Autor Téma: ČT :D a ČT art v Muxu3!!!  (Přečteno 14481 krát)

jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #15 kdy: 09. 10. 2013, 16:57:36 »
Tak jsem v rychlosti porovnal  D od pařízka,cuká ,seká ,kostičkuje s D od čra a tady mohu zatím říci,že naprostý klid.Takže kde udělal soudruh pařízek chybu?
mě by zajímalo proč ti pařízek pořád tak leží v žaludku? já když porovnám déčko u pařízka a déčko u čra tak u pařízka je to výrazně lepší kvalita a nic necuká..

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #16 kdy: 09. 10. 2013, 17:17:33 »
mě by zajímalo proč ti pařízek pořád tak leží v žaludku? já když porovnám déčko u pařízka a déčko u čra tak u pařízka je to výrazně lepší kvalita a nic necuká..

Lepší kvalita? Aby ne. 2,9 Mbit/s u ČRa a 6,3 Mbit/s u Pařízka.

Ale je úsměvné, jak Pařízek přitlačil na pilu.
ČT:D má vyšší tok než ČT1 HD (4,1) i ČT2 HD (5,6). Pouze ČT Sport HD má víc (6,9).
Teprve teď by řekl: „Vida, že to jde“ (tedy vysílat SD program se slušnou rychlostí)


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #17 kdy: 09. 10. 2013, 17:27:15 »
vyšší datový tok má déčko v rs7 už delší dobu..údajně by to mělo být v režii čt jak s 22mbit naloží, ale tak je jasný že fyzicky se to děje u pařízka..proto taky někteří mají problémy a hází vinu jinam než by měli..tím nechci pařízka nějak hájit on občas vysílá všelijak,ale u mpeg2 je vina na straně přijmače,takže by měli spíš nadávat na výrobce jakej šunt si to koupili..


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #19 kdy: 09. 10. 2013, 17:39:18 »
...ale u mpeg2 je vina na straně přijmače,takže by měli spíš nadávat na výrobce jakej šunt si to koupili..
Ovšem je otázkou, proč když u Pařízka vědí, že toto nastavení způsobuje problémy, tak to nenastaví jinak. Zvlášť při datovém toku ČT:D to Pařízkovo nastavení žádný přínos nemá, problémů ale přináší dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #20 kdy: 09. 10. 2013, 18:12:19 »
http://www.dxradio.cz/blog/post/2013/10/09/ctd-ctart-nove-ve-vysilaci-siti-3

Citace z uvedeného odkazu:

"Na programové pozici ČT:D/ČT art, která je vysílána ve veřejnoprávní síti 1a, konkrétně pak regionální síti 7, byl zvýšen datový tok vyhrazený těmto dvěma programům. K navýšení došlo 8.9.2013 (neděle) v 16 hodin a to z původních 4,3 Mbit/s (obraz+zvuk) na 6,5 Mbit/s (obraz+zvuk) - tedy o 50 %. Obě hodnoty jsou průměry za 24hodinové vysílání. Při srovnání se stejnou programovou pozicí na družici Astra 23,5° východně však bohužel diváka nečeká výrazně lepší obrazová kvalita. I přes vysoký datový tok v DVB-T bývá v některých scénách méně detailů. Datový tok programové pozice ČT:D/ČT art na družici Astra 23,5° východně se přitom pohybuje jen kolem průměrných 3,5-4 Mbit/s, ale subjektivně přesto působí lépe. Nezbývá tedy než doufat v lepší nastavení parametrů kodéru u regionální sítě 7, aby kvalita obrazu lépe odpovídala vysokému datovému toku."

Konec citátu.

Je vidět, že ani hrubá síla (vyšší datový tok) Pařízkovi nestačí na lepší obraz. Kde není know how, datový tok nepomůže.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #21 kdy: 09. 10. 2013, 18:13:57 »
vyšší datový tok má déčko v rs7 už delší dobu..
vyšší ano, ale takto vysoký? O hodně vyšší, než se svého času vysílala Nova HD?
Vždyť tady se razilo: hádéčko potřebuje více toku (nikoho nezajímá, že už samo má vyšší kompresi a rozlišení) a SD se bralo na hůl. Uměle se vytvářelo mínění, že SD už nemá cenu vysílat a budoucnost má výhradně HD.

Když se dívám např. na 5. 9., má déčko asi 4,1. Ovšem to je doba, kdy zůstávalo volné místo 3-6 Mbit/s. Teprve později se snížilo na hodnotu okolo 1,5. A nyní z toho těží právě déčko.

Doplňuji: díky klapaciovi teď vím, kdy a proč to zvýšení nastalo.
« Poslední změna: 09. 10. 2013, 18:16:11 od Petr Svoboda »


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #22 kdy: 09. 10. 2013, 18:32:44 »
klapaciuss
i tohle ale už bylo opraveno a obraz pak doznal dosti výrazných změn a je mnohem ostřejší


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #23 kdy: 09. 10. 2013, 19:04:55 »
Tak jsem v rychlosti porovnal  D od pařízka,cuká ,seká ,kostičkuje s D od čra a tady mohu zatím říci,že naprostý klid.Takže kde udělal soudruh pařízek chybu?
mě by zajímalo proč ti pařízek pořád tak leží v žaludku? já když porovnám déčko u pařízka a déčko u čra tak u pařízka je to výrazně lepší kvalita a nic necuká..
No nevím,ale já stále tvrdím "neviděl jsem přijímač,co zvládne pařízkovi muxy bezchybně" a za tím si stojím!!!!! Tak proto mi asi vadí ta silná nekvalita pařízkových muxů,v ničem jiném to rozhodně neni.Ale pokud si lidi kupují ty šmejdy a ty se v tom asi hodně vyznáš,jistě jsi opravil tisíce televizorů,dej prosímtě radu lidem,jak vybrat správný přijímač na úrovni.Podle značky to jistě neni,nedávno jsem ti předložil značku co máš doma a popsal několik katastrofálních projevů na pařízkových muxech,tak dej návod?
« Poslední změna: 09. 10. 2013, 22:09:06 od tako50 »


Babace

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #24 kdy: 09. 10. 2013, 19:17:34 »
je vina na straně přijmače,takže by měli spíš nadávat na výrobce jakej šunt si to koupili..
Vyzkoušel jsem cca 8 tunerů (TV karet) a dělají to všechny. Poslední v cenové hladině kolem 150 $, to už nejsou rozhodně šunty.
Nikde ve světě s nimi není problém, pouze v ČR u Pařízka. LOL.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #25 kdy: 09. 10. 2013, 19:31:02 »
Tak jsem opět trochu posoudil obě D a zrovna při večerníčku,když se houpe na tom koni,tak u čra to bylo krásně plynulý,ostrý a u pařeza to byl stroboskop jako prase.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #26 kdy: 09. 10. 2013, 19:40:15 »
Vyzkoušel jsem cca 8 tunerů (TV karet) a dělají to všechny. Poslední v cenové hladině kolem 150 $, to už nejsou rozhodně šunty.
Nikde ve světě s nimi není problém, pouze v ČR u Pařízka. LOL.
Problém je v MPEG2 bitstreamu, takže není divu, že můžeš zkoušet všechny TV karty světa a všechny to budou dělat. TV karty posledních 15 let pouze dekódují TS, které dále zpracovává software v PC. A bitstream Pařízkových MUXů je zcela v souladu s normou ISO/IEC 13818-2, takže pokud to nějaké zařízení (ať už HW nebo SW) nedokáže správně dekódovat, pak není konformní se standardem a je to tedy jen jeho závada.


Babace

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #27 kdy: 09. 10. 2013, 20:04:00 »
A bitstream Pařízkových MUXů je zcela v souladu s normou ISO/IEC 13818-2, takže pokud to nějaké zařízení (ať už HW nebo SW) nedokáže správně dekódovat, pak není konformní se standardem a je to tedy jen jeho závada.
[/quote]
Je mi vcelku jedno, jaké jsou kde normy, co mi je po tom,
na 105850ti :-) vysílačích celého světa nejsou s těmito kartami problémy
na Pařízkových muxech je vše podle normy, ale jsou tam problémy.
-pro mne jasný výsledek, bez zkoumání nějakých norem :-)


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #28 kdy: 09. 10. 2013, 20:44:45 »
Tak koukal sem dnes na déčko a na art. Nechápu, co stálo na přípravě déčka 230 milionů a dalších 230 milionů stálo na Artu.
Seriály, které tam dávají dávali nedávno na čt, ať už jedna nebo dvě, a nové seriály bych spočítal na deseti prstech.
Přidali nové pořady jako Jogínci, Hybanky, Dé pětka nebo Zet box, ale výroba těchto pořadů je asi stejně nákladná, jak ty nesmysly u Pařízka.
A za největší úlet považuji Čítanku. Chlap, co neumí pořádně ani intonovat čte pohádku, a aby se neřeklo tak se tam objeví sem tam nějáké postavy.
Se mohli inspirovat aspoň pořadem Tv Polar Malujeme pohádku, obrázky dětí ze školky by byly inteligentnější.
Ale pokud ty děti chtějí mermumocí uspat, tak to chápu.



tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT :D a ČT art v Muxu3!!!
« Odpověď #29 kdy: 09. 10. 2013, 21:26:10 »
Vyzkoušel jsem cca 8 tunerů (TV karet) a dělají to všechny. Poslední v cenové hladině kolem 150 $, to už nejsou rozhodně šunty.
Nikde ve světě s nimi není problém, pouze v ČR u Pařízka. LOL.
Problém je v MPEG2 bitstreamu, takže není divu, že můžeš zkoušet všechny TV karty světa a všechny to budou dělat. TV karty posledních 15 let pouze dekódují TS, které dále zpracovává software v PC. A bitstream Pařízkových MUXů je zcela v souladu s normou ISO/IEC 13818-2, takže pokud to nějaké zařízení (ať už HW nebo SW) nedokáže správně dekódovat, pak není konformní se standardem a je to tedy jen jeho závada.
Z toho vyplívá,že se všude vysílá špatně,jen u nás u pařízka dobře.Rovněž výrobci přijímačů vyrábějí jen šmejdy,i když dnes to je v podstatě pravda,spoustu značek neznámých,půlročních,z jedné továrny v číně a ty kupodivu nemají tolik problémů s příjmem pařízka,že by měl od nich taky techniku PRC .