Autor Téma: multiplex 4  (Přečteno 5354 krát)

sorata

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
multiplex 4
« kdy: 03. 10. 2013, 10:26:55 »
Zdravím koupil jsem antenu evolve dolphin abych chytil MUX 4, jednu anténu mám na ostravu tam pouze chytnu MUX 1,2,3 ale MUX 4 nemůžu chytnout a to bydlím v těšíně, když jsem chytil se slabým signálem MUX 4 a napojil zesilovač tak zmizel a když jsem ho napojil na rozbočovač taky zmizel 5 dnů se snažím chytit MUX 4 a otáčím anténou dookola a nic, díval jsem se na signál pokrytí mám. Nevíte někdo na jaký vysílač se připoijit někdo mi říká na ostravu, někdo na lysou tak nevím.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:multiplex 4
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2013, 11:21:11 »
S takovým střepem těžko něco chytneš,tahle "anténa" bude dobrá tak max. na věšení prádla.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multiplex 4
« Odpověď #2 kdy: 03. 10. 2013, 12:36:02 »
Dobrý den.

Podíval jsem se na tu anténu na stránkách výrobce a jsem si jist, že pro vás je nevhodná. Už to, že jde o kombinaci VHF + UHF naznačuje, že nic neumí pořádně. Navíc je uveden zisk 12 dB, což bude zřejmě maximální zisk někde kolom kanálu 60. Na kanálu 45 již bude nižší. O kolik, to nelze ani tušit, protože výrobce se nenamáhá zveřejnit graf zisku v závislosti na kmitočtu. A pravděpodobně skoro jistě bude zisk uváděn v dBi. Ten je totiž o 2.14 vyšší, než v anténařině používané dBd, které používají seriózní výrobci a také tuto jednotku uvádí. Když si to spočítáme, dostaneme u vaší antény maximálně 12 dBd - 2.14 = 9.86 dBd. Porovnáte-li si to s velkým hustým sítem od Vatenu (http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-p12713.html), zjistíte, že síto má na K45 (666 MHz) cca 11,5 dBd, což bude rozhodně více než vaše anténa.
A nyní druhá část problému. MUX 4 vysílá u vás s výkonem 10 kW a např. MUX 1 s výkonem 100 kW. Když zachytíte slabě MUX 4 a zkusíte ho zesílit širokopásmovým zesilovačem, malér je na světě, protože zesilovač je zahlcen 10x silnějším signálem ostatních MUXů a zejména MUXy 1 a 3, které u vás vysílají na vyšších kanálech a vaše anténa je tak pravděpodobně přijímá s vyšším ziskem. Zesilovač se rozkmitá a slabý signál zmizí. Takže existují dvě rady.
1) Ta nepopulární rada je pozvat anténáře. Ten změří signál, zvolí správnou anténu a další potřebné prvky a vy máte po starostech.
2) Pokud to chcete zkusit za každou cenu sám (a možná ta cena budne dost vysoká), dalo by se zkusit použít kanálovou anténu na K45 (např. http://www.televiznianteny.com/2046-p12742.html), ale možná u vás bude pro MUX4 nutná úplně jiná anténa, což záleží na konkrétních příjmových podmínkách, které se musí změřit.  Do antény se použije slektivní kanálový zesilovač na K45. Ten potlačí silné kanály ostatních MUXů a zesílí pouze K45. Volba zisku zesilovače je ale problematická a na dálku vlastně nemožná, protože neuvádíte sílu signálu K45 v dBµV a neuvádíte ani jeho další naměřené parametry. Jednak asi nemáte potřebný měřák a potom je také třeba signál měřit až na správně zvolené anténě. Pokud je již za zesilovačem dostatečně kvalitní signál K45, sloučí se se signálem zbývajících MUXů z druhé antény slučovačem K45 + REST. A pokud počítám s MUXy z Polska, bude těch antén asi ještě víc.
Svépomocí se dají antény instalovat v místech dobrého příjmu. Čím jsou příjmové podmínky horší a komplikovanější, tím je tato možnost méně a méně použitelná. Antény pro digitální příjem se bohužel nedají instalovat pomocí co nejmenšího šumu v obraze a nejmenších duchů jako za analogu. Ten anténář by rozhodně vyšel levněji a výsledek by byl jistý. A nebo by vám řekl, že ve vašem místě je každá snaha marná. I to se může stát.
Přeji hezký den.
Planar IT-15T2.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multiplex 4
« Odpověď #3 kdy: 03. 10. 2013, 23:48:10 »
Antén je jak mraky, ale tahle vypadá, že by mohla něco chytnout - blízko vysílače. Nevím, proč si lidi nekoupí starou dobrou colorku (spektra či supra), u mě se naprosto osvědčily, jsou kvalitní a za rozumnou cenu. Tady ty různé šroty, co si nechávají říkat anténa, jsou k ničemu. To můžu dát na střechu zrovna pasivní pokojovku ze starého přenosného Merkuru -vsadím se, že by chytla to stejné co nějaké Evolve.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


sorata

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multiplex 4
« Odpověď #4 kdy: 06. 10. 2013, 10:46:14 »
Koupil jsem antenu tu první optex optex trinappe 7000 a na tu mi hrajou 3 muxy ale mám ji otočenou na ostravu možná kdybych to otočil na lysou horu mám ji napojenou stylem od anteny koax do napájecí výhybky z výhybky mám do pruchozího zesilovace do rozbočovače a pak mám napojene do zásuvek achytám i polaky v hd kvalitě. Jak jsem říkal možná kdybych to otočil na lysou jak mi říkal soused že mu tam hrajou všechny 4 muxy tak uvidím. Díky jinak.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:multiplex 4
« Odpověď #5 kdy: 07. 10. 2013, 01:55:42 »
Na Lysé hoře žádný vysílač od společnosti Digital Broadcasting (Mux4) není!
mapa
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!