Autor Téma: ČT tvrdí, že pokrývá 80-90% území signálem v DVB-T RS7 ve které budou vysílat no  (Přečteno 51901 krát)

dvd1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jsem si jistý, že nám veřejnoprávní televize lže a záměrně porušuje zákon o veřejnoprávní televizi. Je poměrně jednoduché se o tom přesvědčit. Nejen že ty jejich mapy pokrytí jsou zcela zavádějící, ale lze se o tomto faktu přesvědčit za přispění všech, kteří budou ochotni se zapojit. Stačí jen napsat v jakém městě čí, okrese žijete (prosím psát jen ty, kteří nemají možnost příjmu RS7 prostřednictví DVB-T). Dále připsat kolik obyvatel v daném městě či okrese žije. Po sečtení počtu obyvatel se zcela jistě přijde na to, že je sotva pokryto 70% území. Pak zašlu výsledek do ČT, ale mám obavu, že jich to nebude vůbec zajímat, hlavně, že platíme koncesionářské poplatky.
Já bydlím ve Vyškově a žije u nás cca 25 000 obyvatel stav ke dni 29. 8. 2013 Pokrytý není celý okres téměř 80 000 je možný příjem na některých částech Slavkova u Brna.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tohle nemůže udělat nikdy rozumný výsledek. Jsou místa,kde signál je,ale lidi ho neumí chytit,a tak tady křičí,že není.
 A jsou místa,(jako třeba u mě na chalupě),kde by teoreticky být signál vůbec neměl,a přesto ho v pohodě chytnu na cca 80km.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Jsem si jistý, že nám veřejnoprávní televize lže a záměrně porušuje zákon o veřejnoprávní televizi. Je poměrně jednoduché se o tom přesvědčit. Nejen že ty jejich mapy pokrytí jsou zcela zavádějící, ale lze se o tomto faktu přesvědčit za přispění všech, kteří budou ochotni se zapojit. Stačí jen napsat v jakém městě čí, okrese žijete (prosím psát jen ty, kteří nemají možnost příjmu RS7 prostřednictví DVB-T). Dále připsat kolik obyvatel v daném městě či okrese žije. Po sečtení počtu obyvatel se zcela jistě přijde na to, že je sotva pokryto 70% území. Pak zašlu výsledek do ČT, ale mám obavu, že jich to nebude vůbec zajímat, hlavně, že platíme koncesionářské poplatky.
Já bydlím ve Vyškově a žije u nás cca 25 000 obyvatel stav ke dni 29. 8. 2013 Pokrytý není celý okres téměř 80 000 je možný příjem na některých částech Slavkova u Brna.
Tak tomu nerozumím. Chcete sčítat území, nebo obyvatele? Tzn. hrušky, nebo jablka? Podotýkám, že spousta zde sečtených "jablk" přístup k DVB-T RS7 "může mít", ale nemá.
« Poslední změna: 29. 08. 2013, 18:23:34 od Aleš Pipek »


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
80-90% jo? Chacha :D ;D ;D


dvd1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak máte pravdu v tom, že jsou to hrušky a jablka. Ale pokud se zde sejde nějaké zajímavé číslo, pak je jasné, že pokrytí na tom uváděném území ČT nemá a nebo pokrývá neobydlené louky a pastviny.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


petr sečný

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vsetín,zhruba 30 000 lidí.Jsou zde pouze Muxy 1 a 2.


brambory

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LIBEREC ....100 000 nic !!!!!!!!!(čt v dvbt rs7) >:( >:( >:(


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Nevim kolik tvrdi CT, ze ma pokryti regmux7, ale podle tabulek CTU ma pokryti 76% obyvatel a to vcetne vysilace Svitavy, ktery jeste nevysila. Skutecne pokryti bude urcite jeste o neco nizsi.


P. H.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
...Šumpersko a Jesniko mají ČT z Pradědu, MUX 1-3 bez problémů... ale ČT HD bohužel v této lokalitě nehrozí., ale také ČT :D a art.. RS7 tady není, a MUX4 také ne


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
...Šumpersko a Jesniko mají ČT z Pradědu, MUX 1-3 bez problémů... ale ČT HD bohužel v této lokalitě nehrozí., ale také ČT :D a art.. RS7 tady není, a MUX4 také ne
Zítra se to změní! Já jsem v klidu. Už mám zajištěný materiál na montáže.  :D


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bohužel, toto jsem nepochopil "(prosím psát jen ty, kteří nemají možnost příjmu RS7 prostřednictví DVB-T)" - vesměs na Ostravsku je příjem DVB-T RS7 bez problémů, a je to cca 300 000 obyvatel - možná velmi nepřesně , nepočítal jsem to - možná i víc.




Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nevim kolik tvrdi CT, ze ma pokryti regmux7, ale podle tabulek CTU ma pokryti 76% obyvatel a to vcetne vysilace Svitavy, ktery jeste nevysila. Skutecne pokryti bude urcite jeste o neco nizsi.
A i tak to budou dost nadnesená čísla. Těch ČT deklarovaných 80-90% stěží dosáhne i v samotné Praze vzhledem k chybějící Olšanské. Přijde mi to jak čísla o plnění plánu z dob dávných (byť to by měl pokrytí i 120% :D ) a zajímalo by mě, kdo je v ČT na RS7 tak zainteresován.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Souhlasím s tím, že hodně lidí si ho neumí naladit, protože ve spoustě měst tam signál je, ale buď na to kašlou a čekají až jim to někdo naladí nebo mají staré rozvody, paneláky apod., a nejde jim ani mux4, to slyším docela často.
Já už sem to psal mockrát, ale v Opavě čt:d nechytám a i v mém rodném Hulíně je se signálem této tv problém.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Je snad normální, že se pokrytí neurčuje nějakými anketami na specializovaném webu. Jediné "úřední" oprávnění má ČTÚ se svojí metodikou a algoritmem výpočtu podle terénu. Kontrolní měření provádí měřící vůz za standardních podmínek (anténa, její výška nad terénem, přijímač, atd.). Tím nechci říci, že tato metodika a technologie jsou nejvhodnější a zcela objektivní, ale nelze zase brát do úvahy pouze mnohdy diletantské amatérské montáže antén a domovních rozvodů, případně fatální chyby laiků. Jsou ale jistě i místa, kde je i profesionální anténář nakonec v koncích. I samotný údaj 80-90% připouští, že tuto veličinu nelze vypočítat, ani změřit zcela přesně a opakovaně.

Má se ale globálně uplatňovat nehezké pravidlo : "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Je sice pravdou, že koncesi platí ČT každý držitel televizoru, čili by mělo platit pravidlo "rovnosti" v možnosti přístupu k jejím všem stanicím, ale spravedlnost se zde naplňuje obtížně. Pro podporu požadavku snížení poplatku by mohl být použit argument o nedostupnosti signálu, nezájmu o celé spektrum stanic ČT, či další důvody, ale stejně by to k absolutní spravedlnosti nevedlo. Tak se s tím smiřme, nic lepšího se asi stejně nedá vymyslet. Dosáhnout absolutní rovnosti pro všechny diváky není zkrátka technicky možné. A doba, kdy ke každému televizoru povede kvalitní kabel, ta je v nedohlednu a bylo by to i nehospodárné a mnohdy, kvůli přístupu ke všem pořadům ČT, zbytečné.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
pokud oprostíme hd kanály tak by to technicky možné bylo prostřednictvím muxu1, jen vyhozením zbytečného rozhlasu a teletextu se získá 2mbit..pak ubrat z datového toku ostatních stanic, 5programů v muxu se dá ještě zvládnout s dostatečnou kvalitou,myslim že spousta lidí by toto řešení ocenilo více, nebo spustit stanici v mpeg4 kde by ten datovej tok i stačil