Autor Téma: Problém s příjmem Multiplex 1 v Nové vsi u Albrechtic nad Orlicí  (Přečteno 2101 krát)

Mr Pierc

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý den,

přibližně před měsícem jsem měl 20 TV stanic. Dnes pouze 16 TV stanic. Ze dne na den zmizela Multiplex 1 = nechytím ČT1, ČT2, ČT4, ČT24. Ostatní TV stanice jsou stále ve stejné kvalitě. Anténu mi zapojoval profesionál před 2 lety a a i ladil směr antény. S ničím jsem neposouval, provedl jsem kontrolu koaxiálu, antény i zesilovače signálu = vše ok, nikde nic nechybí, netrčí. Ta naténa je směrována přibližně směrem na Rychnov nad Kněžnou či Žamberk (odhaduji směr na mapě). To vypnuli v mé lokalitě MUX 1 nebo mám zkusit otáčet anténou na nějaký jiný vysílač, který MUX 1 má (jsem opravdu amatér v takovéto věci)?


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Problém s příjmem Multiplex 1 v Nové vsi u Albrechtic nad Orlicí
« Odpověď #1 kdy: 25. 08. 2013, 08:59:16 »
Dobrý den,

přibližně před měsícem jsem měl 20 TV stanic. Dnes pouze 16 TV stanic. Ze dne na den zmizela Multiplex 1 = nechytím ČT1, ČT2, ČT4, ČT24. Ostatní TV stanice jsou stále ve stejné kvalitě. Anténu mi zapojoval profesionál před 2 lety a a i ladil směr antény. S ničím jsem neposouval, provedl jsem kontrolu koaxiálu, antény i zesilovače signálu = vše ok, nikde nic nechybí, netrčí. Ta naténa je směrována přibližně směrem na Rychnov nad Kněžnou či Žamberk (odhaduji směr na mapě). To vypnuli v mé lokalitě MUX 1 nebo mám zkusit otáčet anténou na nějaký jiný vysílač, který MUX 1 má (jsem opravdu amatér v takovéto věci)?

Tak se obraťte na toho profesionála, co to montoval. Pokud to byl skutečně profesionál, tak nebude mít problém příčinu výpadku odhalit.
Na anonymním internetovém foru opravdu nikdo netuší, co a jak chytáte a jestli to na anténě a v kabelu je, nebo proč není. Věšteckou kouli tady nikdo nemá.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplex 1 v Nové vsi u Albrechtic nad Orlicí
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2013, 09:32:39 »
Pravděpodobně přijímáš MPX1 na k36 z Pradědu, ale to je asi tak vše, co se dá z dotazu zjistit. Je potřeba vzít měřák a měřit. není totiž jasné jestli signál zmizel úplně nebo je pouze znehodnocený nějakým rušením. Na stejném kanále vysílá i dokrývač v Žamberku, který na to může mít vliv.


Mr Pierc

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplex 1 v Nové vsi u Albrechtic nad Orlicí
« Odpověď #3 kdy: 25. 08. 2013, 10:05:17 »
Děkuji pánové za odpovědi a raději tedy zavolám profesionála, aby to ještě proměřil a naladil. Jen jsem se potřeboval ujistit ;).


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplex 1 v Nové vsi u Albrechtic nad Orlicí
« Odpověď #4 kdy: 25. 08. 2013, 10:09:55 »
Zdravím měl by jste  chytat v Nové vsi u Albrechtic nad Orlicí (městská část Týniště nad Orlicí )  bez problému z PA- Krásné K32 , K34 a K39  nebo Čer. Hora K38, K40 a K60 , Jeseník - Praděd K36 , K51 a K53 , třeba i z Práglu , Liberec atd. máte velké možnosti  než mají města jako třeba Ústí nad Orlicí , Česká Třebová , Svitavy , Březová nad Svitavou atd. . ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0