Autor Téma: RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady  (Přečteno 64467 krát)

Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #90 kdy: 10. 03. 2014, 14:14:13 »
Jednou z novinek melo byt denni hodinove pasmo pro deti.
Podle casopisu Tv program toto pasmo bude jen o vikendu a to v 7a17hod.
Mimochodem ost.casopisy /tv expres,tv magazin/maji neaktualni program Relaxu bez Jaga a Hlidky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ludekfilm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #91 kdy: 11. 03. 2014, 10:36:08 »
Za to bych zase Relax nevinil, podobným nešvarem trpěla většina dabingů ze studia Davay a tohle, podle titulků, dělal právě Davay. Pozdější série, které si dělal Eurokim sám, už na tom zvukově byly lépe. Říkám si, jestli by Relax neudělal líp, kdyby to předaboval, ale otázka je, jestli by jejich dabing nedopadl nakonec ještě hůř  :-\
Já bych z toho Relax vinil. Špatný zvuk mají i v jiných relacích, občas to vypadá, jako kdyby byl zvuk stereokanálů v protifázi. Špatný poměr stran to už jen doráží.
Špatná kvalita zvuku je teď na více programech (velké rozdíly hlasitosti jednotlivých stanic např. ČT vers Prima, nízká hlasitost filmů oproti reklamám, zkreslený zvuk atd.). Mám ale dotaz, jak jste zjistil, nebo podle čeho usuzujete, že se jedná o přefázování kanálů?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #92 kdy: 11. 03. 2014, 12:52:10 »
Špatná kvalita zvuku je teď na více programech (velké rozdíly hlasitosti jednotlivých stanic např. ČT vers Prima, nízká hlasitost filmů oproti reklamám, zkreslený zvuk atd.). Mám ale dotaz, jak jste zjistil, nebo podle čeho usuzujete, že se jedná o přefázování kanálů?
Píšu, že to tak zní. Čisté přefázování to není, když se kanály sečtou, zvuk se nevyruší. Ale pokud si to poslechnete, tak monofonní zvuk by měl znít uprostřed mezi levým a pravým reproduktorem a normální monofonní vysílání ostatních TV se tak chová. Tady jde ale zvuk jakoby odevšad, nelze ho lokalizovat. Přefázování se projevuje stejně.


ludekfilm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #93 kdy: 12. 03. 2014, 09:02:23 »
Špatná kvalita zvuku je teď na více programech (velké rozdíly hlasitosti jednotlivých stanic např. ČT vers Prima, nízká hlasitost filmů oproti reklamám, zkreslený zvuk atd.). Mám ale dotaz, jak jste zjistil, nebo podle čeho usuzujete, že se jedná o přefázování kanálů?
Píšu, že to tak zní. Čisté přefázování to není, když se kanály sečtou, zvuk se nevyruší. Ale pokud si to poslechnete, tak monofonní zvuk by měl znít uprostřed mezi levým a pravým reproduktorem a normální monofonní vysílání ostatních TV se tak chová. Tady jde ale zvuk jakoby odevšad, nelze ho lokalizovat. Přefázování se projevuje stejně.
Děkuji za Váš popis.
Moje podobné poznatky: Tv vysílání asi čisté jednokanálové mono nepoužívá spíše dual mono - usuzuji podle digit výstupu mojí TV Sony. Dual mono potom v AV receiveru při použití ambientní reprodukce (DolbyProLogic nebo DTS Neo 6) vytvoří při stejných L a R kanálech hlasitý Center a pokud jsou fáze L a R rozdílné reprodukují hlasitě signál i zadní kanály.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #94 kdy: 21. 03. 2014, 11:12:29 »
Po delší době jsem přepnul na Relax a vypadá to že se Pařízek konečně naučil přepínat poměr stran, JAG jde se signalizací 4:3.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #95 kdy: 21. 03. 2014, 13:50:39 »
Po delší době jsem přepnul na Relax a vypadá to že se Pařízek konečně naučil přepínat poměr stran, JAG jde se signalizací 4:3.
Po dvou letech tomu říkám zázrak :-) Zvuk byl také v pořádku, nebo to se ještě nenaučil?


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #96 kdy: 21. 03. 2014, 15:02:11 »
Zvuk se mi zdál na sluchátka v pohodě ale neřešil jsem to. Teď běží Pobřežní hlídka také 4:3 a zvuk se akorát pravidelně seká viz ukázka.
http://ulozto.cz/xnFdWgAi/2014-03-21-14-55-44-pohoda-relax-pobrezni-hlidka-9-mpg
« Poslední změna: 21. 03. 2014, 15:13:24 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #97 kdy: 21. 03. 2014, 20:05:16 »
Tak jsem se schválně chvíli díval. Přepínání funguje, jen je mírně opožděné. Je vidět, že se to zatím učí - po zprávách pustili starý klip v 16:9, v upoutávkách na JAG je obraz také roztažený. Zvuk zní dnes líp, takže pokrok, až na občasné výpadky. Jen ta kvalita obrazu je hodně nevyrovnaná a někdy dochází k chvění detailů mezi půlsnímky (jemný text, šikmé hrany).
Na Rebel tato novinka bohužel nedorazila, tam stále běží klipy natvrdo v 16:9. Třeba se to Pařízek po 2 letech nakonec naučí :-)


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #98 kdy: 24. 05. 2014, 11:41:57 »
Tak show Novotny za humny ma opet noveho moderatora. Po par novych dilech s Novotnym jej strida Josef Mlady.
Ale nazev je porad stejny. :-)


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #99 kdy: 03. 06. 2014, 16:34:22 »
Na tv Relax nový projekt Bleskové zprávy.
« Poslední změna: 03. 06. 2014, 16:42:55 od Lukáš Polák »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #100 kdy: 03. 06. 2014, 16:43:47 »
Ano, psali jsme o tom již včera: http://www.digizone.cz/clanky/david-vanicek-nekdejsi-tvar-novy-a-primy-se-vraci-na-televizni-obrazovky/. Stačí nás pozorněji sledovat. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #101 kdy: 03. 06. 2014, 16:56:04 »
Taky ode dneska vysilaji novy porad Tisen o hasicich,policistech atd a jejich akcich a zasazich.
112,ale s jinym nazvem a moderatorem.
A v cervnu ma byt i novy porad Celebrity s.r.o.
« Poslední změna: 03. 06. 2014, 17:00:56 od Petr Marecek »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #102 kdy: 03. 06. 2014, 17:12:49 »
Zajímavé... Kde jste se to dozvěděl?
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RELAX od pohody nabídne filmy,seriály a zábavné pořady
« Odpověď #103 kdy: 03. 06. 2014, 17:14:32 »
Koukal jsem rano na Pobrezni hlidku,tak na to byly upoutavky.