Autor Téma: regionální síť 8  (Přečteno 38486 krát)

bajerek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #15 kdy: 03. 09. 2013, 19:42:12 »
Jede,ale je o cca 5 dBuV slabší než Žilina..navíc nejede pořád VP MUX a z Krížavy je 52,32,35  z jednoho směru..po spuštění Radíkova budu muset ty jojky chytat z Javoriny a to už budu muset selektivně slučovat..


Vidím, že se nemůžeš dočkat a si velice nadržený na ten Radíkov skrz nějakou Primu v HD aj za cenu pěti slovenských programů. Kdyby si nechytal aj Javorinu tak nevím jak by si pak mluvil. Takovým jak ty bych Přál aby puslili z Olomouce aj něco na kanále 56.

přál bych to samé i tobě
závistivče

Ptal se tě někdo na něco, že se do toho montuješ! Odpověď byla taková protože Danny10 se už nemůže dočkat a chlubí se tím, že je mu jedno jestli to zruší Křížavu, když má v záloze ještě Javorinu. Kdyby měl jen Krížavu, tak by mluvil jinak a pak kdo je tady závistivec, že?! Když někdo nebere ohled na druhé a ještě se chlubí tím, že má v záloze příjem z jiného vysílače to už je podle tebe normální?! Nevím co všichni máte s tím HD když tam stejně v HD jede jen něco vyjímeně a kor u té Primy. Jestli to mám SD a nebo v HD je úplně jedno když to jede stejně v HD jen s datovým tokem do 5Mb a pořady natočené v HD jsou tam jen vyjímečně. Raději budu mít šest programů v SD než jen program v HD ne HD.

montovat se budo,páč mám také na výběr z vícero vysílačů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #16 kdy: 03. 09. 2013, 20:22:17 »
panu  Z.S.

Určitě nemám radost z nějaké HD Primy,vůbec na ni nejsem zvědavý..mám CT Sport HD a to je daleko lepší než nějaké upscale..přinese mi to jen starosti se slučováním..že někdo může přijímat Javorinu a jiný ne,za to bohužel nemůžu..chápu,že fůra STA  i ITA s tím bude mít problém.. :(
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #17 kdy: 03. 09. 2013, 20:33:44 »
panu  Z.S.

Určitě nemám radost z nějaké HD Primy,vůbec na ni nejsem zvědavý..mám CT Sport HD a to je daleko lepší než nějaké upscale..přinese mi to jen starosti se slučováním..že někdo může přijímat Javorinu a jiný ne,za to bohužel nemůžu..chápu,že fůra STA  i ITA s tím bude mít problém.. :(

Pro Danny10

Myslel sem, že se nemůžete dočkat. Z českých sleduju jedině ČT a ještě Barrandov a někdy Prima ZOOM. Nevím proč nepoužili mezinárodně zkoordinovaný kanál 31 přímo pro Radíkov který je volný. Kanál 31 je pro celou Moravu a Slezsko zkoordinovaný jen pro Radíkov a Kojál. Podle mě je to udělané schválně aby odrovnali Krížavu a zajímalo by mě jestli jim to Slováci odsouhlasili. Pokud by se jednalo o polskou stranu tak by určitě nepochodili.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #18 kdy: 03. 09. 2013, 21:04:59 »
já doufám, že nějáký blbec nezkoordinuje na moravě i kanál 56, 57 a 55


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:regionální síť 8
« Odpověď #19 kdy: 03. 09. 2013, 21:16:28 »
56 a 57 by problém nemusel být, 55 těžko, tam vysílají Skrzyczné a Katowice. Počítám, že v brzké době bude K56 nebo K57 pro některý moravskoslezský TX zkoordinován. Bohužel, takový je život a každý stát si chrání své vlastní vysílání na svém území. To budeš muset Marečku pochopit!  :P Bohužel.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:regionální síť 8
« Odpověď #20 kdy: 03. 09. 2013, 21:23:20 »
Jedno je jisté,ten Radíkov tu Krížavu v Olomouci zcela spolehlivě zlikviduje. Dobrá práce pánové z ČTÚ.  :(
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #21 kdy: 03. 09. 2013, 21:38:57 »
no pokud by digitál mě stejnou sílu jako analog, tak i v HUlíně či Kroměříži by mohl být s Křižavou na 52 problém, protože např. Primu z Olomouce jsme chytali v pohodě.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #22 kdy: 03. 09. 2013, 22:17:26 »
no pokud by digitál mě stejnou sílu jako analog, tak i v HUlíně či Kroměříži by mohl být s Křižavou na 52 problém, protože např. Primu z Olomouce jsme chytali v pohodě.

Kdyby bývalý analog z Radíkova jen v Hulíně a Kroměříži. Jasně sem tady už dříve psal že analogová ČT 1 a Prima z Radíkova šla v pohodě až ve Zlíně, který je rozhodně dál jak ten Hulín a Kroměříž.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #23 kdy: 11. 09. 2013, 00:34:32 »
Včerejší odpověď ČR,a.s. na můj dotaz ohledně vysílače Radíkov:
" Český telekomunikační úřad nepřidělil pro Olomouc Radíkov Regionální multiplex 8 žádný kmitočet, zároveň nejsou ukončená jednání o programové náplni tohoto multiplexu. To znamená, že Regionální multiplex 8 nemusí vysílat v Olomouci vůbec. V současné době o vysílání z lokality Olomouc Radíkov neprobíhají žádná jednání. "

Po mém odkazu na stránky ČTU
 http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavaci-databaze/prehled-televiznich-vysilacu.html?action=station&f_station=14&submit=hledej

" Od přidělení kmitočtu v rámci vnitřního řízení na ČTÚ, k vydání oficiálního individuálního oprávnění k provozu vysílače je ještě dlouhá cesta. V současné době nemáme oficiální individuální oprávnění ani ke stěžejnímu vysílači tohoto Regionálního multiplexu 8, který má vysílat v Praze."
 
Tak to vypadá,že vám ta Krížava na padesát dvojce pojede ještě hodně dlouho. ;D
Anebo blafují
« Poslední změna: 11. 09. 2013, 07:12:28 od wochomurka »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #24 kdy: 11. 09. 2013, 11:22:40 »
Tak nevím zda mlží, nebo co. Na nedávné tiskové konferenci ČRa k placené DVB-T2 zaznělo mj. toto:

Regionální sítě 8 a 12 nejsou určeny pro DVB-T2 a placenou televizi, odpovídá na dotaz serveru Médiář.cz Marcel Procházka. Tyto multiplexy budou vysílat ve standardu DVB-T.

V Regionálních sítích 8 a 12 by se od října měly objevit HD programy, které volně vysílají v experimentu DVB-T2 (Prima HD, TV Barrandov HD), dodal Marcel Procházka.



Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #25 kdy: 11. 09. 2013, 11:36:38 »
To tam maji byt jen hd kanaly nebo i sd?


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:regionální síť 8
« Odpověď #26 kdy: 11. 09. 2013, 15:28:31 »
wochomurka: než K52 na Radíkově tak to raději nic.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #27 kdy: 11. 09. 2013, 15:56:51 »
Moje řeč :-) Raději Krížavu než Radíkov s ničím novým. A nebo měl ČTÚ volit kanál obezřetněji. Při troše dobré vůle by se zcela jistě našel!  Když jsem si modeloval v mapách terénní profily z Radíkova na Olomouc, Přerov, Prostějov, Vyškov, Kroměříž... tak tam všude bude po Krížavě. ERP 5 kW bez terénních překážek do zkrátka jistí...


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #28 kdy: 11. 09. 2013, 20:45:19 »
Moje řeč :-) Raději Krížavu než Radíkov s ničím novým. A nebo měl ČTÚ volit kanál obezřetněji. Při troše dobré vůle by se zcela jistě našel!  Když jsem si modeloval v mapách terénní profily z Radíkova na Olomouc, Přerov, Prostějov, Vyškov, Kroměříž... tak tam všude bude po Krížavě. ERP 5 kW bez terénních překážek do zkrátka jistí...
Zase takový průšvih to není, v těchto lokalitách většinou až na výjimky nám chodí Javorina, Z Križavy nám stačí K32 s veřejnoprávními programy, ty chodí lépe než K57 z VJ. Navíc v OL,PR a PV proč si komplikovat život lovením K52, když z Pradědu jede nálož na K51 a K53.
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:regionální síť 8
« Odpověď #29 kdy: 11. 09. 2013, 21:02:15 »
a já křižavu 32v Hulíně chytal, jak pako a nechytil. Jen 57 z Javoriny a téměř to nešlo, jen občas a to ještě sekaně. Dokud to bylo na 69 kanále, tak to bylo bez problému.