Autor Téma: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS  (Přečteno 40717 krát)

Lankosher

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 138
    • MSN komunikátor - igorlank@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #195 kdy: 30. 06. 2010, 19:02:58 »
Mapka pro Lysou: http://www.dvbt-servis.cz/mapy/lysahora_dvbt.png

Diagram odhadnutý dle Ženevy 2006 (omezení na 40 dBW směrem na Slovensko, 100-240 stupňů), výkon 25 kW ERP. Upozorňuji, že program nezohledňuje odrazy a příliš nezohledňuje ohyby signálu, a tak je pokrytí např. severního Slovenska na mapě takřka nulové (jen ostrůvky), v reálu tam signál bude výrazně lepší.
Na Orave mi to bohužiaľ nejde - kým analógový 37 celkom slušne - obraz síce zrní, ale duchov nemá a ide aj teletext - na 54 sa nechytám. Zmerať nemám čím ( STB však ukazuje silu signálu 60% v porovnaní s inými nie tak zlú - kvalita však 0).

U mnie to samo niestety, sygnał 60, quality 0.  :(
Polska, Kraków

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel Moravec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #196 kdy: 30. 06. 2010, 20:29:51 »
Na Orave mi to bohužiaľ nejde - kým analógový 37 celkom slušne - obraz síce zrní, ale duchov nemá a ide aj teletext - na 54 sa nechytám. Zmerať nemám čím ( STB však ukazuje silu signálu 60% v porovnaní s inými nie tak zlú - kvalita však 0).
Asi za to může ten vyšší kanál :(.

Mám ale jednu kacířskou myšlenku, protože je vyzařovací diagram určitě tvarovaný nerovnoměrným dělením výkonu do různých směrů, je možné, že by pro analog na K37 a digitál na K54 bylo to dělení různé v závislosti na koordinaci (tedy že by analog na K37 byl směrem na SK a PL utlumen méně)? Je to s použitým HW technicky realizovatelné? 


david.kriz

  • Host
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #197 kdy: 30. 06. 2010, 22:55:01 »
Na Orave mi to bohužiaľ nejde - kým analógový 37 celkom slušne - obraz síce zrní, ale duchov nemá a ide aj teletext - na 54 sa nechytám. Zmerať nemám čím ( STB však ukazuje silu signálu 60% v porovnaní s inými nie tak zlú - kvalita však 0).
Asi za to může ten vyšší kanál :(.

Mám ale jednu kacířskou myšlenku, protože je vyzařovací diagram určitě tvarovaný nerovnoměrným dělením výkonu do různých směrů, je možné, že by pro analog na K37 a digitál na K54 bylo to dělení různé v závislosti na koordinaci (tedy že by analog na K37 byl směrem na SK a PL utlumen méně)? Je to s použitým HW technicky realizovatelné?

Kvuli dosluhujícímu analogu by to nikdo neřešil. Už tak to jaksi tvarovali kvuli útlumu na Slovensko. Rozumně by to šlo udělat leda tak, že by do části AS vysílal jeden a do části druhý vysílač (jako analog H a digitál V na Žižkově), rozděleno horizontálně. Ale pochybuji že se něco takového dělo, bude to oboje sloučeno do jedné stejné soustavy.