Autor Téma: Všesměrová anténa v DVB-T  (Přečteno 4724 krát)

Leoš E.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • ICQ komunikátor - 333413814
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Všesměrová anténa v DVB-T
« kdy: 04. 09. 2013, 19:36:40 »
Jelikož jsou problémy s naladěním některých programů např. dětský kanál a jiné sítě někde jsem četl ať si otočí anténu jiným směrem, pomohla by všesměrová anténa ?? Může někdo říci kdo má s touto anténou zkušenosti a jestli se vyplatí či nikoli ? Ve svém okolí nemám nikoho kdo tuto anténu používá a tak bych se něco dozvěděl od odborníků. Díky za info.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Všesměrová anténa v DVB-T
« Odpověď #1 kdy: 04. 09. 2013, 19:46:37 »
Jelikož jsou problémy s naladěním některých programů např. dětský kanál a jiné sítě někde jsem četl ať si otočí anténu jiným směrem, pomohla by všesměrová anténa ?? Může někdo říci kdo má s touto anténou zkušenosti a jestli se vyplatí či nikoli ? Ve svém okolí nemám nikoho kdo tuto anténu používá a tak bych se něco dozvěděl od odborníků. Díky za info.
Všesměrová anténa je bodový zářič, tedy izotrop. Taková anténa se rozhodně pro televizní příjem nepoužívá a její teoretické použití ani není možné doporučit.
Všesměrová anténa v jedné rovině záření je sice technicky možná ale je nutné si uvědomit, že čím větší úhel příjmu, tím menší provozní zisk antény. Takže přijímaný signál musí mít třeba i 50x větší úroveň, než by bylo potřeba v případě použití kvalitní antény. Přitom je nutné si uvědomit, že zisk antény není možné nahradit zesilovačem. V případě příjmu ne příliš výkonných vysílačů RS7 a MPX4 je tedy použití antény s velkým úhlem záření rozhodně naprosto nevhodné!!!


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Všesměrová anténa v DVB-T
« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2013, 20:11:24 »
Jelikož jsou problémy s naladěním některých programů např. dětský kanál a jiné sítě někde jsem četl ať si otočí anténu jiným směrem, pomohla by všesměrová anténa ?? Může někdo říci kdo má s touto anténou zkušenosti a jestli se vyplatí či nikoli ? Ve svém okolí nemám nikoho kdo tuto anténu používá a tak bych se něco dozvěděl od odborníků. Díky za info.
Nepomohla. Více nemá smysl po tomto fenoménu pátrat :)