Autor Téma: STA + kostičkování HD programů ČT  (Přečteno 44364 krát)

vigq19

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #45 kdy: 01. 10. 2013, 10:19:58 »
Z toho, co tu popisujete, trpím problémy b)
Kostičkování HD programů při střihu (změny scény), prolínání. U SD programů to je zasekávání při pohybu kamery (typicky fotbal na Fandovi a včera jsem to zaznamenal i na CT art)
Ano, u SD programu jde u vas pravdepodobne o problem popsany ve  vlakne Zasekavani obrazu... Pokud jsem pochopi spravne vase minule prispevky, jde o TV Samsung LE46B650.

Ano máte pravdu. Kdybych věděl že kostičkování HD programů je projev stejného problému jako ve vámi zmíněném vlákně, ani bych toto téma nezakládal. Bohužel jsem neměl trpělivost se těmi tisíci příspěvky prokousávat. Vlákno jsem sledoval jen ze začátku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #46 kdy: 01. 10. 2013, 11:35:18 »
Dnes od rána je odstávka vysílače Rozhledna Kleť/RS7,Mux4/, takže se snad ledy hnuly...
Uvidíme, uslyšíme, změříme. ;)
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #47 kdy: 01. 10. 2013, 19:33:56 »
Tedy možná jsem měl štěstí, ale před pár dny, když jsem zjistil, že se zhoršily parametry MUX RS7, vyfotil jsem na měřáku konstelační diagram, připsal další naměřené hodnoty a poslal to na DB (ono to je jedno, když DB a PD mají společné vysílače). Pak jsem jim ještě zavolal, popsal situaci, oni slušně poděkovali a dnes byla na Kleti výluka a ejhle MUX RS7 jede jako víno. MER mi vylezl z 24 dB na 29 dB, Pre BER se o jeden řád zmenšil z E-4 na E-5 a konstelační diagram vypadá stejně, jako u ČRa. Takže nahlášená závada byla opravena velmi rychle a ne že by se na to vykašlali.
Pokud jde o nějaké kostičkování a nebo zasekávání apod. vím, že budu napadán některými jedinci, ale na třech různých TVP se mi nic takového neprojevuje a věřte tomu, že jsem se na to pořádně zaměřil. Ano, našel jsem jeden STB, stařičký Philips co nemá ani možnost upgrade FW a ten na SD stanicích v MUX 4 blbne občas úchvatně i když i ten jede dnes podezřele dobře (ne bez chyb, ale výrazně lépe). Ale jak říkám, je to můj první STB z dob, kdy začínalo digitální vysílání. Na dnešních HD televizích problémy nemám.
Planar IT-15T2.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #48 kdy: 01. 10. 2013, 20:07:44 »
Tedy možná jsem měl štěstí, ale před pár dny, když jsem zjistil, že se zhoršily parametry MUX RS7, vyfotil jsem na měřáku konstelační diagram, připsal další naměřené hodnoty a poslal to na DB (ono to je jedno, když DB a PD mají společné vysílače). Pak jsem jim ještě zavolal, popsal situaci, oni slušně poděkovali a dnes byla na Kleti výluka a ejhle MUX RS7 jede jako víno. MER mi vylezl z 24 dB na 29 dB, Pre BER se o jeden řád zmenšil z E-4 na E-5 a konstelační diagram vypadá stejně, jako u ČRa. Takže nahlášená závada byla opravena velmi rychle a ne že by se na to vykašlali.
Pokud jde o nějaké kostičkování a nebo zasekávání apod. vím, že budu napadán některými jedinci, ale na třech různých TVP se mi nic takového neprojevuje a věřte tomu, že jsem se na to pořádně zaměřil. Ano, našel jsem jeden STB, stařičký Philips co nemá ani možnost upgrade FW a ten na SD stanicích v MUX 4 blbne občas úchvatně i když i ten jede dnes podezřele dobře (ne bez chyb, ale výrazně lépe). Ale jak říkám, je to můj první STB z dob, kdy začínalo digitální vysílání. Na dnešních HD televizích problémy nemám.
Pokud jde o mě,tak já nikoho nenapadám,jen mi neni jasný,že to není vidět.Zde je třeba jedna tv letošní model LG HD ČT 2 .https://www.youtube.com/watch?v=-iHzzQi9zaE
« Poslední změna: 01. 10. 2013, 20:10:38 od tako50 »


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #49 kdy: 01. 10. 2013, 20:27:17 »
Tedy možná jsem měl štěstí, ale před pár dny, když jsem zjistil, že se zhoršily parametry MUX RS7, vyfotil jsem na měřáku konstelační diagram, připsal další naměřené hodnoty a poslal to na DB (ono to je jedno, když DB a PD mají společné vysílače). Pak jsem jim ještě zavolal, popsal situaci, oni slušně poděkovali a dnes byla na Kleti výluka a ejhle MUX RS7 jede jako víno. MER mi vylezl z 24 dB na 29 dB, Pre BER se o jeden řád zmenšil z E-4 na E-5 a konstelační diagram vypadá stejně, jako u ČRa. Takže nahlášená závada byla opravena velmi rychle a ne že by se na to vykašlali.
Pokud jde o nějaké kostičkování a nebo zasekávání apod. vím, že budu napadán některými jedinci, ale na třech různých TVP se mi nic takového neprojevuje a věřte tomu, že jsem se na to pořádně zaměřil. Ano, našel jsem jeden STB, stařičký Philips co nemá ani možnost upgrade FW a ten na SD stanicích v MUX 4 blbne občas úchvatně i když i ten jede dnes podezřele dobře (ne bez chyb, ale výrazně lépe). Ale jak říkám, je to můj první STB z dob, kdy začínalo digitální vysílání. Na dnešních HD televizích problémy nemám.
Pokud jde o mě,tak já nikoho nenapadám,jen mi neni jasný,že to není vidět.Zde je třeba jedna tv letošní model LG HD ČT 2 .https://www.youtube.com/watch?v=-iHzzQi9zaE

To co je na tom videu se i mně netýká a to mám taky už 3 roky starou LG TV i můj Panasonic LCD TV, která ještě ani nemá mpeg4, tam taky bez problémů sleduji Fandu, Smíchov atd. Chybky se objeví, ale tak víceméně ojediněle za dlouhou dobu, ale to samé se čas od času objeví i na zbývajících MUXech.
Samozřejmě ale vím i o modelech, kde se na tu tv nedá dívat a taky je to LCD od fa. LG.
Takže je to na čipech té které TV i od stejného výrobce. Evidentně je vidět, že pokud to je způsobeno typem komprese, jak zde bylo už řešeno po snímkách či půlsnímkách a je to součástí normy MPEG2 a zvládá to 6 let stará LCD TV, tak na normy kašlou slušně řečeno i výrobci, nebo přesněji řečeno výrobci čipů, když je rozdíl i u výrobků tv stejného výrobce.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #50 kdy: 01. 10. 2013, 20:30:13 »
Tedy možná jsem měl štěstí, ale před pár dny, když jsem zjistil, že se zhoršily parametry MUX RS7, vyfotil jsem na měřáku konstelační diagram, připsal další naměřené hodnoty a poslal to na DB (ono to je jedno, když DB a PD mají společné vysílače). Pak jsem jim ještě zavolal, popsal situaci, oni slušně poděkovali a dnes byla na Kleti výluka a ejhle MUX RS7 jede jako víno. MER mi vylezl z 24 dB na 29 dB, Pre BER se o jeden řád zmenšil z E-4 na E-5 a konstelační diagram vypadá stejně, jako u ČRa. Takže nahlášená závada byla opravena velmi rychle a ne že by se na to vykašlali.
Pokud jde o nějaké kostičkování a nebo zasekávání apod. vím, že budu napadán některými jedinci, ale na třech různých TVP se mi nic takového neprojevuje a věřte tomu, že jsem se na to pořádně zaměřil. Ano, našel jsem jeden STB, stařičký Philips co nemá ani možnost upgrade FW a ten na SD stanicích v MUX 4 blbne občas úchvatně i když i ten jede dnes podezřele dobře (ne bez chyb, ale výrazně lépe). Ale jak říkám, je to můj první STB z dob, kdy začínalo digitální vysílání. Na dnešních HD televizích problémy nemám.

http://www.google.cz/forum/reply-652587/

VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #51 kdy: 01. 10. 2013, 20:44:50 »
Tedy možná jsem měl štěstí, ale před pár dny, když jsem zjistil, že se zhoršily parametry MUX RS7, vyfotil jsem na měřáku konstelační diagram, připsal další naměřené hodnoty a poslal to na DB (ono to je jedno, když DB a PD mají společné vysílače). Pak jsem jim ještě zavolal, popsal situaci, oni slušně poděkovali a dnes byla na Kleti výluka a ejhle MUX RS7 jede jako víno. MER mi vylezl z 24 dB na 29 dB, Pre BER se o jeden řád zmenšil z E-4 na E-5 a konstelační diagram vypadá stejně, jako u ČRa. Takže nahlášená závada byla opravena velmi rychle a ne že by se na to vykašlali.
Pokud jde o nějaké kostičkování a nebo zasekávání apod. vím, že budu napadán některými jedinci, ale na třech různých TVP se mi nic takového neprojevuje a věřte tomu, že jsem se na to pořádně zaměřil. Ano, našel jsem jeden STB, stařičký Philips co nemá ani možnost upgrade FW a ten na SD stanicích v MUX 4 blbne občas úchvatně i když i ten jede dnes podezřele dobře (ne bez chyb, ale výrazně lépe). Ale jak říkám, je to můj první STB z dob, kdy začínalo digitální vysílání. Na dnešních HD televizích problémy nemám.
Opravdu vysoká profesionalita! Nechat si kontrolovat vysílání od diváků... a dělat něco až pošlou zadarmo relevantní data.


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #52 kdy: 02. 10. 2013, 00:51:28 »
dneska sem koukal na šmejdy na čt1 hd a sledoval důkladně jestli tam budou nějaké chyby,ale krom jednoho přechodu, kde sem si nebyl jistej jestli nejde o sek v originále, obraz naprosto bez chyb,rozhodně sem nepozoroval nic takového jako je tu na těch videích,to bych na to ani koukat nevydržel. Mám ale poměrně novou tv,loňský model


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #53 kdy: 02. 10. 2013, 07:51:28 »
Tedy možná jsem měl štěstí, ...
Opravdu vysoká profesionalita! Nechat si kontrolovat vysílání od diváků... a dělat něco až pošlou zadarmo relevantní data.
Ale právě proto jsem psal, že jsem měl možná štěstí. Ten zásah vůbec nemusel být na můj popud, ale mohi sami vědět, že se něco děje. Že jsem si toho všimnul já je jen díky tomu, že jsem cvok, který si projíždí pásmo na měřáku, porovnává a kontroluje si parametry MUXů a tak jsem to zachytil. Ve vysílání na TVP nebyly, aspoň u mne, pozorovatelné žádné problémy. Takže závadu technici odchytili a odstranili dřív, než si toho lidé všimli. To samé se může stávat (a stává) i u MUX 1 - 3. Pokud např. odejde jedno šuple koncáku vysílače, diváci si toho, kromě těch v hraniční oblesti příjmu, normálně ani nevšimnou. Šuple se vyšoupne, zašoupne nové a jede se dál "močálem černým kolem bílých skal (Jan Werich - Velká předscéna  ;))". Tady je kolem toho povyk pouze proto, že MUX RS7 a MUX 4 jsou pod drobnohledem.
Planar IT-15T2.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #54 kdy: 02. 10. 2013, 09:22:58 »
dneska sem koukal na šmejdy na čt1 hd a sledoval důkladně jestli tam budou nějaké chyby,ale krom jednoho přechodu, kde sem si nebyl jistej jestli nejde o sek v originále, obraz naprosto bez chyb,rozhodně sem nepozoroval nic takového jako je tu na těch videích,to bych na to ani koukat nevydržel. Mám ale poměrně novou tv,loňský model
No vida,tak přece jen by to mohla být malá vlašťovka a když se na to bude koukat pozorně víc dní a v různých pořadech,tak se možná dospěje k tomu,že to skutečně dělá.Ta LG na tom videu to taky nedělá pořád,zrovna jako ten stb philips a nebo technisat.Ono je to prostě uplně jedno,zda to je současně prodávaný a nebo starší přijímač.Prostě pokud poleze z muxů 4 a 7 to co leze,tak to bude dělat každý přijímač,jednou hodně,příště málo.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #55 kdy: 02. 10. 2013, 09:35:17 »
dneska sem koukal na šmejdy na čt1 hd a sledoval důkladně jestli tam budou nějaké chyby,ale krom jednoho přechodu, kde sem si nebyl jistej jestli nejde o sek v originále, obraz naprosto bez chyb,rozhodně sem nepozoroval nic takového jako je tu na těch videích,to bych na to ani koukat nevydržel. Mám ale poměrně novou tv,loňský model
Tak schvalne jestli se trefime do stejneho mista. :) Zaseknuti jsem videl po strihu na zaber do listi v korune stromu u sidla smejdu - zamku Klecany, kolem 68. minuty. Jiny problem v obraze jsem tam nepozoroval, ale to je dano charakterem filmu - sama skryta kamera. Jinak taky musim potvrdit, ze problemy v podobnem rozsahu jako na tech videich (od uzivatele tako50) jsem nikdy na HD programech nevidel, o SD programech je jine vlakno. Obcasne drobne zaseknuti, nebo mzikove rozkostickovani obrazu pri strihu s prolinanim/stmivanim ano.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #56 kdy: 02. 10. 2013, 10:32:58 »
Myslíte v tomhle videu okolo 68 min http://www.ceskatelevize.cz/porady/10536031201-smejdi/21356226944/video/ ,je i tady to konkrétní seknutí vidět?


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #57 kdy: 02. 10. 2013, 11:03:00 »
V i-vysilani to seknuti samozrejme neni, presne misto je 68:53 (zaber listu ve vetru).


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #58 kdy: 02. 10. 2013, 11:15:30 »
Ono je zajímavé,že nova HD tohle nedělala,ta zas dělala jiné věci,ale to co je na videu ,co jsem zveřejnil,to dělají všechny čt HD a pochopitelně i jiné projevy,podle typu TV.Prostě nemá cenu řešit to změnou TV atd. Bordel je víc než jasný ve vysílání.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:STA + kostičkování HD programů ČT
« Odpověď #59 kdy: 02. 10. 2013, 12:32:55 »
V i-vysilani to seknuti samozrejme neni, presne misto je 68:53 (zaber listu ve vetru).
Vykopíroval jsem si to místo z ČT 1 HD z reg. muxu 7 (http://uloz.to/xyUSsD4M/ct1-2115-listi-ts), vizuálně tam rušivé artefakty nevidím. Nicméně chyby v TS jsou.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)