Autor Téma: óčko expres bohužel jen v praze  (Přečteno 15815 krát)

Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #15 kdy: 14. 08. 2013, 20:53:24 »
No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!

Stasi-DDR

Soudruhu STBáku z bývalé NDR, když chceš poučovat druhé jak správně psát česky, tak začni napřed sám u sebe. Ne "Měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ..." ale "Měl by JSI SE za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ...". Překlep (stadět) lze toleroval a některé věci už ne. Je potřeba vědět, že začátek věty se píše vždy velkým. Dále nepoužívat čárku tam kde nepatří (znalostí, ještě). Nakonec jsi to opravil (i to stadět) ale když druhé kritizuješ, tak to mělo být správně hned.

Původně jsi napsal toto: "No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!"
"Měl by jsi se..." je samozřejmě naprostý nesmysl!!!

Možná trochu studovat, než začnu někoho kritizovat http://www.ontola.com/cs/di/co-je-spravne-dival-quot-jsi-se-quot
« Poslední změna: 14. 08. 2013, 20:57:44 od Daniel Kulhánek »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #16 kdy: 14. 08. 2013, 21:11:34 »
No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!

Stasi-DDR

Soudruhu STBáku z bývalé NDR, když chceš poučovat druhé jak správně psát česky, tak začni napřed sám u sebe. Ne "Měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ..." ale "Měl by JSI SE za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ...". Překlep (stadět) lze toleroval a některé věci už ne. Je potřeba vědět, že začátek věty se píše vždy velkým. Dále nepoužívat čárku tam kde nepatří (znalostí, ještě). Nakonec jsi to opravil (i to stadět) ale když druhé kritizuješ, tak to mělo být správně hned.

Původně jsi napsal toto: "No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!"
"Měl by jsi se..." je samozřejmě naprostý nesmysl!!!

Možná trochu studovat, než začnu někoho kritizovat http://www.ontola.com/cs/di/co-je-spravne-dival-quot-jsi-se-quot

Sám jsi přečti ten odkaz a zjistíš, že se tam píše o minulém čase (vrátil ses, přál sis to, ty ses na to nekoukal). "Měl by ses" nebo "Měl by jsi se" není minulost, jedná se o současnost nebo budoucnost.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #17 kdy: 14. 08. 2013, 21:15:49 »
No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!

Stasi-DDR

Soudruhu STBáku z bývalé NDR, když chceš poučovat druhé jak správně psát česky, tak začni napřed sám u sebe. Ne "Měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ..." ale "Měl by JSI SE za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ...". Překlep (stadět) lze toleroval a některé věci už ne. Je potřeba vědět, že začátek věty se píše vždy velkým. Dále nepoužívat čárku tam kde nepatří (znalostí, ještě). Nakonec jsi to opravil (i to stadět) ale když druhé kritizuješ, tak to mělo být správně hned.

Původně jsi napsal toto: "No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!"
"Měl by jsi se..." je samozřejmě naprostý nesmysl!!!

Možná trochu studovat, než začnu někoho kritizovat http://www.ontola.com/cs/di/co-je-spravne-dival-quot-jsi-se-quot

Sám jsi přečti ten odkaz a zjistíš, že se tam píše o minulém čase (vrátil ses, přál sis to, ty ses na to nekoukal). "Měl by ses" nebo "Měl by jsi se" není minulost, jedná se o současnost nebo budoucnost.
Když už, tak "Sám SI přečti..."
A jestli je to minulost nebo budoucnost, je úplně jedno. Je potřeba studovat ještě hlouběji. Nebo se nepouštět do něčeho, čemu nerozumíš!!!
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #18 kdy: 14. 08. 2013, 21:24:17 »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #19 kdy: 14. 08. 2013, 21:24:54 »
No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!

Stasi-DDR

Soudruhu STBáku z bývalé NDR, když chceš poučovat druhé jak správně psát česky, tak začni napřed sám u sebe. Ne "Měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ..." ale "Měl by JSI SE za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ...". Překlep (stadět) lze toleroval a některé věci už ne. Je potřeba vědět, že začátek věty se píše vždy velkým. Dále nepoužívat čárku tam kde nepatří (znalostí, ještě). Nakonec jsi to opravil (i to stadět) ale když druhé kritizuješ, tak to mělo být správně hned.

Původně jsi napsal toto: "No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!"

Ba jo, když už kritizujete, měl byste především Vy sám psát bez chyb! Mimochodem - ve větě od Stasi-DDR jsou jiné chyby, než na jakou poukazujete. Správně měla být věta napsána:

No, to jde vidět! Měl by ses (správně!) za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stydět, (chyběla čárka) a ne tuto nízkou úroveň znalostí (bez čárky) ještě ukazovat v diskusích!

 ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #20 kdy: 15. 08. 2013, 00:34:02 »
a já myslel, že je to zde fórun o digitální tv a ne o českém pravopisu..

Z. S. docela mi Vás je líto, že neznáte hovorové výrazy


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #21 kdy: 15. 08. 2013, 00:44:22 »
Na webu Očka Expres už běží promo smyčka.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #22 kdy: 15. 08. 2013, 07:00:36 »
No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!

Stasi-DDR

Soudruhu STBáku z bývalé NDR, když chceš poučovat druhé jak správně psát česky, tak začni napřed sám u sebe. Ne "Měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ..." ale "Měl by JSI SE za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ...". Překlep (stadět) lze toleroval a některé věci už ne. Je potřeba vědět, že začátek věty se píše vždy velkým. Dále nepoužívat čárku tam kde nepatří (znalostí, ještě). Nakonec jsi to opravil (i to stadět) ale když druhé kritizuješ, tak to mělo být správně hned.

Původně jsi napsal toto: "No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!"

Ba jo, když už kritizujete, měl byste především Vy sám psát bez chyb! Mimochodem - ve větě od Stasi-DDR jsou jiné chyby, než na jakou poukazujete. Správně měla být věta napsána:

No, to jde vidět! Měl by ses (správně!) za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stydět, (chyběla čárka) a ne tuto nízkou úroveň znalostí (bez čárky) ještě ukazovat v diskusích!

 ;)

Odkdy se před "a" píše čárka?? OD první třídy ZDŠ (a to už je hodně dávno) nás sodružky učitelky v hodinách ČJ učily, že před spojkou "a" se nikdy čárka nepíše!! Tož asi tak! Tady nejde o nějakou čárku ve větě, to je zástupný problém, ale plést si I s Y, to je už opravdu úsměvné nebo spíše vážné, protože si člověk uvědomí kam spěje dnešní učební proces! Do p....e! Protože úroveň dnešních vyučujících je bohužel žalostně nízká a podle toho to v tomhle "takystátě" vypadá! Kdysi, když tady vládla partaj byl všude pořádek a klid!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #23 kdy: 15. 08. 2013, 07:59:59 »
No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!

Stasi-DDR

Soudruhu STBáku z bývalé NDR, když chceš poučovat druhé jak správně psát česky, tak začni napřed sám u sebe. Ne "Měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ..." ale "Měl by JSI SE za úroveň svých znalostí mateřského jazyka ...". Překlep (stadět) lze toleroval a některé věci už ne. Je potřeba vědět, že začátek věty se píše vždy velkým. Dále nepoužívat čárku tam kde nepatří (znalostí, ještě). Nakonec jsi to opravil (i to stadět) ale když druhé kritizuješ, tak to mělo být správně hned.

Původně jsi napsal toto: "No, to jde vidět! měl by ses za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stadět a ne to ještě ukazovat v diskusích!"

Ba jo, když už kritizujete, měl byste především Vy sám psát bez chyb! Mimochodem - ve větě od Stasi-DDR jsou jiné chyby, než na jakou poukazujete. Správně měla být věta napsána:

No, to jde vidět! Měl by ses (správně!) za úroveň svých znalostí mateřského jazyka hluboce stydět, (chyběla čárka) a ne tuto nízkou úroveň znalostí (bez čárky) ještě ukazovat v diskusích!

 ;)

Odkdy se před "a" píše čárka?? OD první třídy ZDŠ (a to už je hodně dávno) nás sodružky učitelky v hodinách ČJ učily, že před spojkou "a" se nikdy čárka nepíše!! Tož asi tak! Tady nejde o nějakou čárku ve větě, to je zástupný problém, ale plést si I s Y, to je už opravdu úsměvné nebo spíše vážné, protože si člověk uvědomí kam spěje dnešní učební proces! Do p....e! Protože úroveň dnešních vyučujících je bohužel žalostně nízká a podle toho to v tomhle "takystátě" vypadá! Kdysi, když tady vládla partaj byl všude pořádek a klid!

Promiň, také jsem zastáncem spisovné češtiny, ale názory, co tady předvádíš ty, mě dohání k zoufalství. Pokud se ti tady nelíbí, tak seber svých 20 kumpánů z putyky a vemte to směr KLDR. Velký Kim na Vás kádry určitě rád počká. Také se mi nelíbí, kam jsme to v téhle zemi dopracovali, ale tohle už je na mě moc. A pořádek, byl hlavně v té partaji (sekretariáty, tuzexy, apod. nesmysly).

Mimochodem, oba programy už vesele létají od 6 hodin v éteru.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #24 kdy: 15. 08. 2013, 08:29:15 »
Promiň, ale každý máme právo na svůj názor. Ty, já a kdokoliv jiný. Jestli jsem se tě svými upřímnými názory dotkl, nebyl to záměr! Já se za své názory (na rozdíl od různých převlékačů kabátů) nestydím. V partaji jsem byl od sedmdesátých let a jsem dodnes a myslím si, že jsme i s těmi "kumpány z hospody" jak nás nazýváš pro tuto zemi v minulosti udělali daleko více než garnitura, která v této zemi "vládne" do roku 1989. Bohužel. Pokud jsi nespokojen jako každý slušný člověk vstup do partaje, rádi mezi sebou přivítáme další schopné a slušné lidi.
« Poslední změna: 15. 08. 2013, 08:32:02 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #25 kdy: 15. 08. 2013, 08:36:22 »
Odkdy se před "a" píše čárka?? OD první třídy ZDŠ (a to už je hodně dávno) nás sodružky učitelky v hodinách ČJ učily, že před spojkou "a" se nikdy čárka nepíše!!
Tak vás to soudružky učitelky učily blbě - moc zjednodušeně. Čárka před a se nepíše, pokud je tam a ve významu slučovacím. Což kupodivu není vždy.
« Poslední změna: 15. 08. 2013, 08:47:46 od Jan Novák »


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #26 kdy: 15. 08. 2013, 08:39:15 »
Promiň, ale každý máme právo na svůj názor. Ty, já a kdokoliv jiný. Jestli jsem se tě svými upřímnými názory dotkl, nebyl to záměr! Já se za své názory (na rozdíl od různých převlékačů kabátů) nestydím. V partaji jsem byl od sedmdesátých let a jsem dodnes a myslím si, že jsme i s těmi "kumpány z hospody" jak nás nazýváš pro tuto zemi v minulosti udělali daleko více než garnitura, která v této zemi "vládne" do roku 1989. Bohužel. Pokud jsi nespokojen jako každý slušný člověk vstup do partaje, rádi mezi sebou přivítáme další schopné a slušné lidi.
Jasně, to bude úplně nejlepší.  :). Třeba se rovnou cpát do Bruselu, s Vašim soudruhem Ransdorfem. Ten toho pro tuhle republiku dokazuje opravdu hodně, jako čestný a slušný občan (nebo, že by spíše pro sebe, jako ostatní politici ze všech stran)? Chce se mi z  tvých názorů brečet. Mělo se s Vámi zatočit v 90. roce, tak nějak, jak by si asi řekl: "po bolševicku". Mě tvé názory uráží. Já vychovávám 3 malé děti, chodím každý den do práce, ale vstupovat do nějaké zločinecké partaje opravdu nebudu. To tě soudruhu musím zklamat.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #27 kdy: 15. 08. 2013, 08:53:54 »
Odkdy se před "a" píše čárka?? OD první třídy ZDŠ (a to už je hodně dávno) nás sodružky učitelky v hodinách ČJ učily, že před spojkou "a" se nikdy čárka nepíše!!
Tak vás to soudružky učitelky učily blbě - moc zjednodušeně. Čárka před a se nepíše, pokud je tam a ve významu spojovacím. Což kupodivu není vždy.

No, musí se jednat, aby se před "a" nepsala čárka, o slučovací poměr, ne spojovací, ale budiž... ;)

A pro Stasi-DDR: Že se před "a" nepíše čárka, se pro zjednodušení učilo tak ve 2.-5. třídě. Ve vyšších třídách se toto pravidlo již rozvíjelo (respektive rozbíjelo), nemluvě např. o gymnaziálních hodinách českého jazyka s "horou" větných rozborů. Jinými slovy - před "a", "i", "nebo" atd. se čárka píše vždy, nejedná-li se o slučovací poměr. 


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #28 kdy: 15. 08. 2013, 09:00:24 »
Promiň, ale každý máme právo na svůj názor. Ty, já a kdokoliv jiný. Jestli jsem se tě svými upřímnými názory dotkl, nebyl to záměr! Já se za své názory (na rozdíl od různých převlékačů kabátů) nestydím. V partaji jsem byl od sedmdesátých let a jsem dodnes a myslím si, že jsme i s těmi "kumpány z hospody" jak nás nazýváš pro tuto zemi v minulosti udělali daleko více než garnitura, která v této zemi "vládne" do roku 1989. Bohužel. Pokud jsi nespokojen jako každý slušný člověk vstup do partaje, rádi mezi sebou přivítáme další schopné a slušné lidi.
Jasně, to bude úplně nejlepší.  :). Třeba se rovnou cpát do Bruselu, s Vašim soudruhem Ransdorfem. Ten toho pro tuhle republiku dokazuje opravdu hodně, jako čestný a slušný občan (nebo, že by spíše pro sebe, jako ostatní politici ze všech stran)? Chce se mi z  tvých názorů brečet. Mělo se s Vámi zatočit v 90. roce, tak nějak, jak by si asi řekl: "po bolševicku". Mě tvé názory uráží. Já vychovávám 3 malé děti, chodím každý den do práce, ale vstupovat do nějaké zločinecké partaje opravdu nebudu. To tě soudruhu musím zklamat.

Toto fórum není sice politické, ale...: Po r. 1989 za tím vším bordelem, co nás obklopuje, určitě nestojí současná KSČM. A to říkám jako člověk, který komunisty v životě nevolil. Ale vůbec se nebudu divit, dostanou-li v nadcházejících volbách přes 20 %.  >:(

P.S. Lidí, kteří se nepřekabátili a zůstali v té "své" partaji, si vážím neskonale více, než např. stěhovavého knížete&spol.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #29 kdy: 15. 08. 2013, 09:05:13 »
Bohužel, to je zase výmysl nové vládnoucí garnitury po roce 1989. Za "našeho režimu" se vždy učilo, že před "a" čárka nesmí být! A s tím jsem ZDŠ v roce 1967 ukončil a žiju s tím celý život, protože za nás platila Pravidla českéh pravopisu x let a neměnila se skoro každý rok jako nyní, protože dnes málokdo ví, kde se má psát "S", "Z", "I", "Y", atd! Neustále se něco mění, aby jistí lidé měli co dělat a mohli tvrdit, že něco dělají! Není divu, protože za ty platy co ti lemplové berou coby různí náměstci apod. u různých kamarádíčků ve vysokých státních funkcích, musí nějakou "činnost" vykázat,že.  :( :( :( :( :( :( Jak upadlo VŠ školství, o tom se nemá cenu už ani bavit! Co dnešní VŠ produkují za "vzdělance".... Nic to neumí, nezná, ale hlavně, že má titul! Škoda slov! Nic, jdu tvořit hodnoty, protože vypisováním na netu tuhle zemi z toho srabu jen tak nedostaneme! I když někteří si myslí opak!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!