Autor Téma: Vliv slučovače na okolní kanály  (Přečteno 5808 krát)

pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Vliv slučovače na okolní kanály
« kdy: 22. 09. 2013, 14:19:56 »
Zdravím.
Chtěl bych se jen zeptat jak moc může slučovač REST+25,29K ovlivnit úroveň signálu na kanálu 32 na větvi REST. Slučovač jsem kupoval u Vatenu. Zdá se, že po sloučení Černé studnice s Ještědem jsem definitivně přišel o příjem již tak dost slabého reg.MUXu ze skokanských můstků, tedy minimálně do doby, než zvednou kótu a výkon (mimochodem, před měsícem pan Brabec v rozhovoru pro DigiZone tvrdil, že mají zkoordinovaný dvojnásobný výkon pro K32 a na stránkách ČTÚ jsou stále jen 2 kW.)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #1 kdy: 22. 09. 2013, 14:39:07 »
Zdravím.
Chtěl bych se jen zeptat jak moc může slučovač REST+25,29K ovlivnit úroveň signálu na kanálu 32 na větvi REST.
Může ovlivnit (ovlivňuje) celkem dost. Sám si podobné komponenty ještě upravuji k obrazu svému. Bez spektrálního analyzátoru s generátorem se ale neobejdete.


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #2 kdy: 22. 09. 2013, 15:03:28 »
Zdravím.
Chtěl bych se jen zeptat jak moc může slučovač REST+25,29K ovlivnit úroveň signálu na kanálu 32 na větvi REST. Slučovač jsem kupoval u Vatenu. Zdá se, že po sloučení Černé studnice s Ještědem jsem definitivně přišel o příjem již tak dost slabého reg.MUXu ze skokanských můstků, tedy minimálně do doby, než zvednou kótu a výkon (mimochodem, před měsícem pan Brabec v rozhovoru pro DigiZone tvrdil, že mají zkoordinovaný dvojnásobný výkon pro K32 a na stránkách ČTÚ jsou stále jen 2 kW.)

Používám slučovač firmy v podpisu ,nechal jsem si jej dělat na míru:

Rest Opole 21- 34 , 38 - 49 , 55 - 60 k (69) + Praděd 36 , 51 - 53 k.

Z Opole Mux 3 - 34 k .................... Praděd Mux 1 36 k a příjem bez problému.
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #3 kdy: 22. 09. 2013, 16:46:02 »
Tak jsem si s tím hrál, vyřadil jsem slučovač, anténu našteloval na nejlepší možný příjem K32 (S-55% Q-78% tj. bez problémů sledovatelné). Pak jsem slučovač zase připojil a prd (S-39% Q-12% tzn. absolutně nesledovatelné).  :(
Aleši, vy byste dokázal upravit můj slučovač, aby to chodilo (za nějakou úplatu), kdybych vám ho zaslal poštou? Nebo je potřeba znát místní úrovně signálů? Bez měřící techniky jsem schopen jen říct, že K32 je dost slabý a K29 je o něco silnější, ale taky to není nic extra.  :D
« Poslední změna: 22. 09. 2013, 21:08:43 od pinta finta »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #4 kdy: 22. 09. 2013, 17:09:29 »
Tak jsem si s tím hrál, vyřadil jsem slučovač, anténu našteloval na nejlepší možný příjem K32 (S-55% Q-78& tj. bez problémů sledovatelné). Pak jsem slučovač zase připojil a prd (S-39% Q-12% tzn. absolutně nesledovatelné).  :(
Aleši, vy byste dokázal úpravit můj slučovač, aby to chodilo (za nějakou úplatu), kdybych vám ho zaslal poštou? Nebo je potřeba znát místní úrovně signálů? Bez měřící techniky jsem schopen jen říct, že K32 je dost slabý a K29 je o něco silnější, ale taky to není nic extra.  :D
Trochu těhotná? :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #5 kdy: 22. 09. 2013, 19:48:23 »
Tak jsem si s tím hrál, vyřadil jsem slučovač, anténu našteloval na nejlepší možný příjem K32 (S-55% Q-78& tj. bez problémů sledovatelné). Pak jsem slučovač zase připojil a prd (S-39% Q-12% tzn. absolutně nesledovatelné).  :(
Aleši, vy byste dokázal úpravit můj slučovač, aby to chodilo (za nějakou úplatu), kdybych vám ho zaslal poštou? Nebo je potřeba znát místní úrovně signálů? Bez měřící techniky jsem schopen jen říct, že K32 je dost slabý a K29 je o něco silnější, ale taky to není nic extra.  :D
To sice mohu, ale bez znalosti přesných podmínek Vám nezaručím, že bude fungovat podle Vašich představ. Pokud máte k32 už teď na pokraji příjmu,dost bych se obával, že to půjde pouze za použití tohoto slučovače.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #6 kdy: 22. 09. 2013, 19:50:35 »
Tak jsem si s tím hrál, vyřadil jsem slučovač, anténu našteloval na nejlepší možný příjem K32 (S-55% Q-78& tj. bez problémů sledovatelné). Pak jsem slučovač zase připojil a prd (S-39% Q-12% tzn. absolutně nesledovatelné).  :(
Aleši, vy byste dokázal úpravit můj slučovač, aby to chodilo (za nějakou úplatu), kdybych vám ho zaslal poštou? Nebo je potřeba znát místní úrovně signálů? Bez měřící techniky jsem schopen jen říct, že K32 je dost slabý a K29 je o něco silnější, ale taky to není nic extra.  :D
To sice mohu, ale bez znalosti přesných podmínek Vám nezaručím, že bude fungovat podle Vašich představ. Pokud máte k32 už teď na pokraji příjmu,dost bych se obával, že to půjde pouze za použití tohoto slučovače.
No především považuji za nesmysl slučovat slabé signály a pak je teprve zesilovat. To zákonitě nemůže fungovat!


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #7 kdy: 22. 09. 2013, 19:56:43 »
Jak píše Enik. Chtěl jsem dodat, že např. po úpravě slučovače 55,58 + REST slučuji k58 a k60. Ovšem k60 je o solidní úrovni. Bylo to dočasné řešení na jedné ITA, které ovšem funguje dodnes.


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Vliv slučovače na okolní kanály
« Odpověď #8 kdy: 22. 09. 2013, 20:30:25 »
Dřív jsem měl slučovač REST+25k a celkem to chodilo. Dokonce němci na k27 občas chodili, přestože je chytám na opačnou polarizaci a signál je slabý (vzhledem k ostatním MUXům z Löbau). Proto mě docela překvapilo, že k32 teď nechodí. Předešlý slučovač byl podle všeho od stejného výrobce (jsou k nerozeznání, liší se jen samolepka, resp. popis).

Sranda je, že na anténu kterou mám na k25 a k29 (bez slučovače a bez jakéhokoliv zesílení) chytám stabilně MUX1+MUX2 z Černé hory i z Krašova, MUX3 mi tam samozřejmě nehraje (k60 Ještěd vs. Černá hora)+ K25 a K29 ze Studnice. Ještěd jde mizerně, mám ho za panelákem. Nebýt té rušičky na kanále 60 a oželet reg.síť 3, tak chytám vše na jednu anténu.

Asi se na MUX pana Brabce vykašlu, už jsem tomu věnoval příliš mnoho času.  ;)
« Poslední změna: 22. 09. 2013, 21:18:01 od pinta finta »