Autor Téma: koupím tuner Sony XDR-F1HD  (Přečteno 34504 krát)

Mikipetr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 23. 08. 2013, 02:32:28 »
Dobrý den , poraďte prosím - koupím tuner SONY XDR-F1HD.
KENWOOD KT 600T , KENWOOD KT 1100 , MAGNUM DYNALAB FT101A

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #1 kdy: 23. 08. 2013, 11:16:59 »
pošlete soukromou zprávu uživateli dxpetr a domluvte se s ním na podrobnostech...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #2 kdy: 24. 08. 2013, 16:35:09 »


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #3 kdy: 24. 08. 2013, 16:58:46 »
Tak to musí bejt pěkně drahej jak čtu, připada mi to jako nějake "VIP" zboží.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #4 kdy: 24. 08. 2013, 18:32:59 »
VIP zboží to možná je :) Když jsem si ho pořídil před 14ti dny, tak jsem si říkal, "kurňa, nic moc", ale jak si s ním denně hraji, poznávám jeho výhody a nelituji investic. Nemusíš řešit přepínání filtrů, vše udělá za tebe. Slyšíš v pozadí šum a nezřetelný náznak rádia? Nech ho chvilinku "pracovat" a za chvilku máš "vytaženou" stanici. RDS, PI není také problém, nech ho chvilku a on si "poskládá" PI. Natáčení antény podle grafu signálu je také dobrá věc. Pozor, není to "všemocné" rádio, ale je to nejlepší co dnes můžeš mít. Proskenoval jsem za týden celé pásmo a nalezl jsem cca 50 nových stanic o kterých jsem ani neměl tušení. Už jsem si objednal i anténu Korner FM19.3.
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mark.K

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #5 kdy: 25. 08. 2013, 07:55:26 »
Přesně jak říká Antonín Roll.I já bych ho nazval VIP zbožim :) já za ten měsic co ho mám tak jsem nasel cca 60 nových stanic a kterých sem si myslel ze jsou zakryté v šumu ale díky jeho skvělé selektivite je slyším :) například tu hraje silné R-Plzeň na 103,4. Na 103.5 je Radio Dresden Dříve jsem o tomto rádiu vůbec nevěděl:)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #6 kdy: 25. 08. 2013, 08:33:07 »
Je to VIP tuner pro VIP DXery. A tím myslím jedince, kteří to dokáží ocenit a docenit. Pokud někdo hledí jen na to kolik to stojí a bude si na tom pouštět Evropu 2, tak to tuner pro něho není ;)
Chápu, že má člověk obavy za něco prásknout tolik peněz, aniž zná vlastnosti (byl jsem na tom podobně), ale myslím, že pověst, která se kolem tohoto stroje šíří od uživatelů, není vůbec přehnaná. A určitě to není stylem "když už jsem za to vyhodil tolik peněz, tak ho budu chválit, ať ostatní závidí". Tade jsou chvála a superlativa opravdu na místě.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #7 kdy: 25. 08. 2013, 11:27:12 »
Ještě je na místě podotknout, že pro ty, co nepotřebují ovládání přes PC a podobně, a stejně tak nemají nějaký HiFi systém, ke kterému si tuner připojí, a chtějí prostě all-in-one stolní rádio pro DXing, mohou shánět receiver s označením XDR-S3HD.

http://store.sony.com/p/clock-radio/en/p/XDRS3HD

Co se týče příjmu, jsou oba stroje naprosto stejné, je v nich ten samý čip. Co se týče neduhů, neupravený tuner F1HD trpí např. přehříváním, receiver už má tichý větráček a přehříváním netrpí. A pak je tu samozřejmě rozdíl v tom, že receiver nemusíte připojovat k žádnému dalšímu zesilovači a hraje sám, respektive má i AUX vstup a lze k němu připojit externí zařízení.

Tento receiver mám doma já, a jsem maximálně spokojen.

Existuje dokonce i další varianta, XDR-S10HDIP, opět se jedná o receiver navíc s dokem pro výrobky od Ohryzku. Příjem by měl mít také stejně kvalitní jako F1HD a S3HD.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #8 kdy: 25. 08. 2013, 11:36:08 »
Ještě je na místě podotknout, že pro ty, co nepotřebují ovládání přes PC a podobně, a stejně tak nemají nějaký HiFi systém, ke kterému si tuner připojí, a chtějí prostě all-in-one stolní rádio pro DXing, mohou shánět receiver s označením XDR-S3HD.

http://store.sony.com/p/clock-radio/en/p/XDRS3HD

Co se týče příjmu, jsou oba stroje naprosto stejné, je v nich ten samý čip. Co se týče neduhů, neupravený tuner F1HD trpí např. přehříváním, receiver už má tichý větráček a přehříváním netrpí. A pak je tu samozřejmě rozdíl v tom, že receiver nemusíte připojovat k žádnému dalšímu zesilovači a hraje sám, respektive má i AUX vstup a lze k němu připojit externí zařízení.

Tento receiver mám doma já, a jsem maximálně spokojen.

Existuje dokonce i další varianta, XDR-S10HDIP, opět se jedná o receiver navíc s dokem pro výrobky od Ohryzku. Příjem by měl mít také stejně kvalitní jako F1HD a S3HD.
netrpí :)


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #9 kdy: 25. 08. 2013, 12:13:28 »
Jediné co se mi zahřívá, ba přímo žhne a nedá se na tom ruka udržet je ovládač rotátoru od Konráda :)
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #10 kdy: 25. 08. 2013, 12:32:55 »
Shrnul bych to takto: Kdo bere DXing opravdu vážně, tak jedině XDR-F1HD s úpravou. Vše ostatní je pouze kompromis.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #11 kdy: 25. 08. 2013, 12:35:53 »
Shrnul bych to takto: Kdo bere DXing opravdu vážně, tak jedině XDR-F1HD s úpravou. Vše ostatní je pouze kompromis.
uvažoval bys o něm taky, Filipe? :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #12 kdy: 25. 08. 2013, 13:34:35 »
Já jsem přestal uvažovat, já jsem se rozhodl a "někde" musel sehnat peníze :) Peníze se seženou hned, když něco nutně potřebujete. Ten nejlepší přijímač nutně potřebuji (to musí každá manželka DXera pochopit) a k tomu VIP přijímači potřebuji VIP anténu, přeci nebudu degradovat VIP přijímač "obyčejnou" anténou, to je jasné :)
Druhý argument: buď ráda, že nechlastám a nechodím za ženskejma, to by bylo dražší :)
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #13 kdy: 25. 08. 2013, 13:52:42 »
Já jsem přestal uvažovat, já jsem se rozhodl a "někde" musel sehnat peníze :) Peníze se seženou hned, když něco nutně potřebujete. Ten nejlepší přijímač nutně potřebuji (to musí každá manželka DXera pochopit) a k tomu VIP přijímači potřebuji VIP anténu, přeci nebudu degradovat VIP přijímač "obyčejnou" anténou, to je jasné :)
Druhý argument: buď ráda, že nechlastám a nechodím za ženskejma, to by bylo dražší :)
Osvědčené a účinné ;)


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« Odpověď #14 kdy: 25. 08. 2013, 14:14:06 »
Já jsem přestal uvažovat, já jsem se rozhodl a "někde" musel sehnat peníze :) Peníze se seženou hned, když něco nutně potřebujete. Ten nejlepší přijímač nutně potřebuji (to musí každá manželka DXera pochopit) a k tomu VIP přijímači potřebuji VIP anténu, přeci nebudu degradovat VIP přijímač "obyčejnou" anténou, to je jasné :)
Druhý argument: buď ráda, že nechlastám a nechodím za ženskejma, to by bylo dražší :)
Osvědčené a účinné ;)

Nejlepší je zabývat se anténami a technikou profesionálně a pracovně. Pak není poznat, jaký z těch drahých krámů si člověk pořídil pro zábavu a jaký "do práce". Stejně tak, kolik z těch antén ve skladu je na blbnutí na chatách a kopcích, a kolik na prodej  8)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz