Autor Téma: Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem  (Přečteno 9578 krát)

amp

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím všechny.
Již několik dnů pozoruji zajímavý problém, který si nedokážu nijak vysvětlit. Nemohu chytit na K55 multiplex 3 z Bukové hory (Ústí na Labem). Bydlím na severu Prahy. Předtím mi fungovali všechny tři multiplexy, teď chytám pouze MUX1 na K33, síla/kvalita na baragrafu STB 84% / 74%, a MUX2 na K58 (80/65), příjem je naprosto bez problémů, stejně jako jsem předtím naprosto bez problémů přijímal MUX3. Jenže teď mám na K55 signál trvale 0, kvalita 0. Druhá televize ukazuje obdobné hodnoty. Na strankach CDG, CRA, CTU jsem nic nenašel, ani Google nepomáhá. Netuší někdo tady, kde by mohl být problém? 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #1 kdy: 19. 08. 2013, 21:33:05 »
Zdravím všechny.
Již několik dnů pozoruji zajímavý problém, který si nedokážu nijak vysvětlit. Nemohu chytit na K55 multiplex 3 z Bukové hory (Ústí na Labem). Bydlím na severu Prahy. Předtím mi fungovali všechny tři multiplexy, teď chytám pouze MUX1 na K33, síla/kvalita na baragrafu STB 84% / 74%, a MUX2 na K58 (80/65), příjem je naprosto bez problémů, stejně jako jsem předtím naprosto bez problémů přijímal MUX3. Jenže teď mám na K55 signál trvale 0, kvalita 0. Druhá televize ukazuje obdobné hodnoty. Na strankach CDG, CRA, CTU jsem nic nenašel, ani Google nepomáhá. Netuší někdo tady, kde by mohl být problém?
V anténní přijímací soustavě, nech si ji zkontrolovat a proměřit odborníkem s měřákem.
Hlavně nepiš, žes nic neměnil, tak to tím přece nemůže být :)


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #2 kdy: 19. 08. 2013, 22:12:35 »
Na vysílači určitě ne. Přijímám Bukovku na chalupě až u Mnichova Hradiště vzdušnou čarou 50 km, pokojovka na půdě pod střechou, všechny tři MPX mají stejnou úroveň dle STB síla/kvalita 80/97, takže problém je na straně přijímajícího.
« Poslední změna: 19. 08. 2013, 22:26:40 od J T »


Milan _1_6

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2013, 01:52:05 »
Bydlím v Lovosicích a Bukovku chytám bez problému na pokojovou antenu strong v 7.p panelového domu.Mux 1 a mux 2 je kvalita 100procent a mux 3 poslední dobou blbne a jeho kvalita kolísá,takže nějaká chybička někde bude.Dříve to šlo v pohodě!


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #4 kdy: 20. 08. 2013, 07:58:10 »
P-V potvrzuji potíže s mux3. Úroveň šla dolů až o 10 dB, BER vystoupal do nepřijímatelných výšin. Řeší to vyhrazená anténa.
« Poslední změna: 20. 08. 2013, 08:22:27 od Petr Svoboda »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #5 kdy: 20. 08. 2013, 08:19:09 »
Bydlím v Lovosicích a Bukovku chytám bez problému na pokojovou antenu strong v 7.p panelového domu.Mux 1 a mux 2 je kvalita 100procent a mux 3 poslední dobou blbne a jeho kvalita kolísá,takže nějaká chybička někde bude.Dříve to šlo v pohodě!

A co vzdálené vysílače?!! ty mohou v letních dnech nahlodávat jinak stabilní příjem,což je v létě normální jev...samozřejmě za předpokladu výborného stavu přijímací anténní soustavy  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #6 kdy: 20. 08. 2013, 22:30:46 »
V Lounech nepozoruju žádnou změnu u mux3 k55 Buková hora,žádný pokles.


Milan _1_6

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2013, 03:09:06 »
Žádný vzdálený vysílač to nenahlodává:) ještě dodám jeden postřech,kámoš tady v lovosicích má směrovou antenu na střeše paneláku namířenou na bukovku a světe div se,jemu ten mux 3 nejde sledovat vubec,přitom mux 1 a 2 má na plný kotel.Mě s mojí pokojovkou na okně to jde proti němu krásně:))) ikdyž to ted v látě občas blbne,jak je zde uvedeno.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2013, 09:03:46 »
Tady někde na vedlejším vlákně měl taky podobné problémy a nakonec zjistil, že pokojská luxovala a za televizí rozpojila kabely.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #9 kdy: 21. 08. 2013, 10:49:17 »
poláci přelaďovali z 64 na 55 k  ke dni 23.7 ,není to ten důvod?
http://www.digitalnitelevize.cz/prilohy/polsko_jihozapad_13_7_21.pdf
Ono na tom něco bude ,některým lidem se zhoršil a nebo uplně zmizel k 35 z chomutova,taky ve stejnou dobu.
« Poslední změna: 21. 08. 2013, 21:27:51 od tako50 »


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #10 kdy: 24. 08. 2013, 22:14:37 »
No nakouslý téma a žádný výsledek,nebo ano?


dave93

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #11 kdy: 24. 08. 2013, 22:54:06 »
žatec zdravim ja taky vubec nenaladin mux3 at delam co delam mux1,2 v pohode kanal 33 58 usti ale 55 ani tuk a to jsem k antene pridal zesilovac jo a nevite kdo pouziva kanal 50



tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #12 kdy: 24. 08. 2013, 23:27:26 »
žatec zdravim ja taky vubec nenaladin mux3 at delam co delam mux1,2 v pohode kanal 33 58 usti ale 55 ani tuk a to jsem k antene pridal zesilovac jo a nevite kdo pouziva kanal 50
K 50 je klínovec RS 7 od pařízka.Ten k55 dříve šel?Není náhodou k 33 a 58 z chomutova,místo ústí?


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #13 kdy: 25. 08. 2013, 08:00:02 »
Žádný vzdálený vysílač to nenahlodává:) ještě dodám jeden postřech,kámoš tady v lovosicích má směrovou antenu na střeše paneláku namířenou na bukovku a světe div se,jemu ten mux 3 nejde sledovat vubec,přitom mux 1 a 2 má na plný kotel.Mě s mojí pokojovkou na okně to jde proti němu krásně:))) ikdyž to ted v látě občas blbne,jak je zde uvedeno.
No tak to se ovšem mýlíš. "Nahlodává" to Wroclaw MPX1 na k55. Vysílá 100kW v osmi azimutech. Jeden z nich míří přesně na Vrchlabí - Trutnov. V tomto případě se opět ukazuje naprosto nesmyslná mezinárodní koordinace. ČTÚ to prokoučoval. Vysílat na hranicích 100kW do sousedního státu, to je trošku absurdní. Nicméně to má za následek částečnou ztrátu přijímatelnosti MPXu3 z BH na našem území. Jediným řešením je obrátit se na ČTÚ a žádat nápravu. Teoreticky je možné dosáhnout úpravy vyzařovacího diagramu na polské straně.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Problém s příjmem Multiplexu 3 z vysílače Ústí nad Labem
« Odpověď #14 kdy: 25. 08. 2013, 08:38:00 »
Žádný vzdálený vysílač to nenahlodává:) ještě dodám jeden postřech,kámoš tady v lovosicích má směrovou antenu na střeše paneláku namířenou na bukovku a světe div se,jemu ten mux 3 nejde sledovat vubec,přitom mux 1 a 2 má na plný kotel.Mě s mojí pokojovkou na okně to jde proti němu krásně:))) ikdyž to ted v látě občas blbne,jak je zde uvedeno.
PostřeCH je od slova STŘECHA?  ;)
Běhač po střechách = postřech