Autor Téma: Jince (Příbram)  (Přečteno 2770 krát)

Bong

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jince (Příbram)
« kdy: 09. 09. 2013, 13:23:27 »
Nemáte někdo, prosím, zkušenosti s příjmem v Jincích (nám.1.máje) ? Je tam místní dokrývač, ale ten je pouze na MUX1 a MUX2. Odkud chytat MUX3 a MUX4 popř. nějaký regiomux ? Díky za rady...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #1 kdy: 09. 09. 2013, 14:37:50 »
Nemáte někdo, prosím, zkušenosti s příjmem v Jincích (nám.1.máje) ? Je tam místní dokrývač, ale ten je pouze na MUX1 a MUX2. Odkud chytat MUX3 a MUX4 popř. nějaký regiomux ? Díky za rady...

Podívej se na mapyvysilacu.cz   http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html
Jince jsou dost utopené. Mux3 tam v okolí je od Krašova, ale samotné město je bez signálu. Mux4 je na tom podobně ale nejlépe asi z Rakovníka. Ikdyž najdou se případy, kdy je signál i tam, kde je na mapách bílé místo.
Ale v každém případě by to muselo být už na kvalitní ziskovou anténu, asi na 100% se zesilovačem a anténa na co nejvyšším bodě co to půjde. Ale obávám se, že bez měření v takto obtížné lokalitě to nepůjde.


Bong

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #2 kdy: 09. 09. 2013, 14:56:02 »
Toho jsem se tak trochu obával, bílá místa na mapě :'(. Bude se muset babička spokojit s MUX1 a MUX2  :D .
Jsem od Prahy a tam není problém chytat MUX1,2,3,4 a regiomux 1,4,7,12 na "kus drátu".
Docela lituju lidi, co běhaj po střeše a lověj signál...  :'(
Jinak díky, zkusím jí tam poštelovat alespoň ty dva muxy  ;)


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #3 kdy: 09. 09. 2013, 18:31:00 »
To je jak je EŠKA? Tak to je nejnižší místo v celých Jincích, tam nic nechytneš ani z Cukráku, ani z Krašova. Tam má hodně lidí paraboly, co jsem tak koukal.
Loudness War zabijí hudbu!


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #4 kdy: 09. 09. 2013, 20:13:05 »
Jedno slovo: proměřit.

Bez toho jsou všechno jen spekulace, zejména v tak problematickém místě, jako jsou Jince. Zrovna mux 4 by tam chodit z Louštína mohl, a Krašov je taky bourák a na vhodnou anténu by se zachytit snad dal. Ale je to opravdu o proměření.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bong

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #5 kdy: 10. 09. 2013, 05:20:22 »
Je to jak je EŠKA. Zkusím ten Louštín a Krašov, jestli by se to tam dalo chytnout. A myslíte, že bude lepší velké síto, Color supra, nebo Alcad BU119. Mám v záloze všechny tři, tak která by mohla být nejvhodnější do takového místa, kterou mám začít ?  :-\


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #6 kdy: 10. 09. 2013, 09:39:33 »
BU119 určitě ne, to je anténa hodící se leda do oblastí se silným signálem.

Experimentoval bych se sítem nebo dlouhou colorkou, jestli je máte k dispozici.
A samozřejmě k tomu nějaký nízkošumový předzesilovač.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Bong

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jince (Příbram)
« Odpověď #7 kdy: 10. 09. 2013, 10:01:50 »
Fajn, zkusím asi nejdříve to síto a uvidím... Díky  ;)