Autor Téma: Nova HD v mux4  (Přečteno 29716 krát)

s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nova HD v mux4
« kdy: 15. 09. 2013, 13:33:34 »
Ahoj, podle článku tady na digizone jsem pochopil že nova za vysílání v HD nechce platit. Zajímá mě taková věc jesli ji tam pařízek může nechat až do doby než sežene nové klienty nebo ne. Je to nějak dané smlovou že už ji dál zadarmo nesmí vysílat?? Nebo už má nějakého klienta co tam hned od zítra začne vysílat?? Podle mě je kolem toho ještě docela dost otazníků.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


FrantaL

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2013, 13:48:26 »
Volal jsem dnes na Novu a tam o ukončení HD vysílání v DVB-T nevědí, tak nevím co si o tom všem myslet.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2013, 13:54:37 »
Volal jsem dnes na Novu a tam o ukončení HD vysílání v DVB-T nevědí, tak nevím co si o tom všem myslet.
A komu volals? Ty víš komu volat na tohle téma a víš že ten s kým mluvils, vůbec něco o téhle tématice tuší?


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #3 kdy: 15. 09. 2013, 22:11:04 »
Tak jsem ještě jen tak ze zvědavosti koukal na Nova HD EPG a to končí ve čtvrtek cca o půlnoci. ???
« Poslední změna: 16. 09. 2013, 08:54:24 od s.s.rock »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #4 kdy: 15. 09. 2013, 22:49:28 »
Tak jsem ještě jen tak ze zvědavosti koukal na Nova HD EPG a to končí ve středu cca o půlnoci. ???
Tím bych se vůbec neřídil, EPG je univerzální pro všechny verze a nikdo ho nebude zvlášť modifikovat. Až vysílání skončí, zmizí z Muxu4 program NovaHD a s ním i celé EPG.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2013, 04:43:57 »
Nikdo neříká že se tím řídím jen mi přišlo divné když je epg vždy na týden proč ho teď mají zrovna do čtvrtka a proč zrovna do cca půlnoci. ;-)
« Poslední změna: 16. 09. 2013, 08:53:04 od s.s.rock »


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #6 kdy: 16. 09. 2013, 07:56:20 »
Ještě mě napadla jiná věc, že nova zaplacácala celý mux4 svými nesmyslnými kanály, Telka, Smichov, teď ji skončí HD a ona nechá volné místo v muxu konkurenci???


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #7 kdy: 16. 09. 2013, 08:36:18 »
Nova HD zatím stále v MUX 4 vysílá a EPG zde má až do čtvrtka. V pátek ale EPG chybí u všech stanic Novy v MUX 4.
Planar IT-15T2.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #8 kdy: 16. 09. 2013, 08:46:17 »
Ještě mě napadla jiná věc, že nova zaplacácala celý mux4 svými nesmyslnými kanály, Telka, Smichov, teď ji skončí HD a ona nechá volné místo v muxu konkurenci???
To těžko, to radši vytvoří nějaký další pseudokanál, třeba překlopit NovaNews, které jsou na netu by šlo hned. Ale ono stačí nastavit u SD kanálů normální datové toky a je po místě.


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #9 kdy: 16. 09. 2013, 09:00:56 »
Volal jsem dnes na Novu a tam o ukončení HD vysílání v DVB-T nevědí, tak nevím co si o tom všem myslet.
A komu volals? Ty víš komu volat na tohle téma a víš že ten s kým mluvils, vůbec něco o téhle tématice tuší?
Taky by mě zajímalo kam volal, ale pokud volal na nějaké info číslo tak by to měli vědět, to že končí v terestrice v HD přeci není nějaká prkotina a hodně lidí se to dotkne. ;-) Uvidíme co bude no, nova zatím vysílá tak třeba se nakonec nějak dohodnou.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #10 kdy: 16. 09. 2013, 10:58:41 »
Nova HD stále jede. Tak nevím, nenakrmil nás někdo náhodou?
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #11 kdy: 16. 09. 2013, 11:10:56 »
Sobotní e-mail od tiskového mluvčího Novy:

Dobrý den,

skupina Nova ukončí v neděli 15. září o půlnoci vysílání Novy HD v DVB-T v multiplexu 4, a to vzhledem k uplynutí doby platnosti smlouvy o šíření experimentálního vysílání Novy HD v tomto multiplexu. Nova bude stejně jako dosud dostupná v terestrickém vysílání po celé České republice v SD kvalitě v rámci multiplexu 2.  Nova HD pak bude i nadále k dispozici prostřednictvím satelitu, kabelové sítě a vybraných partnerů.

Jan Strouhal
Corporate PR manager
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #12 kdy: 16. 09. 2013, 11:34:23 »
Hmmmm, taky dobrý. Takových emailu vám nápisů 100 z andresy jaké si řekněte a podepíšu se jako Mudr Janko Csc, doktkor profesor inženýr. :-DDD


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #13 kdy: 16. 09. 2013, 11:37:05 »
Hmmmm, taky dobrý. Takových emailu vám nápisů 100 z andresy jaké si řekněte a podepíšu se jako Mudr Janko Csc, doktkor profesor inženýr. :-DDD
Kdyby to nebyla pravda, z Novy už by se nám dávno ozvali...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova HD v mux4
« Odpověď #14 kdy: 16. 09. 2013, 11:56:49 »
Na FB už se také vyjádřili:

Dobrý den, skupina Nova ukončila v neděli 15. září vysílání Novy HD v DVB-T v multiplexu 4, a to proto, že uplynula doba platnosti smlouvy o šíření experimentálního vysílání Novy HD v tomto multiplexu. Nova bude stále dostupná v terestrickém vysílání po celé České republice v SD kvalitě v rámci multiplexu 2. Nova HD pak bude i nadále dostupná prostřednictvím satelitu, kabelové sítě a vybraných partnerů. Děkujeme za pochopení. --Dominika, komunikace s diváky
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE