Autor Téma: ČT tvrdí, že pokrývá 80-90% území signálem v DVB-T RS7 ve které budou vysílat no  (Přečteno 51894 krát)

dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Souhlasím s tím, že hodně lidí si ho neumí naladit, protože ve spoustě měst tam signál je, ale buď na to kašlou a čekají až jim to někdo naladí nebo mají staré rozvody, paneláky apod., a nejde jim ani mux4, to slyším docela často.
Já už sem to psal mockrát, ale v Opavě čt:d nechytám a i v mém rodném Hulíně je se signálem této tv problém.
Pokud clovek neni vylozene utopeny mezi baraky a vidi horizont, tak si dovoluji na zaklade znalosti mistnich pomeru tvrdit, ze v Huline a sirokem okoli problem s prijmem RS7 i MUX 4 neni, na vyber je Slavonin nebo Rovnina podle situace. Chce to jen slusnou antenu a predzesilovac.
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Má se ale globálně uplatňovat nehezké pravidlo : "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Je sice pravdou, že koncesi platí ČT každý držitel televizoru, čili by mělo platit pravidlo "rovnosti" v možnosti přístupu k jejím všem stanicím, ale spravedlnost se zde naplňuje obtížně. Pro podporu požadavku snížení poplatku by mohl být použit argument o nedostupnosti signálu, nezájmu o celé spektrum stanic ČT, či další důvody, ale stejně by to k absolutní spravedlnosti nevedlo. Tak se s tím smiřme, nic lepšího se asi stejně nedá vymyslet. Dosáhnout absolutní rovnosti pro všechny diváky není zkrátka technicky možné. A doba, kdy ke každému televizoru povede kvalitní kabel, ta je v nedohlednu a bylo by to i nehospodárné a mnohdy, kvůli přístupu ke všem pořadům ČT, zbytečné.
V tomhle případě to tak rozhodně nelze brát. Zákon o ČT říká jasně, jaké má být pokrytí. Jenže to říká jen o stávajících programech, protože s dalšími nepočítal. Takže toho Dvořák využil a spouští "svůj" kanál v muxu, který by tu při dodržování všech pravidel ani neměl existovat (protože regionální mux nemůže být mux s pokrytím 90%) a při dodržování pravidel v ČT by v něm ona nemohla vysílat (protože nebyl vybrán na základě VŘ a ani nezajišťuje zákonem požadované pokrytí). ČT v RS7 je prostě z mnoha důvodů paskvil.


jenik jenikov

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Hlásim že v Berlíně je 3 520000 obyvatel a RS7 ani ťuk >:(


vlada165

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
No třeba v té části Litvínova, kde bydlím, jde i MUX4 jenom z Rakovníka - Louštína,
takže jsem se (pochopitelně) snažil zjistit, jestli odtud bude vysílat i MUX7 a dopadl takto "klasicky",
a ČT HD tady tedy asi ještě nebude dostupná dlouho (anebo také vůbec) ...  :-\

Dobrý den
O zahájení vysílání MPX1a/RS7 z tohoto bodu nemám v tuto chvíli informace.
 
Progress Digital přeje pěkný den


dvd1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Je snad normální, že se pokrytí neurčuje nějakými anketami na specializovaném webu. Jediné "úřední" oprávnění má ČTÚ se svojí metodikou a algoritmem výpočtu podle terénu. Kontrolní měření provádí měřící vůz za standardních podmínek (anténa, její výška nad terénem, přijímač, atd.). Tím nechci říci, že tato metodika a technologie jsou nejvhodnější a zcela objektivní, ale nelze zase brát do úvahy pouze mnohdy diletantské amatérské montáže antén a domovních rozvodů, případně fatální chyby laiků. Jsou ale jistě i místa, kde je i profesionální anténář nakonec v koncích. I samotný údaj 80-90% připouští, že tuto veličinu nelze vypočítat, ani změřit zcela přesně a opakovaně.

Má se ale globálně uplatňovat nehezké pravidlo : "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Je sice pravdou, že koncesi platí ČT každý držitel televizoru, čili by mělo platit pravidlo "rovnosti" v možnosti přístupu k jejím všem stanicím, ale spravedlnost se zde naplňuje obtížně. Pro podporu požadavku snížení poplatku by mohl být použit argument o nedostupnosti signálu, nezájmu o celé spektrum stanic ČT, či další důvody, ale stejně by to k absolutní spravedlnosti nevedlo. Tak se s tím smiřme, nic lepšího se asi stejně nedá vymyslet. Dosáhnout absolutní rovnosti pro všechny diváky není zkrátka technicky možné. A doba, kdy ke každému televizoru povede kvalitní kabel, ta je v nedohlednu a bylo by to i nehospodárné a mnohdy, kvůli přístupu ke všem pořadům ČT, zbytečné.
Pro pamětníka.
Vždy jsem rád četl Vaše příspěvky a budu nadále, téměř vždy jsou mi docela blízké a i poučné. Musím Vám však oponovat a nesouhlasit např. vtom "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Já tu kozu sousedům přeji, ale nechci jím ji živit! Dále nemůžu souhlasit s názorem, že se s tím máme smířit (naposled jsme se smířili s Rusákama na našem území) myslím si, že se píše rok 2013 a snad žijeme v právním státě. A že, tohle není od veřejnoprávní TV ideální a jistě ne zcela právně čistě to snad se mnou budete souhlasit i Vy, ať se jedná o pokrytí signále nebo výběrem (nebylo vypsáno žádné výběrové řízení)RS7, dále třeba v duplicitním vysílání HD programů ČT v RS7 zase platí jen a jen všichni koncesionáři a v neposlední řadě lživým tvrzením vedení ČT, že pokrývají signále RS7 až 90% území. To asi vysílají jen do neobydlených oblastí (hluboké lesy, louky), protože bez jakéhokoliv možnosti příjmu této sítě jsou nejen celá města (Liberec, Blansko, Vyškov, Boskovice), ale i regiony (Jesenicko, Šumpersko, velká část vrchoviny, Šumavy) a tak bych mohl jistě pokračovat. Já mám sice možnost příjmu přes satelit, ale jsou statisíce lidí, kteří satelit nemají. Zákon říká, že programy ČT se mají šířit celoplošně minimálně na 95% území ČR.



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
čt d
« Odpověď #20 kdy: 31. 08. 2013, 19:20:06 »
Pamatujete jak dlouho budovaly australské rádiokomunikace multiplex 1/ 4 roky pokud se nemýlím/ a my chceme po pařízkovi ,aby to pokryl co nejdříve.Chcete po něm,aby za 4 měsíce dosáhl 95% ze zákona.To snad nemyslíte někteří vážně.Nehledě na to,že pro některé oblasti ještě nejsou mezinárodně zkoordinované kanály.Takže pokud Vám vadí,že nepřijímáte dětský kanál tak není problém koupit satelitní kartu česká televize a můžete bez poplatků tento kanál sledovat...
Co mají říkat diváci,že nemůžou 5 let od začátku digitalizace v některých oblastech sledovat multiplex 3 příp. 2


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jsem si jistý, že nám veřejnoprávní televize lže a záměrně porušuje zákon o veřejnoprávní televizi. Je poměrně jednoduché se o tom přesvědčit. Nejen že ty jejich mapy pokrytí jsou zcela zavádějící, ale lze se o tomto faktu přesvědčit za přispění všech, kteří budou ochotni se zapojit. Stačí jen napsat v jakém městě čí, okrese žijete (prosím psát jen ty, kteří nemají možnost příjmu RS7 prostřednictví DVB-T). Dále připsat kolik obyvatel v daném městě či okrese žije. Po sečtení počtu obyvatel se zcela jistě přijde na to, že je sotva pokryto 70% území. Pak zašlu výsledek do ČT, ale mám obavu, že jich to nebude vůbec zajímat, hlavně, že platíme koncesionářské poplatky.
Já bydlím ve Vyškově a žije u nás cca 25 000 obyvatel stav ke dni 29. 8. 2013 Pokrytý není celý okres téměř 80 000 je možný příjem na některých částech Slavkova u Brna.

Mám rád ľudí, čo sa oháňajú zákonmi a pritom vôbec netušia čo v tých zákonoch stojí.... ČO takto si prečítať § 3 písm. a) a b) zákona 483/1991 Sb. ze dne 7. listopadu 1991 o České televizi ve znění zákonů č. 36/1993 Sb., č. 253/1994 Sb., č. 301/1995 Sb., č. 39/2001 Sb., č. 231/2001 Sb., č. 82/2005 Sb., č. 127/2005 Sb., č. 304/2007 Sb., č. 384/2008 Sb., č. 132/2010 Sb., č. 153/2010 Sb. a č. 302/2011 Sb. ???

Zo zákona musí ČT vysielať 4 programy ktoré pokryjú 95% obyvateľov - to spĺňajú. O žiadnych ďalších programoch a ich pokrytí zákon NEHOVORÍ.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Petr Dvořák dnes ve Studiu 6 k tomu Déčku říkal něco až bude mít Déčko plné pokrytí.Ale neřekl kdy.  ;) ;)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Je snad normální, že se pokrytí neurčuje nějakými anketami na specializovaném webu......

Má se ale globálně uplatňovat nehezké pravidlo : "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? .....
Pro pamětníka.
Vždy jsem rád četl Vaše příspěvky a budu nadále, téměř vždy jsou mi docela blízké a i poučné. Musím Vám však oponovat a nesouhlasit např. vtom "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Já tu kozu sousedům přeji, ale nechci jím ji živit! Dále nemůžu souhlasit s názorem, že se s tím máme smířit (naposled jsme se smířili s Rusákama na našem území) myslím si, že se píše rok 2013 a snad žijeme v právním státě. A že, tohle není od veřejnoprávní TV ideální a jistě ne zcela právně čistě to snad se mnou budete souhlasit i Vy, ať se jedná o pokrytí signále nebo výběrem (nebylo vypsáno žádné výběrové řízení)RS7, dále třeba v duplicitním vysílání HD programů ČT v RS7 zase platí jen a jen všichni koncesionáři a v neposlední řadě lživým tvrzením vedení ČT, že pokrývají signále RS7 až 90% území. To asi vysílají jen do neobydlených oblastí (hluboké lesy, louky), protože bez jakéhokoliv možnosti příjmu této sítě jsou nejen celá města (Liberec, Blansko, Vyškov, Boskovice), ale i regiony (Jesenicko, Šumpersko, velká část vrchoviny, Šumavy) a tak bych mohl jistě pokračovat. Já mám sice možnost příjmu přes satelit, ale jsou statisíce lidí, kteří satelit nemají. Zákon říká, že programy ČT se mají šířit celoplošně minimálně na 95% území ČR.
Nedivím se, že se někteří ohánějí zákony. Ale i u nich platí, že nemají absolutní platnost. Proto existují soudy a advokáti na obou stranách sporů a předem není jasné, kdo to vyhraje. Zkuste tedy zažalovat ČT, že neplní zákony a uvidíte, zda Vám soud dá za pravdu a třeba Vás osvobodí od koncesionářských poplatků za držení televizoru, nebo donutí ČT, aby vysílala maximálními výkony z tradičních kót, ať to stojí, co to stojí. Pokud totiž ČT nezažalujete, asi se budete muset se současným stavem opravdu smířit.

 Ale srovnávat okupaci Československa cizími státy s problémy, nebo nemožností příjmu nových stanic ČT, je opravdu silné kafe.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
ale tak na stavu v čt je vidět, že si u nás každý může dělat, co chce a kdy chce. Jinak by čt nemohla spustit nové kanály pro půlku republiky.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Přiznávám,že mi jede všechno,včetně Pařeza,dokonce dvojmo-pozemně i sat.,proto si myslím-chceš něco sledovat,musíš proto něco udělat,ubrečence bych poprosil aspoň o jedno,než začnete zkuhrat,nechte si v dané lokalitě aspoň změřit signál,nebo minim.zjistit jestli to náhodou nepůjde,řvát tady -mi to nejede a nic proto neudělat je slaboduché! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


zuzay

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
R.S. 7 nenaladim  >:( ale za to  mux 1,2,3,4 a sk MUXy takze nejake D mi nechyby, at si ho strci


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
spyko: naprostý souhlas,bohužel to co jsi popsal, udělají tak max. 3% těch lidí,ten zbytek bude raději fňukat po diskuzích.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Tomáš Hon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Český Dub, Liberecký kraj, Druhá strana Ještědského hřebene než leží Liberec. A nic nic nic velebnosti.


brambory

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
spyko...tukan...a jeho moudro...
« Odpověď #29 kdy: 01. 09. 2013, 16:27:48 »
to:spyko tak takove chytrolíny jako ty mam rad!!!A co ma delat duchodce v liberci když mu cpou do hlavy že ma proladit tv a signal mu pujde anebo jak řekl ředitel čt dvořak že ma pozvat technika (zaplatit mu cestu,měření to vyjde cc min na 500,-)a nakonec mu zdelí ten chytrej technik že signal u nej vubec není a není vubec v te lokalitě kde bydlí např.u nas v liberci - tak si prosím nech moudra pro nejake slaboduche jedince!!!!!! >:(