Autor Téma: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS  (Přečteno 40705 krát)

Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #45 kdy: 18. 05. 2010, 19:22:21 »
Ale týká hochu, týká! Jsem z Ostravy, ale protože jsem už tohle zažil několikrát (v roce 1997 jako příslušník záchranných týmů), tak mě to nechává naprosto klidným! Ale s tebou asi cloumají emoce! No nic, dej si panáka, to tě spraví!  ;D ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #46 kdy: 18. 05. 2010, 19:24:24 »
No jo, pán je hrdina. Gratuluju.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #47 kdy: 18. 05. 2010, 19:48:38 »
 ;D ;D ;D
Jdi si léčit komplexy někam jinam! Končím tuhle "diskusi" o ničem, kdy někdo kdo je kdoví odkud se bude vyjadřovat k situaci tady u nás v OV na základě "bulvárních" zpráv v TV! My tady žijem a jen my sami dobře víme, jaká je situace! A určitě není tak kritická, jak se někdo snaží lidem namluvit!


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #48 kdy: 19. 05. 2010, 07:43:09 »
Lumíre, situace nebyla tak kritická (v Ostravě), ale jelikož jsem byl vyplavený v roce 97, tak jsem udělala všechna opatření, abych nebyl vyplaven letos. Nebyl jsem sám. Prostě - kdo byl jednou pod vodou, tak si tejkom dává majzla a nebere to na lehkou váhu. Je fajn, že jsi byl v záchranných týmech, obdivuju se ti, ale po šichtě jsi šel domů do sucha. Já ne.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #49 kdy: 19. 05. 2010, 08:01:09 »
Ta "šichta" trvala skoro nepřetržitě čtrnáct dnů!  ;)
« Poslední změna: 19. 05. 2010, 08:09:10 od Lumír L »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #50 kdy: 19. 05. 2010, 09:25:53 »
Lumíre, já naprosto nezlehčuji záchranáře. Dostali zabrat ja sviňa, pomohli strašně hodně lidem, já osobně jsem jim maximálně vděčný, ale situaci člověka, který měl zatopený barák se to nemůže vůbec rovnat. (já to ještě neměl tak hrozné, škoda tak 50 tisíc, ale je to ve mně a když se začne zvedat voda, tak se bojím.)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #51 kdy: 19. 05. 2010, 11:39:15 »
Pocity záchranáře a vytopených se mohou podobat pocitům chirurga a cestujících z havarovaného autobusu s otevřenými zlomeninami. V kůži koho byste chtěli být? Já ani jednoho, ale chirurg po těžkých operacích, čest jeho práci, nakonec odejde domů, zraněným mohou zůstat následky a/nebo se rehabilitují několik let.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


david.kriz

  • Host
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #52 kdy: 19. 05. 2010, 11:59:36 »
Jak víte, že ten chirurg nebo záchranář je natolik odlidštěný, že to nezanechá následky i v něm?


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #53 kdy: 19. 05. 2010, 12:49:19 »
S výměnou antény na LH to nemá nic společného, ale dokud k tomu opravdu nedojde, je zde volné pole v výše uvedeným úvahám.

Pokud výsledkem práce chirurga a záchranáře budou zachráněné životy a zdraví, pomůže jim to v překonání negativních pocitů z toho, že to neštěstí také nějak spoluprožili. Běžný chirurg a záchranář by ale měli stres z nepříjemného zážitku překonat, nebo tu práci nedělat. Pořád na tom ale budou postižení hůře. Někomu bude chybět amputovaná hoha, někomu rodinný dům, ve kterém žilo několik generací, někomu budou chybět nenávratně ztracené fotky z alba, někomu "jen" vyplavené auto a někomu nefunkční televizor. Také jim bude déle trvat než vysuší byt/dům, než si obnoví nábytek a tisíce dalších věcí, které tvoří domov. A o ten snad v této souvislosti žádný chirurg ani záchranář nepřišel.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #54 kdy: 19. 05. 2010, 13:06:46 »
Nechte chirurgy a postižené svému osudu a řešte problém výměny AS na Lysé Hoře! Je potřeba dohnat skluz a ne tady probírat komu "fiknou" nebo nefiknou nohu a co při tom (nebo potom) ten dotyčný prožívá! Nejsme lékařské fórum... ;D ;D ;D


david.kriz

  • Host
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #55 kdy: 19. 05. 2010, 13:10:15 »
S výměnou antény na LH to nemá nic společného, ale dokud k tomu opravdu nedojde, je zde volné pole v výše uvedeným úvahám.

Pokud výsledkem práce chirurga a záchranáře budou zachráněné životy a zdraví, pomůže jim to v překonání negativních pocitů z toho, že to neštěstí také nějak spoluprožili. Běžný chirurg a záchranář by ale měli stres z nepříjemného zážitku překonat, nebo tu práci nedělat. Pořád na tom ale budou postižení hůře. Někomu bude chybět amputovaná hoha, někomu rodinný dům, ve kterém žilo několik generací, někomu budou chybět nenávratně ztracené fotky z alba, někomu "jen" vyplavené auto a někomu nefunkční televizor. Také jim bude déle trvat než vysuší byt/dům, než si obnoví nábytek a tisíce dalších věcí, které tvoří domov. A o ten snad v této souvislosti žádný chirurg ani záchranář nepřišel.

A teď si vemte co takový "chudák" postižený (myšleno obecně vyplavený, ne telesně postižený), který se odmítne evakuovat, pak pro něho druhý den musí přiletět vrtulník a při jeho zachraňování třeba někdo zařve nebo minimálně se zraní...?!
Myslím, že se to tu rozjelo dost nešťastně, protože se tu začlo zobecňovat něco, co si musí každý prožít aby mohl soudit a každý v uplně jiné situaci. A stejně posoudí zas jen svoji zkušenost. Nebo to dopadne jak s anténama: "mně to jede na polské síto, kup si ho taky, pojede ti to stejně".
Takže je to vlastně plácání oničem...
« Poslední změna: 19. 05. 2010, 13:30:49 od David Kříž »


david.kriz

  • Host
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #56 kdy: 19. 05. 2010, 16:36:14 »
ano, možný termín je následující:



http://www.lysa-hora.cz/snih-na-lyse-hore-19-05-2010
« Poslední změna: 19. 05. 2010, 16:47:21 od David Kříž »


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #57 kdy: 20. 05. 2010, 18:42:50 »
Zdravím všechny. Dneska jsem jel obhlídnout ten sníh na Lysé hoře. Sice výměna je odložena, ale už jsem měl ve škole domluvené volno, a proto, že to mám kousek od domu (cca 50km), tak i přes to počasí nebyl problém tam odskočit. Ikdyž jsem byl až na vrcholku, tak jsem vysílač neviděl :D. Mlha, mrholení, vítr taky dost foukal. Pánové z ČRa taky, jak je vidět, sledují aktuální situaci na L.H. Pod vysílačem mají zaparkovánou dodávku a se Š. Yeti jeli právě nahoru. Ještě přidávám pár fotek. http://fdvbt.rajce.idnes.cz/


Max Wolf

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #58 kdy: 20. 05. 2010, 20:38:16 »
A jak si tam jel ?  ;)



david.kriz

  • Host
Re: Frýdek-Místek - Lysá Hora - Výměna AS
« Odpověď #59 kdy: 20. 05. 2010, 20:42:45 »
Zdravím všechny. Dneska jsem jel obhlídnout ten sníh na Lysé hoře. Sice výměna je odložena, ale už jsem měl ve škole domluvené volno, a proto, že to mám kousek od domu (cca 50km), tak i přes to počasí nebyl problém tam odskočit. Ikdyž jsem byl až na vrcholku, tak jsem vysílač neviděl :D. Mlha, mrholení, vítr taky dost foukal. Pánové z ČRa taky, jak je vidět, sledují aktuální situaci na L.H. Pod vysílačem mají zaparkovánou dodávku a se Š. Yeti jeli právě nahoru. Ještě přidávám pár fotek. http://fdvbt.rajce.idnes.cz/

Filipe, díky moc za info i fotky! Příští týden jednoznačně také padá, to by se muselo rozhodnout zítra a stejně jsou zainteresovaní pracovníci z dodavatelských firem potřeba i jinde dle plánu. Vidím to na první nebo druhý týden v červnu, pokud se tedy umoudří počasí.