A nebo nečekat a zkusit slaboučký signál nějak zpracovat. To značí v mnoha případech "okrajového" příjmu se zase vrátit do dob analogu, vysokých stožárů, lesu antén na střechách, každý kanál=MUX zpracovat zvlášť mnohaprvkovou kanálovou anténou, dvoustupňovým předzesákem v anténě, propusti, zádrže, odlaďovače, slučovače = spousta elektroniky v rozvodu. To je asi ta cesta "malých úprav" na anténě, jak proklamují dr. Pařízek a někteří další, aby lidé nebyli moc "zkostnatělí" a zhýčkaní bezproblémovým příjmem dostatečné úrovně signálu všech programů z jednoho směru. I to je koneckonců výsledek terestrické digitalizace v ČR. Ale aspoň budou mít anténáři a výrobci komponent anténních rozvodů zase nějakou dobu lepší časy a kšefty.
Drobně bych upravil to "v případech okrajového příjmu".
Ono to totiž se sítěmi p. Pařízka je nutné i v oblastech, kde ten příjem má být naprosto v pohodě. A často se to ani těmi lesy antén nedá řešit, jako třeba v případě pražské kolize 41 vs 42 z různých směrů a různých polarizací.
Holt nemůžeme být tak zhýčkaní a zkostnatělí, jako jsou ve všech zemích kolem nás, kde se vysílá ze základních kót (Rakousko, Německo, Slovensko, Polsko...), ale zas budeme mít české specifikum, tedy bordel v DVB-T.
Jak už jsem psal jinde, došlo přesně na to, čeho jsem se děsil, tedy že s Pařízkem přišel úplně ten samý bordel který on a podobní způsobili ve VKV FM pásmu i do DVB-T. Jenže tam jsou důsledky ještě katastrofálnější.