Autor Téma: NOVA CINEMA namiesto NOVA HD  (Přečteno 27309 krát)

wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #45 kdy: 21. 12. 2013, 18:22:39 »
Vánoční svátky za dveřmi,konec roku se blíží a tím i konec smlouvy TV NOVA s ČRa o umístění programů v jejich MUXu 2.
Silně pochybuju,že budou ještě jednat mezi svátky,takže už je nejspíš hotovo.Tak jakpak to asi dopadlo?Zatím "ticho po pěšině".Asi nechcou lidi před Vánoci moc nasrat(takže obojí MUX4?)... ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #46 kdy: 21. 12. 2013, 18:35:20 »
V muxu4 jim Nova Cinema moc parády nyní nedělá, mají už minimálně od včera natvrdo nastaven poměr stran na 16:9.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #47 kdy: 21. 12. 2013, 18:44:20 »
V muxu4 jim Nova Cinema moc parády nyní nedělá, mají už minimálně od včera natvrdo nastaven poměr stran na 16:9.
Ano taky jsem si toho všiml, měl jsem jako prioritní cinemu tu z mux4 protože je asi 2 sekundy napřed v ději ale potom co to takhle natvrdo zprznili jsem tam dal zase tu z muxu2. Mimochodem cinema z muxu 4 má problémy na teletextu i se skrytýmy titulky pokud tam jsou jsou tam výpadky v řeči resp. v textu zatímco v mux2 je vše v pořádku.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #48 kdy: 21. 12. 2013, 18:48:44 »
V muxu4 jim Nova Cinema moc parády nyní nedělá, mají už minimálně od včera natvrdo nastaven poměr stran na 16:9.
Ano taky jsem si toho všiml, měl jsem jako prioritní cinemu tu z mux4 protože je asi 2 sekundy napřed v ději ale potom co to takhle natvrdo zprznili jsem tam dal zase tu z muxu2. Mimochodem cinema z muxu 4 má problémy na teletextu i se skrytýmy titulky pokud tam jsou jsou tam výpadky v řeči resp. v textu zatímco v mux2 je vše v pořádku.
Přesně to samé.Taky jsem bral Cinemu od Pařeza...


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #49 kdy: 21. 12. 2013, 19:13:28 »
Moc nechápu tu vaší prioritu od Pařízka, vzhledem ke kvalitě zvuku jsou ČRa jednoznačná volba.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #50 kdy: 21. 12. 2013, 20:35:31 »
Moc nechápu tu vaší prioritu od Pařízka, vzhledem ke kvalitě zvuku jsou ČRa jednoznačná volba.
O kvalitě zvuku mi nic známo není a i kdyby tak nějaká byla tak cinema zrovna není hudební stanice abych musel hrotit zrovna zvuk. ;-)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #51 kdy: 21. 12. 2013, 20:35:48 »
Moc nechápu tu vaší prioritu od Pařízka, vzhledem ke kvalitě zvuku jsou ČRa jednoznačná volba.
ano,zvuk je kolikrát jak nakřáplý reproduktor,či spálený zesilovač,takový to na mě dělá dojem,formát obrazu trvale 16:9 potvrzuji,čím to,že mě to vůbec nepřekvapuje.  ;D


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #52 kdy: 21. 12. 2013, 21:19:13 »
Moc nechápu tu vaší prioritu od Pařízka, vzhledem ke kvalitě zvuku jsou ČRa jednoznačná volba.
ano,zvuk je kolikrát jak nakřáplý reproduktor,či spálený zesilovač,takový to na mě dělá dojem,formát obrazu trvale 16:9 potvrzuji,čím to,že mě to vůbec nepřekvapuje.  ;D
Až tu bude Pařez fungovat šedesát let,jak ČRa a furt to bude stát za hovno,tak prosím,stížnost bude namístě.Pokud je to ale pomalu pár měsíců,co to tu rozjel,tak mu dejte laskavě pokoj. :-X


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #53 kdy: 21. 12. 2013, 21:26:41 »
Moc nechápu tu vaší prioritu od Pařízka, vzhledem ke kvalitě zvuku jsou ČRa jednoznačná volba.
ano,zvuk je kolikrát jak nakřáplý reproduktor,či spálený zesilovač,takový to na mě dělá dojem,formát obrazu trvale 16:9 potvrzuji,čím to,že mě to vůbec nepřekvapuje.  ;D
Až tu bude Pařez fungovat šedesát let,jak ČRa a furt to bude stát za hovno,tak prosím,stížnost bude namístě.Pokud je to ale pomalu pár měsíců,co to tu rozjel,tak mu dejte laskavě pokoj. :-X
no nevím,ale myslím,že máme jiný letopočet než před 60 lety a to o něčem vypovídá


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #54 kdy: 29. 12. 2013, 11:00:42 »
Tak kdy, že se mělo rozhodovat o nova cinema v muxu 2 a nebo naopak 4?  Možná, že už je dávno rozhodlé a zůstane u radiokomunikací ve 2, pak bude zajímavé sledovat, jestli se vrátí Nova HD a bude stále držet volné místo ve 4.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #55 kdy: 29. 12. 2013, 11:47:50 »
No to by mě taky zajímalo. Ale kdyby N-C nezůstala v muxu2, určitě by se o tom již všeobecně vědělo. Takové faux-pas, aby na Nový rok najednou N-C z muxu 2 zmizela, aniž by o tom kdokoli oficiálně věděl, si vedení Novy sotva dovolí...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #56 kdy: 29. 12. 2013, 12:15:31 »
Až tu bude Pařez fungovat šedesát let,jak ČRa a furt to bude stát za hovno,tak prosím,stížnost bude namístě.Pokud je to ale pomalu pár měsíců,co to tu rozjel,tak mu dejte laskavě pokoj. :-X
Podobnou argumentaci jsem slyšel naposledy před r. 1989 na politickém školení mužstva. Tehdy se jednalo o vymezování komunistů vůči církvi. Žádali, aby byli hodnoceni až po tisíci letech, což je podle nich doba, jak dlouho je církev „na světě”.
Už tehdy mi to připadlo k politování, a trochu úsměvné.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #57 kdy: 29. 12. 2013, 12:24:00 »
Nejzajímavější je spíš to že je 29.12. a je stále ticho po pěšině.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #58 kdy: 29. 12. 2013, 13:00:23 »
Až tu bude Pařez fungovat šedesát let,jak ČRa a furt to bude stát za hovno,tak prosím,stížnost bude namístě.Pokud je to ale pomalu pár měsíců,co to tu rozjel,tak mu dejte laskavě pokoj. :-X
Podobnou argumentaci jsem slyšel naposledy před r. 1989 na politickém školení mužstva. Tehdy se jednalo o vymezování komunistů vůči církvi. Žádali, aby byli hodnoceni až po tisíci letech, což je podle nich doba, jak dlouho je církev „na světě”.
Už tehdy mi to připadlo k politování, a trochu úsměvné.
Je zřejmé,že pro některé jedince zde na fóru by vybudování nové digitální sítě plně se rovnající ve všech parametrech  sítím ČRa zabralo maximálně týdny...co ČRa budovaly za státní peníze šedesát let,musí soukromník Pařízek vybudovat nejlépe ze dne na den.A vše musí šlapat jako u ČRa,běda jak ne!ČRa měli tu obrovskou výhodu,že v té době byla penetrace tv přijímačů 1 na 1000 obyvatel(kdo ví,jestli vůbec),takže na ně(ČRa) neměl ani kdo nadávat.Ale možná měli od samého začátku své vysílání bezproblémové,měli přece od státu milióny jisté,nejkvalitnější techniku a přiděleny ty nejlepší lidi v oboru.Tak to tu Pařezovi pěkně nandejte! ;D
« Poslední změna: 29. 12. 2013, 13:05:35 od wochomurka »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:NOVA CINEMA namiesto NOVA HD
« Odpověď #59 kdy: 29. 12. 2013, 13:06:55 »
Nejzajímavější je spíš to že je 29.12. a je stále ticho po pěšině.
Z vlastní zkušenosti vím, že závažné novinky se nechávaly na poslední chvíli, ale pochybuju, že v tomto případě by posílali nějakou tiskovou zprávu o přechodu 31. prosince ve večerních hodinách, kdy už stejně budou mít všichni úplně jiné starosti. Vypadá to, že Nova Cinema tedy zůstává v muxu 2. Je možné že ve čtyřce to o půlnoci z 31. prosince na 1. ledna odpojí. Uvidíme, nechme se překvapit...

No, a pak je ještě třetí varianta, že se domluvili z ČRa a pojede to ještě nějakou dobu paralelně i v muxu 4 po 1.2.2014...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/