obsahu by byl konec, ale proč neotestovat, kam až je možné zajít?

Nic pozitivního v tomto tématu už od redakce nečekám, tak ani pokračování v diskuzi nepředpokládám.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #22 kdy: 27. 12. 2014, 14:38:31 »
Citace
To, čím tu argumentují někteří naši kritici, že bychom mohli zamknout celý obsah, tak to je pochopitelně naprostý nesmysl. Kdybychom to udělali, mohli bychom zavřít rovnou celý web.

To bylo myšleno samozřejmě ironicky, v jistých ohledech můžete web "zavírat" již nyní.
Pochopitelně naprostý nesmysl je zpoplatňovat i amatérskou recenzi.
Tak dlouho se budete prsit a dělat jak jste nejlepší a první až Vám ten hřebínek jednoho dne spadne.
« Poslední změna: 27. 12. 2014, 16:19:40 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené RECENZE - dilema redakce Digizone
« Odpověď #23 kdy: 27. 12. 2014, 18:07:31 »
Už je to tady. Od "Ježíška" nám DZ zpoplatnilo i přístup k recenzím na TV, přinejmenším na Philips 55PFS8209? Hezký vánoční dárek od redakce.

Nevím jak ostatní, ale tento způsob nátlaku ve mně vyvolává příslušný protitlak a již z principu musím konstatovat, že "jsem až tak hluboko neklesl" abych za ne úplně profesionální recenzi platil povinný poplatek. To si raději soukromý názor recenzenta, kterého jsem dosud shovívavě respektoval, nechám ujít. Ale nepovažuji to za chybu samotného recenzenta, to asi jen redakce zkouší, co si zdejší diskutéři a přispěvovatelé do diskuzí nechají líbit?
Tvoje neustálé otevírání diskuzí na téma placených článků je už poněkud trapné. Prostě vedení soukromého webu DZ má svoji obchodní strategii a ty se s ní buď smiř, anebo si někde rozjeď svůj web a tam si klidně dávej všechno zadarmo. Ale celé roky neustále dokola pindat, jak je to či ono placené, to je naprostá trapnost :(


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #24 kdy: 27. 12. 2014, 18:49:59 »
Ani mne Alexi neudivuje Tvůj komentář mého příspěvku. Demagogie je také způsob diskuze. Toto vlákno jsem nezaložil já. První můj zdejší příspěvek popisoval mé zjištění, že i u placeného článku lze otevřít první odstavec. A zatím druhý komentoval změnu v recenzích, které byly dosud volně přístupné. Hodí se na to termín "neustálé otevírání diskuzí na téma placených článků"? Neřekl bych. Se způsobem vedení webu DZ se nemusím pasivně smiřovat a každý mediální podnikatel by měl mít přístup k reakcím těch, které chce oslovit. Je to taková zpětná vazba, která mu může nakonec pomoci jeho byznys správně směrovat. A, protože se nepovažuji za pouhého "ovčana", budu si své názory na web DZ tady prezentovat podle mého gusta. Pokud to bude pro redakci neúnosné, má prostředky, jak mne umlčet, ale nemusí jí dělat advokáta právě ten trapný typ diskutéra, jakým jsi Alexi právě Ty.

Ani v případě webu DZ si ale nemyslím, podobně jako u komerčních TV, že fungují z milodarů, financují je především poplatky za reklamu. A záleží také na šikovnosti, zda tento zdroj stačí, nebo se musí třeba dolovat korunky ze zpoplatněných článků, nyní, jak bylo nově oznámeno, i z recenzí "TOP" produktů.

Máš asi Alexi krátkou paměť. Placené sekce nejsou na DZ zavedeny celé roky, ale kdo s oblibou používá přehnané termíny jako "nikdo, všichni, stále, nikdy" a podobné hraniční výrazy, klidně dokáže tvrdit, že celé roky neustále a dokola pindám o zpoplatněném obsahu. Vzpamatuj se a nauč se počítat, ať nevypadáš jako ještě větší demagog, než jsi.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #25 kdy: 27. 12. 2014, 19:26:30 »
Já také nepíši, že jsi toto vlákno založil, ale že neustále oživuješ diskuze na toto téma, což je pravda. A v žádném případě ti nebráním, aby jsi vyjádřil svůj názor. Ostatně já ho vyjadřuji také.

A co financuje nebo nefinancuje DZ je tvůj zbytečný problém (nejsi-li nějaký společník samozřejmě, ovšem v tom případě nebudeš psát do diskuzí). Je to prostě jejich věc, mají placené články a každému je po tom s odpuštěním velké kulové. A to i kdyby to byla strategie prodělečná.
Také je hodně naivní si myslet, že je reklama všespásná a dokáže zafinancovat všude a všechno. Počet televizních stanic stoupá, o počtu webů se ani nebavit a objem reklamy rozhodně neroste symetricky tak, aby to reklama mohla adekvátně pokrýt. Ostatně si udělej svůj web a můžeš všem ukázat, jak se to má bezplatně dělat, velmi rád ho navštívím a počtu si zajímavý obsah :D

Placené články už byly i vloni a od té doby člověk neustále čte tvoje nářky na toto téma, takže příměr byl zcela adekvátní.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #26 kdy: 27. 12. 2014, 19:55:50 »
Placené články už byly i vloni a od té doby člověk neustále čte tvoje nářky na toto téma, takže příměr byl zcela adekvátní.

Opravdu vloni zavedené placené sekce u Tebe znamenají "celé roky"? Test : Kolik je prstů na jedné ruce? Kolik má normální člověk očí a uší?

Nezaregistroval jsem, že by jinému "člověku" vadily mé "nářky". Nemyslíš tím reprezentantem "člověka" právě sebe? Proč vlastně právě Tobě asi toto téma vadí? Není to třeba tím, že patříš do platících abonentů DZ a jsi zklamán, co za své peníze dostáváš?  :P

Je sice potěšující, že mi neupíráš právo na názor, ale proč hned vyskakuješ jak čertík z krabičky, když okomentuji zásadní změnu v přístupnosti článků na DZ? Stačilo přece napsat, že s tím nemáš problém, že si rád připlatíš za recenzi "krásného" televizoru a klidně mohou naše názory žít vedle sebe. Písmenka se určitě nepoperou, dokonce ani názory, pouze nesnášíš názor druhého, když se liší od Tvého? Klidně mé "neustálé nářky" ignoruj, mně to nebude vadit, Tvoje názory na mne, alespoň v tomto případě, jsou mi lhostejné.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #27 kdy: 27. 12. 2014, 20:10:31 »
Rok 2013 (byť jenom část) a 2014 už považuji za celé roky.

Jestli něco nevadí jinému neznamená, že to nebude vadit mně. A abonentem DZ nejsem (zatím), takže v tomto směru jsi vedle :)

A že bych vyskakoval jak čertík z krabičky, to snad ani ne. Ale prostě diskuze na téma placení za cokoliv, které se navíc neustále opakují (stačí vzpomenout na Skylink, kde člověk rok nečetl nic jiného, než skuhrání nad servisním poplatkem - tím nemyslím tebe) a hlavně, které na dané věci stejně nic nezmění, jsou už trapné a člověk se jimi musí chtě-nechtě probírat, když jsou součástí i normálních diskuzí.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #28 kdy: 27. 12. 2014, 22:00:06 »
Proč platit za něco,když po pár kliknutích mám totéž,když se někomu nechce-plať !
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #29 kdy: 27. 12. 2014, 22:20:52 »
Však to je v pohodě. Ale nemusí se to pořád dokola psát.