Autor Téma: Příjem ze dvou vysílačů v SFN  (Přečteno 21243 krát)

Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů
« Odpověď #15 kdy: 27. 04. 2010, 15:54:21 »
ivovi: Díky za perfektní rozbor.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #16 kdy: 27. 04. 2010, 16:11:29 »
Hlavní přínos SFN je každopádně v šetření spektra. Menší plýtvání přírodním bohatstvím za nějaké ty problémy přece jen stojí. Ale na tom, co zde erudovanější diskutující píší, je vidět, že pro příjem DVB-T je často třeba směrovější a kvalitnější anténa, právě kvůli potlačení nežádoucího vysílače, který by mohl dělat problémy.

PS: Mírně jsem změnil téma vlákna, protože se tu bavíme o SFN a "Příjem ze dvou vysílačů" zněl strašně obecně ;)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #17 kdy: 27. 04. 2010, 17:47:15 »
Hlavní přínos SFN je každopádně v šetření spektra. Menší plýtvání přírodním bohatstvím za nějaké ty problémy přece jen stojí. Ale na tom, co zde erudovanější diskutující píší, je vidět, že pro příjem DVB-T je často třeba směrovější a kvalitnější anténa, právě kvůli potlačení nežádoucího vysílače, který by mohl dělat problémy.

PS: Mírně jsem změnil téma vlákna, protože se tu bavíme o SFN a "Příjem ze dvou vysílačů" zněl strašně obecně ;)
Jaké přírodní bohatství proboha? Frekvence (dostupné kanály v kmitočtovém spektru) nemají s přírodou nic společného, tos už poněkud přehnal  :P
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #18 kdy: 27. 04. 2010, 17:56:34 »
Včera jsem slyšel názor o který se nemohu nepodělit :-)
V DVB-T již NEEXISTUJE problém pre-echa jako u analogu. V případě dostupnosti signálu ze dvou vysílačů na stejném kanálu si přijímač případné chybějící informace z jednoho vysílače doplní informacemi z vysílače druhého.
Ještě, že už se toho zatraceného analogu zbavíme...

P.S. Informace mi poskytl jeden nejmenovaný radista, který není zrovna na nejnižší funkci.

ha ha ha....

na to se nic jiného nedá napsat. Po těch letech co se tady dělá osvěta a už snad i největší tupec pravidelně navštěvující DZ tento blud vypustil z hlavy, tady vypustíte toto :D
By mne zajímalo jak se definuje vzdělání a orientace v problematice u "nejmenovaný radista, který není zrovna na nejnižší funkci"....

Zřejmě máte dojem, že když má někdo nějakou vyšší trafiku, tak je o to vzdělanější a váženější. A jestli je radistou myšlen člověk od radarů, tak nechápu proč ten by měl o tom vůbec něco vědět a byti tak zdrojem zaručené informace.

A vůbec, jakési kecy, 2 věty tady, ale kdybyste si to nastudoval a rozuměl tomu, tak budete toho radistu muste poučit Vy. "Informace mi poskytl" mi připadá jak tajná služba a ne komunikace na odborné úrovni, v tomto pbpru více než nutnost....

Smažte toto nesmyslné vlákno, zas sem přiletí nějaká lama, přečte si jen první příspěvek a bude to vytrubovat od světa....
Radista(pípák)-voják z povolání, který kontroluje radiový provoz a případný servis vysílaček atd. Měl by teoreticky o šíření signálů něco vědět. Ale jak jsem zjistil, tak o tom zase tolik neví, ale je přesvědčen, že má pravdu. Nejsem takový odborník, abych mu to dokázal vyvrátit...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #19 kdy: 27. 04. 2010, 18:52:26 »
Hlavní přínos SFN je každopádně v šetření spektra. Menší plýtvání přírodním bohatstvím za nějaké ty problémy přece jen stojí.
Jaké přírodní bohatství proboha? Frekvence (dostupné kanály v kmitočtovém spektru) nemají s přírodou nic společného, tos už poněkud přehnal  :P
Ale má, není to přehnané, jen si to někdo nechce připustit. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #20 kdy: 27. 04. 2010, 19:02:14 »
Radista(pípák)-voják z povolání, který kontroluje radiový provoz a případný servis vysílaček atd. Měl by teoreticky o šíření signálů něco vědět. Ale jak jsem zjistil, tak o tom zase tolik neví, ale je přesvědčen, že má pravdu. Nejsem takový odborník, abych mu to dokázal vyvrátit...

Hmm tak to asi nemá smysl komentovat :-) Radista nemá vůbec nic společného s DVB, natož aby o tom vůbec něco tušil... To je asi jako byste šel za zubařem s nádorem na mozku, nebo na plicní se zarostlým nehtem... vždyť všichni jsou doktoři! :-)

Znát zákony šíření elmag vln je jen základ, neznamená to, že ten dotyčný ví aspoň za nehet něco o DVB... nic no, necháme už toho :-)
Já jsem nikde netvrdil, že musí vědět něco o DVB.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #21 kdy: 27. 04. 2010, 19:08:25 »
"V DVB-T již NEEXISTUJE problém pre-echa jako u analogu. V případě dostupnosti signálu ze dvou vysílačů na stejném kanálu si přijímač případné chybějící informace z jednoho vysílače doplní informacemi z vysílače druhého.
Ještě, že už se toho zatraceného analogu zbavíme...

P.S. Informace mi poskytl jeden nejmenovaný radista, který není zrovna na nejnižší funkci."

 ;) ;) ;)
Nevidím to tam...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příjem ze dvou vysílačů v SFN
« Odpověď #22 kdy: 27. 04. 2010, 19:19:45 »
Já s tím slovíčkařením nezačal. Projděte si znovu celé vlákno. Kdo začal první napadat? Všichni před vámi to pochopili a až vy a pouze vy jste začal rýpat!!!
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)