Autor Téma: HD-rozlišení cizích stanic  (Přečteno 3590 krát)

Dušan Vokoun

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
HD-rozlišení cizích stanic
« kdy: 17. 09. 2013, 15:21:46 »
Zdravím,

Mám doma na satelitu naladěno spoustu HD-stanic, nicméně set-top-box (AMIKO) mi automaticky nedetekuje(nezobrazuje) vysílaný HD formát stanice, zda je 720p nebo 1080i a já chci obvykle nastavit na výstupu set-top-boxu nativní rozlišení stanice v kterém se vysílá.

Dotaz:
Je někde dostupný nějaký "HD-seznam" stanic s informací o používaném rozlišení - 720p nebo 1080i ? Nebo kde tuto informaci získat ?

Děkuji.

Dušan

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HD-rozlišení cizích stanic
« Odpověď #1 kdy: 17. 09. 2013, 15:30:35 »
Zdravím,

Mám doma na satelitu naladěno spoustu HD-stanic, nicméně set-top-box (AMIKO) mi automaticky nedetekuje(nezobrazuje) vysílaný HD formát stanice, zda je 720p nebo 1080i a já chci obvykle nastavit na výstupu set-top-boxu nativní rozlišení stanice v kterém se vysílá.

Dotaz:
Je někde dostupný nějaký "HD-seznam" stanic s informací o používaném rozlišení - 720p nebo 1080i ? Nebo kde tuto informaci získat ?

Děkuji.

Dušan

Jenže to je nesmysl. Na přijímači si nastav buď automat, a pak se Ti bude rozlišení rescalovat v TV, nebo tam nastav rozlišení stejné jako má Tv, a pak se Ti bude rozlišení rescalovat v SAT přijímači. Cokoliv jiného je nesmysl.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HD-rozlišení cizích stanic
« Odpověď #2 kdy: 17. 09. 2013, 16:19:26 »
Nesmysl to samozřejmě není, ale je to nereálné.

Žádné zařízení alespoň co vím, neumí přepínat výstup rozlišení podle přijímaného signálu. Jiná situace je ve formátech (4:3/16:9) tam je rozlišení stejné ale liší se velikostí bodu, přepínání se děje na základě doprovodné informace.

Jak vám radil "EniK" vyberte si přístroj který má lepší rescaling a nechte to na něm.
Jinak technické informace o programech mám pocit jsou v přehledu jednotlivých družic.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551