Autor Téma: Co máte někteří proti polskému "sítu"  (Přečteno 9984 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Co máte někteří proti polskému "sítu"
« kdy: 05. 10. 2013, 20:33:33 »
Jsem přesvědčen, že tzv. matrace-síto je anténa, která se dá postavit téměř z odpadového materiálu a nebude to mít žádné katastrofální následky. Přoč ta averze proti polským výrobkům?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #1 kdy: 05. 10. 2013, 20:59:12 »
Vlastní anténa je provedena z levného materiálu a ochrana proti korozi rovněž tak. Síto je o něco řidší než bylo plzeňské síto, tedy méně vodorovných drátů v reflektoru. Tomu ale také odpovídá cena. Zesilovače, které jsou vloženy přímo do krabice antény, jsou konstruovány s různým zesílením. Při silnějším zesilovači je důležité, jak vyvést koaxiální kabel z reflektoru tak, aby nedošlo ke zpětné vazbě a rozkmitání zesilovače. Anténní zesilovač je napájen zdrojem 12V s výhybkou. Není zde regulace zisku. Při nákupu této antény naprostými laiky, kteří se nechají nachytat nízkou cenou, nezřídka prodavač doporučí zesilovač s největším zesílením. Při nesprávné instalaci je tato anténa zdrojem rušení v poměrně slušné vzdálenosti.
Polské síto je anténa, která má své přednosti a nedostatky. Odborník ji umí využít v místech, kde je vhodná. Laik má vysokou pravděpodobnost  neúspěchu, která pramení v neznalosti síly TV signálu a možného přehlcení zesilovače, neznalosti nebezpečí zpětné vazby, neznalosti jiných rušivých signálů v místě instalace. Z toho pramení averze proti polské anténě u části veřejnosti.


Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #2 kdy: 06. 10. 2013, 06:50:41 »
Dík za odpověď. Souhlasím: Tedy asi levný materiál, ale elektrické vlastnosti samotné anteny jsou standartní.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #3 kdy: 06. 10. 2013, 08:14:01 »
Dík za odpověď. Souhlasím: Tedy asi levný materiál, ale elektrické vlastnosti samotné anteny jsou standartní.
Elektrické vlastnosti jsou standardní až na zisk, což považuji za docela zásadní. Řídká odrazná plocha má totiž za následek pokles zisku na horním konci přijímaného pásma. Takže anténa není vhodná pro příjem v V. tv pásmu!


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #4 kdy: 06. 10. 2013, 17:56:56 »
Dík za odpověď. Souhlasím: Tedy asi levný materiál, ale elektrické vlastnosti samotné anteny jsou standartní.
Elektrické vlastnosti jsou standardní až na zisk, což považuji za docela zásadní. Řídká odrazná plocha má totiž za následek pokles zisku na horním konci přijímaného pásma. Takže anténa není vhodná pro příjem v V. tv pásmu!
Pokles zisku na konci přijímaného pásma?Že není vhodná pro příjem v V. tv pásmu?Já s tím "šuntem" chytám na 60 km Javorinu,luxusní příjem a na to,že K57 nevysílá z hlavního AS,tak mám signál na 94%,kvalita většinou 100%,jen výjimečně padá k 90%.Pravda je,že jsem to tímpádem ani nezkoušel na vateňácké síto,to mám hozené jinam.Tož tak

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #5 kdy: 06. 10. 2013, 19:14:53 »
Dík za odpověď. Souhlasím: Tedy asi levný materiál, ale elektrické vlastnosti samotné anteny jsou standartní.
Elektrické vlastnosti jsou standardní až na zisk, což považuji za docela zásadní. Řídká odrazná plocha má totiž za následek pokles zisku na horním konci přijímaného pásma. Takže anténa není vhodná pro příjem v V. tv pásmu!
Pokles zisku na konci přijímaného pásma?Že není vhodná pro příjem v V. tv pásmu?Já s tím "šuntem" chytám na 60 km Javorinu,luxusní příjem a na to,že K57 nevysílá z hlavního AS,tak mám signál na 94%,kvalita většinou 100%,jen výjimečně padá k 90%.Pravda je,že jsem to tímpádem ani nezkoušel na vateňácké síto,to mám hozené jinam.Tož tak
To ale ovšem nic nemění na tom, že uvedená anténa má v V. tv pásmu menší zisk, než srovnatelná anténa od jiného výrobce. To, že něco funguje neznamená, že to nemůže fungovat líp.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #6 kdy: 06. 10. 2013, 19:24:01 »
Že prý hlavně ten její zesilovač je pěkná bída. Není ani stíněný, co jsem si tak všiml.
Celá ta konstrukce polskosíta mi příjde strašně chatrná. Připomíná to ty drátěné nosiče, co měly kočárky mezi kolama.
Loudness War zabijí hudbu!


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #7 kdy: 06. 10. 2013, 19:28:04 »
Casem hlavně "samodeformace".Je to znouzecnost a vyhozene penize.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #8 kdy: 06. 10. 2013, 20:12:22 »
proti polským sítům jako anténář nemohu říct ani slovo, díky nim budeme mít práci ještě hodně dlouho.  8)
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #9 kdy: 07. 10. 2013, 08:13:30 »
také nemám nic proti. Mám z nich na mnoho let zásobu vázacího drátu ("sváry" lze roztrhnout snadno).


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #10 kdy: 07. 10. 2013, 19:39:33 »
Že prý hlavně ten její zesilovač je pěkná bída. Není ani stíněný, co jsem si tak všiml.
Celá ta konstrukce polskosíta mi příjde strašně chatrná. Připomíná to ty drátěné nosiče, co měly kočárky mezi kolama.
ta podobnost není čistě náhodná, vždyť to vyrábějí v kočárkárně  ;D
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co máte někteří proti polskému "sítu"
« Odpověď #11 kdy: 09. 10. 2013, 10:15:59 »
Soused má chalupu na horách, tuto anténu si koupil, nedal si to vymluvit, tak jsem ho aspoň přesvědčil, aby si koupil verzi bez zesilovače, originální je laciný konstrukčně zastaralý šmejd, pokud bude nějaký potřeba, vyřeší se něčím na půdě. Signál byl nakonec díky relativně krátkému svodu dostačující i bez dalšího zesílení, ovšem anténa nainstalovaná v létě nepřežila horskou zimu (váha námrazy anténu roztrhala) a na jaře si stejně soused musel koupit jinou a konečně si nechal poradit.