reklama

reklama

Autor Téma: TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze  (Přečteno 2276 krát)

jis

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« kdy: 05. 04. 2019, 23:57:16 »
Minulý týden jsem pořídil toto rádio, bohužel bylo vadné a musel jsem ho vrátit.
O získanou zkušenost bych se chtěl s vámi podělit ve své minirecenzi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:TechniSat TechniRadio RDR - minirecenze
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2019, 14:01:12 »
Člověče dobrá recenze, ani jsi ji nemusel nazývat skromně mini.
Taky jsem ho měl a taky vrátil, stejně jako další 2 kapesní typy (2Go a TON3), takže jsem to zatím vzdal a bojuju dál s Tescem. Jediné rádio, které jsem měl v ruce a přesahovalo přijmovými vlastnostmi Tesco, bylo Pure 3E které mi zapujčil na testy AndejH.
Měl jsem také v plánu krátké recenze, ale myslím, že k tomu už nejspíše nedojde.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345
IPTV: 4net, SML

jis

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 08. 04. 2019, 11:27:13 »
Děkuji.

Můžeš v zásadě potvrdit ty chyby a nedostatky, které jsem popsal, nebo ti snad RDR fungovalo jinak, či lépe?
Mě totiž zaráží, že si v recenzích na CZC nikdo na nic nestěžuje, když nepočítám "složité ukládání oblíbených stanic v DAB", přičemž opak je pravdou, ale uživatelé jsou různí.
https://www.czc.cz/technisat-techniradio-rdr-cervena/256047/produkt

Na Amazonu je celkem 9 recenzí od zákazníků, kteří získali RDR v černé barvě zdarma na otestování pod názvem Viola 3. Za to může zvláštní politika výrobce, jiná barva s sebou nese jiný název, všiml jsem si toho i u dalších jejich modelů. Zde alespoň testeři  potvrdili problém s otevíráním krytu baterie a nižší výdrž baterie.
https://www.amazon.de/TechniSat-Digital-Radio-Hosentaschenformat-integrierter-Taschenlampe/dp/B07HWLXJGV/

Že bych měl snad smůl na kousek s nějakou beta verzí firmware?
« Poslední změna: 08. 04. 2019, 13:39:40 od jis »

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 08. 04. 2019, 12:50:20 »
Já jsem to tak do detailu nepitval. Po cestě domů jsem zastavil na kopci, kde vím, že jsou k dispozici 3 DAB vysilače a hned jsem viděl, na čem jsem. Ukládání stanic nepoužívám, externí hudební zdroj taky ne, verze SW a FW je mi ukradená. Pro mě je podstatná citlivost, selektivita a pak práce s manuálním laděním. 
Ten kryt baterky jsem teda taky na silu páčil ven, ale to člověk dělá 1-2 za dobu životnosti přijímače, tak mne to nechávalo klidným. Jinak z těch 3 radií co jsem měl poslední dny v rukou působilo nejsolidnějším dojmem. Neumím to popsat, ale když ho vezmu do ruky a pomačkám tlačítka, tak mám pocit, že držím něco pořádného, což u těch dalších dvou nenastalo.
Na recenzenty se nezlob, neznáme jejich požadavky, znalosti, očekávání, zkušenosti. Kdybych dostal jako první do ruky RDR, tak bych byl taky spokojený. Hrálo by nejbližší stanici a o tom, že se dají chytit i nějaké další multiplexy bych věděl maximálně z doslechu.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345
IPTV: 4net, SML

reklama