Autor Téma: Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!  (Přečteno 11977 krát)

Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #15 kdy: 09. 09. 2013, 22:05:23 »
To bude záležet na výrobci jestli ji opraví na místě nebo dodá novou a poškozenou si odveze.Uvidíme jak to nakonec dopadne,snad.
Já jsem ochotný přidat max další anténu na další směr.Na nějaký megalomanský lesy antén já osobně kašlu.Buď to bude zachytitelný za normálních podmínek nebo nic.Les antén jsem neměl za analogu,nevím proč bych je začal vyrábět za digitálu.

Jo, to je jasný, že les antén je už dnes jen pro "notorické loviče" signálů. Zde je při velmi slabém signálu na K21 nevýhodou, že většina UHF antén má na začátku pásma velmi malý zisk, který stoupá až se vzrůstajícím kmitočtem. Proto je většinou výsledkově nejspolehlivější úzkopásmová 20-ti prvková Yagina 21-25K, nebo ještě lépe Yagi kanálově sestrojená a laděná pro příslušný kanál, doplněná buď jednostupňovým kanálovým předzesilovačem, nebo dvoustupňovým se zařazenou kanálovou propustí, příp. odlaďovačem případných blízkých silných kanálů mezi předzesilovač a domovní zesilovač. Také je nevýhoda, že vzhledem k vlnové délce u takto nízkých kanálů jsou tyto antény poměrně rozměrné a zejména dlouhé. Nižší kmitočet se ale pro změnu zase lépe šíří členitým terénem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #16 kdy: 09. 09. 2013, 22:20:58 »
Nechápu, proč se zde někteří rozčilují, "že nechtějí les antén"?? Dříve obvykle museli mít i na jeden vysílač antény dvě (jednu pro VHF, druhou pro UHF pásmo) a přijímali pár analogových programů. Dnes máte (obvykle) 3 multiplexy ČRa na jednu anténu a Mux 4/SR7 z druhé antény, suma sumárum 25 programů a to se Vám zdá jako LES ANTÉN? To tu budete skuhrat, že si (konečně trochu) vydělají anténáři a výrobci komponentů? Co byste vlastně chtěli ? Dát poplatit korejcům či japoncům za televizi a k tomu si koupit polské síto...? :(


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #17 kdy: 09. 09. 2013, 22:57:10 »
Jak už jsem psal jinde, došlo přesně na to, čeho jsem se děsil, tedy že s Pařízkem přišel úplně ten samý bordel který on a podobní způsobili ve VKV FM pásmu i do DVB-T. Jenže tam jsou důsledky ještě katastrofálnější.
Je potřeba si ale uvědomit, že MUX4 je od samého začátku postaven na nízkovýkonových vysílačích co bylo naplánováno pro O2 a Pařízek to jen převzal a snaží se to dobudovat. Takže už v době, kdy ještě MUX4 neexistoval se vědělo jak bude MUX4 sestaven, že to nebude z hlavních vysílacích kót, ale že budou vysílače rozesety po celé republice. Dokonce mi to připadá, že jich mělo být rozeseto mnohem více, než je dnes...  http://i.iinfo.cz/urs-att/Dratva_mux4-122236700703469.pdf


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #18 kdy: 10. 09. 2013, 06:47:51 »
To není ale to uvidím až po zapnutí nové antény,do té doby je útrum se signálem.Jsem totiž 30km od vysílače a ještě mám před sebou 6km dlouhý kopec jinak jen pár menších překážek.Ona ta výška antén co nyní vysílá a sížený výkon,zajimalo by mě o kolik je snížený,dělá hodně.Podle map mám zde mít signál k použití.
Já taky nemám tolik signálu, kolik by tu mělo být podle mapy. Pokud jde o ten snížený výkon, tak v osách rakviček je asi -4dB. Netuším ale, v jakých azimutech ty rakvičky jsou nastavené. Já tohle už opravdu neřeším. Pro mně je důležité, že ten vysílač konečně jede aspoň takhle. V tuto chvíli totiž opravu vysílá. Do včerejška to spíš byla jen parodie na vysílání. :D

Takže při poklesu -4dB (oproti finálnímu stavu), odpovídá ERP u K21 cca. 4kW a u K45 pak cca. 2kW.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #19 kdy: 10. 09. 2013, 20:20:12 »
Mohu potvrdit, že náprava stavu na Hřebči přinesla své ovoce. Dnes měřen anténou s nízkým ziskem signál uvnitř budovy. Řádově o 8db lepší jak Kamenná Horka s ostatními muxy. I chybovost je uvnitř budovy překvapivě dobrá.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #20 kdy: 11. 09. 2013, 07:59:45 »
Mohu potvrdit, že náprava stavu na Hřebči přinesla své ovoce. Dnes měřen anténou s nízkým ziskem signál uvnitř budovy. Řádově o 8db lepší jak Kamenná Horka s ostatními muxy. I chybovost je uvnitř budovy překvapivě dobrá.
Když už se dá posuzovat úroveň a kvalita TV vysílání uvnitř budovy, to jsme překonali i nasliněné prsty, vidle a plastokrámy. :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #21 kdy: 11. 09. 2013, 09:07:38 »
Mohu potvrdit, že náprava stavu na Hřebči přinesla své ovoce. Dnes měřen anténou s nízkým ziskem signál uvnitř budovy. Řádově o 8db lepší jak Kamenná Horka s ostatními muxy. I chybovost je uvnitř budovy překvapivě dobrá.
Když už se dá posuzovat úroveň a kvalita TV vysílání uvnitř budovy, to jsme překonali i nasliněné prsty, vidle a plastokrámy. :D

Uvedl jsem to jako zajímavost v porovnání se stavem, který tady panoval ještě před několika dny. Nic jiného za tím nehledejte.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


mirin1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #22 kdy: 12. 09. 2013, 12:34:01 »
Mohu potvrdit, že náprava stavu na Hřebči přinesla své ovoce. Dnes měřen anténou s nízkým ziskem signál uvnitř budovy. Řádově o 8db lepší jak Kamenná Horka s ostatními muxy. I chybovost je uvnitř budovy překvapivě dobrá.
Ahoj.Nevíš zda-li mají ty rakvičky nasměrované i směrem JJV?Benešov u Boskovic,kota 700 m.n.m.Vzdálenost  vzduchem cca 30km.Bohužel na spektrálu urověň okolom 30db.Antena Alcad BU119 měřeno na kanále 45.Děkuju za odpověď.Terenní profil mám vynikající,žídná překážka.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #23 kdy: 12. 09. 2013, 16:40:59 »
Benešov u Boskovic je na příjem luxusní lokalita. Počkejte si na funkční všesměrový anténní systém. S 30dBµV a vhodným předzesilovačem se dá ale pracovat. Dočasné rakvičky jsou směrovány pouze a jenom na Svitavy a Moravskou Třebovou. Foto prozatím nemám.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Lukáš Marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílač Hřebeč MPX4 a RS7- konečně vysílá!
« Odpověď #24 kdy: 22. 09. 2013, 20:05:50 »
Dnes jsem se byl podívat k vysílači Hřebeč, udělal jsem pár fotek anténního systému: