Autor Téma: Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?  (Přečteno 16273 krát)

Ivan z Kolína

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #15 kdy: 22. 09. 2013, 23:36:37 »
Pokud to chcete někdo testnout a nechce se vám to buildovat, ProjectX s Ondřejovým patchem je ke stažení zde:

http://ulozto.cz/x5p76D2b/projectx-fe-patch-zip

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


peter30

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #16 kdy: 24. 09. 2013, 15:19:58 »
Zdravím, přečetl jsem si zdejší nářky a mohu se k nim jen přidat. Mne navíc TS záznam z ČT Art v pc (DVBViewer) zlobí již při běžném přehrávání v MPC, kdy v samotném místě dojde ke zpomalení a rozmazání inkriminovaného místa zaznamu a po krátkém záseku obraz i zvuk poskočí a pokračuje synchroně dále. Daný úsek se pak při ripování pomocí nejen kodeku Xvid prostě a jednoduše zahodí a udělá to co se zde popisovalo u ProjectX a rozjede se video se zvukem. V patchovaném ProjectX se sice dané místo již nevystřihne, ale protože z něho vypadne originální video stream projevuje se v něm chyba záznamu stále. Zajímavé je též například i to, že pokud provedu demultiplexaci originálního videa a zvuku v ProjectX (jakémkoliv) má poté po spojení v programu MKVMerge výsledný soubor najednou velikost jen o něco více než poloviční a problémy při přehrávání zůstavají. U jiných multiplexů a záznamů se to neděje. Jediné co mi pomáhá je sledování záznamu v programu VLC, kde se záseky neprojevují a obraz se zvukem je synchroní po celou dobu. Četl jsem úvodní topic a jsem ochoten věřit, že Vám MPC záznam přehraje v pořádku, protože já sám jsem si ho již v minulosti různě optimalizoval pro DirectX přehrávání, ale nechce se mi věřit, že se jiným při ripování uvedené vadné místo nezahodí. Já jako nástavbu při ripování využívám MeGui a tam to nastavené profily kodeků Xvid a x264 zatím udělali vždy. Jinak můj obvyklý způsob práce se záznamem je obdobný co zde uvedl Ivan z Kolína. U hd záznamu pořízenéhe ze stejného muxu problémy nejsou a pro pořádek uvedu, že záznam ze satelitu těmito problémy netrpí.


Ivan z Kolína

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #17 kdy: 24. 09. 2013, 15:57:30 »
Zajímavé. Mně se originální TS opravdu přehrává dobře (popravdě to přehrávám v PC jen při testování, jinak používám všelijaké HW playery v rámci LAN, takže jsem si občasného zadrhnutí ani nemusel všimnout) a ProjectX s patchem produkuje uspokojivé M2V + MP2, které po muxu do MPG (bez rekomprese) je při přehrávání v PC i jinde subjektivně bez vad. Váš problém by tedy mohl být až následný, tedy při rekompresi. Je poměrně hodně možností jaký nástroj na to použít (několik AviSynth pluginů, VirtualDubMod ...). Zkuste tedy jiný.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #18 kdy: 24. 09. 2013, 16:29:28 »
Pokud to dobre chapu, tak VLC ok, MPC spatny a transkodovani do xvid,x264 spatny. To do sebe zapada. Zalezi co za MPEG-2 dekoder je nastaven v MPC a jaky dekoder MPEG-2 pouzivaji kodeky xvid,x264. Oboje muze byt deafault z windows. VLC pouziva jine. Mam pocit, ze kdyz jsem to testoval, tak byl dekoder MPEG-2 Elecard bez problemu, ale napr. Intervideo a Arcsoft mely problem.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #19 kdy: 24. 09. 2013, 18:04:31 »
Pokud to dobre chapu, tak VLC ok, MPC spatny a transkodovani do xvid,x264 spatny. To do sebe zapada. Zalezi co za MPEG-2 dekoder je nastaven v MPC a jaky dekoder MPEG-2 pouzivaji kodeky xvid,x264. Oboje muze byt deafault z windows. VLC pouziva jine. Mam pocit, ze kdyz jsem to testoval, tak byl dekoder MPEG-2 Elecard bez problemu, ale napr. Intervideo a Arcsoft mely problem.
MPC při defaultním nastavení taky používá vlastní dekodér, který umí DXVA a u něj jsem problém nezaznamenal. Nahrávky byly z DVBVieweru ukládané do mpeg2, ne ts.
Ale na rozdíl od ostatních muxů jsem z muxu4 z klonů Novy nikdy nic nestříhal, tak nevím, jaké problémy by to způsobilo třeba v Nerovision - dělám z SD nahrávek DVD.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #20 kdy: 24. 09. 2013, 18:30:46 »
Mne navíc TS záznam z ČT Art v pc (DVBViewer) zlobí již při běžném přehrávání...
Nemůžeš někde zpřístupnit svůj záznam TS, ke zkoušce?


peter30

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #21 kdy: 24. 09. 2013, 19:45:12 »
Prvních 10:00 min. vystřižených z nahrávky pomocí programu VideoReDo TVSuite V4.20.6.619. mají velikost 449 MB. Mělo by jít jinak o původní stream.
http://www.uloz.to/xC3REj4M/09-09_20-20-09_CT+D+++CT+art_Figarova+svatba%2C+Z+prvn%C3%AD+%C5%99ady+%2802%29.ts
Zkrácený výpis (max. 500 varován/errors) z origo ProjectX při demultiplexu nahrávky.
http://www.uloz.to/xtSaEXNX/09-09_20-20-09_CT+D+++CT+art_Figarova+svatba%2C+Z+prvn%C3%AD+%C5%99ady+%2802%29_log.txt
Všiml jsem si, že audio vypadne dlouhé jen 3:14 min. (4,43 MB) a video má délku 10:57 min. (399MB). Člověk pak nechá projet video v programu MKVMerge v.5.8.0, který mi obvykle slouží jen  pro spojení audia a videa bez zásahu do nahrávky a výsledkem je video nahrávka dlouhá 9:34 min o velikosti 151 MB. Uvedené časy a velikosti jsou převzaty z programu MediaInfo. Prostě z mého uživatelského pohledu k nepochopení.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #22 kdy: 24. 09. 2013, 20:30:39 »
Zkusil jsem výše nahraný záznam demuxovat a pak znovu muxnout a zdá se mi, že je to v pořádku. Na chyby při přehrávání ani posun ve zvuku jsem nenarazil. Délka 10:00.
http://uloz.to/xKefNiqP/figarova-svatba-mpg
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Formální chyby v transportních tocích z muxů 4 a RS7?
« Odpověď #23 kdy: 25. 09. 2013, 09:16:50 »
Prvních 10:00 min. vystřižených z nahrávky pomocí programu VideoReDo TVSuite V4.20.6.619. mají velikost 449 MB. Mělo by jít jinak o původní stream.
http://www.uloz.to/xC3REj4M/09-09_20-20-09_CT+D+++CT+art_Figarova+svatba%2C+Z+prvn%C3%AD+%C5%99ady+%2802%29.ts

tohle je jen vzdáleně podobné streamu, který lítá ve vzduchu. Takže ti moc nepomůžu.
Stream je vlastně prázdný, jsou v něm jen elementární toky obrazu, zvuku, teletextu. A PAT obsahuje jen odkaz na PMT s navázáním těchto elementárních toků na sebe. Některé vazby se používají původní (PMT->PCR), některé jsou doplněny nově (PAT->PMT). Zkusil jsem to pohnat do nějakých televizí, nový čipset si s tím poradil, ovšem na kabelovém tuneru - kromě absencí a chybějících vazeb, jsem doplňoval PCR a TOT. Je zřejmé, že někde při zpracování jsi původní tok značně osekal. Samotné elementární toky vykazují výpadky, ale nic, co by dobrý dekodér nebyl schopen překonat. Absence času ve streamu ovšem znamená úplnou ztrátu schopnosti synchronizace, TOT (Víme, že správný časový údaj je pro DVB naprosto zásadní ?!). Zvuk okolo správné hodnoty osciluje, někdy se přiblíží více, někdy se zase vzdálí.
Proto bych ti doporučil opustit formát streamu ve zpracování podstatně dříve.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Opravený Project-X pro field-encoded picture
« Odpověď #24 kdy: 02. 10. 2013, 12:47:04 »
Opravení těchto kontrol tak, aby braly v potaz i FE není triviální, v podstatě to znamená celou tuto část kódu vymyslet znovu a jinak.
Tak jsem se zamyslel a provedl minimální úpravy tak aby kontroly fungovaly i s field-encoded obrazy. Nyní se ke každému časovému kódu přidá jeden bit za horní půlsnímek a jeden bit za spodní půlsnímek a pak se zkontroluje jestli jsou přítomny oba půlsnímky a jestli jsou zaplněny všechny časové pozice.

Patch je přiložen, poslal jsem ho i na SourceForge, ale nejsem si jist, jestli to tam ještě někdo udržuje.

Kompletní build je zde: http://leteckaposta.cz/677800229