Autor Téma: Sódruh Pláteník ostrej jak břitva  (Přečteno 3430 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Sódruh Pláteník ostrej jak břitva
« kdy: 27. 08. 2013, 05:31:29 »

Jedno se Okresu na severu musí nechat. Záběry z reálů mají perfektní obrazovou kvalitu, na 33 let starý záznam... Na Barrandov HD (ten upscale + H.264 kodek +  vyšší bitrate je zkrátka znát) je na to radost koukat.  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Pavera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sódruh Pláteník ostrej jak břitva
« Odpověď #1 kdy: 27. 08. 2013, 09:57:23 »
Už jsem si myslel,že si toho nikdo nevšimne.(Zaujaly mě také i některé mayovky,byly značně zaostřené.)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sódruh Pláteník ostrej jak břitva
« Odpověď #2 kdy: 27. 08. 2013, 10:07:53 »
Už jsem si myslel,že si toho nikdo nevšimne.(Zaujaly mě také i některé mayovky,byly značně zaostřené.)
Mayovky stejně jako na ČT třeba Angelika jsou nové přepisy z filmu. Tam není problém ani HD.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Sódruh Pláteník ostrej jak břitva
« Odpověď #3 kdy: 27. 08. 2013, 15:31:58 »
Ale ty rozdíly mezi ateliérem a reálem jsou obrovský. Důvod je ten, že v ateliéru se jelo na čs. Tesly TKP 305, tak v reálech se jelo (zřejmě) na západoněmecký Bosch KCU 40.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sódruh Pláteník ostrej jak břitva
« Odpověď #4 kdy: 27. 08. 2013, 18:26:19 »
Ale ty rozdíly mezi ateliérem a reálem jsou obrovský. Důvod je ten, že v ateliéru se jelo na čs. Tesly TKP 305, tak v reálech se jelo (zřejmě) na západoněmecký Bosch KCU 40.
Ano, stejně jako u Nemocnice tam jsou rozdíly v ostrosti (to chápu), sytosti a kontrastu (to moc ne). A taky v konvergenci, kupodivu Tesly nevykazují tolik konvergenčních chyb, byť možná nějaké zanikají v horší ostrosti. Navíc je na tom druhém obrázku vidět, že ostrost je vytažená uměle až dochází k překmitům.
Na těchto nových přepisech se mi líbí dobře fungující hřebenový filtr - barevné artefakty kolem jemných detailů typické pro PAL jsou slušně potlačeny. Naopak přepisy z archivu pro Vyprávěj všechny vady spíš zdůrazňovaly - zjevně to dělal někdo jiný.
Pro porovnání - ta samá Tesla se zvýšeným kontrastem (+20%) a sytostí (+40%, možná trochu moc):
« Poslední změna: 27. 08. 2013, 19:36:30 od Jan Novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Sódruh Pláteník ostrej jak břitva
« Odpověď #5 kdy: 27. 08. 2013, 19:38:17 »
Vypadá to pěkně.
Jen ten seriál by si zasloužil spíše trezor...
Loudness War zabijí hudbu!