Autor Téma: Televize po zásahu bleskem  (Přečteno 7293 krát)

riedzig

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Televize po zásahu bleskem
« kdy: 23. 08. 2013, 08:59:03 »
Po zásahu blesku mám poničeno plno elektroniky, která byla napojena na zařízení na střeše. Nová televize vyvázla s pouze nefunkčním internetovým Lan vstupem, což lze obejít zakoupením Wifi adaptéru. Mám ale dotaz, jestli v takovém případě mám počítat s tím, že elektronika v TV bude mít výrazně sníženou životnost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #1 kdy: 23. 08. 2013, 10:17:39 »
To je věc, kterou dost dobře není možné žádným způsobem odhadnout. Především proto, že je nemožné tvrdit, že jakákoliv budoucí závada má něco společného se zásahem blesku. Osobně bych to neřešil. Elektronika má dnes praktickou životnost tak max. 5 roků. Pokud to televize dožije, tak bude dobře.


riedzig

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2013, 09:02:21 »
Díky za radu, asi se podle ní zachovám. Ve značkovém servisu mi sice radí vyměnit celou desku, kterou by snad pojišťovna proplatila, ale trochu se obávám, jestli by televize(Philips6606) neztratila svoje vynikající obrazové vlastnosti.


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #3 kdy: 25. 08. 2013, 09:47:57 »
Tak mě se to stalo taky před 7 lety. Od blesku se mi zničila půlka elektroniky. Naštěstí, až na jednu věc, mi všechno v záruce vyměnili nebo opravili. Ale u dvou počítačů mi to odpálilo jen LAN a přitom oba dva fungují s LAN kartou dodnes. Stejně tak opravená laserová tiskárna.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #4 kdy: 25. 08. 2013, 16:32:23 »
Díky za radu, asi se podle ní zachovám. Ve značkovém servisu mi sice radí vyměnit celou desku, kterou by snad pojišťovna proplatila, ale trochu se obávám, jestli by televize(Philips6606) neztratila svoje vynikající obrazové vlastnosti.
Pokud vám to pojišťovna proplatí, tak desku klidně nechte vyměnit. Vymění ji za stejný typ, takže by to obrazové vlastnosti změnit nemělo, jen budete muset TV znovu nastavit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


riedzig

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #5 kdy: 28. 08. 2013, 08:10:50 »
Znamená to, že opravář po výměně desky už nic ve skříni nedolaďuje?


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2013, 09:21:36 »
Znamená to, že opravář po výměně desky už nic ve skříni nedolaďuje?
Jasně, že ne, co by tam dolaďoval? LCD/plasma TV je složena z přesného počtu diskrétních pixelů, žádné nastavování rozměrů, konvergence,  poduškovitosti a pod. se tak nekoná.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize po zásahu bleskem
« Odpověď #7 kdy: 28. 08. 2013, 10:34:37 »
Znamená to, že opravář po výměně desky už nic ve skříni nedolaďuje?
Jasně, že ne, co by tam dolaďoval? LCD/plasma TV je složena z přesného počtu diskrétních pixelů, žádné nastavování rozměrů, konvergence,  poduškovitosti a pod. se tak nekoná.
Tak jednoduché to není, barevné parametry displeje samozřejmě někde uloženy jsou a vzhledem k tomu, že firmy často používají více typů displejů v jedné řadě, se mohou lišit. Ideální je přetáhnout původní konfiguraci.