Autor Téma: Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice  (Přečteno 16024 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #30 kdy: 24. 04. 2014, 22:03:24 »
Až Vás pane Stasi napadne něco chytřejšího tak to sem napište, jinak radši studujte tu odbornou literaturu. Díky moc za přednášku o všeobecně známých věcech, zkuste příště s tímhle zapůsobit před ženskýma na domovní schůzi, ziskem antény to totiž není :D

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Poslední změna: 24. 04. 2014, 22:21:24 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mikej

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #31 kdy: 24. 04. 2014, 23:32:44 »
Pardon za tu "provokaci", radost mi fakt nepřináší.Mě nebyl jasný jen ten přívod UHF.
Ještě bych se vás rád na něco zeptal. Poslal jste mi odkaz na vysílací anténu v jejíž specifikaci je maximální výkon 5 kW. Kozmice prý vysílají 40 kW na K23 a 40kW na K44. To je normální praxe vysílat 80kW z 5kW antény, nebo je někde chyba v údajích?
Ještě jsem chtěl vysvětlit co jsem předtím mínil tím vysílacím diagramem. Použitá širokopásmová všesměrová anténa nemá přesně kruhový vyzařovací diagram, ve 4 směrech vysílá signál asi o 2dB slabší. Diagram je to pro tzv. midband-střed pásma UHF. Není možné, že má použitá anténa v dolní části pásma (např. K23) jiný vyzařovací diagram? Takový že by měl výraznější minima? Takový, který by způsoboval v určitých směrech od vysílače slabší pokrytí?
« Poslední změna: 24. 04. 2014, 23:41:43 od mikej »


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #32 kdy: 25. 04. 2014, 00:13:31 »
Pardon za tu "provokaci", radost mi fakt nepřináší.Mě nebyl jasný jen ten přívod UHF.
Ještě bych se vás rád na něco zeptal. Poslal jste mi odkaz na vysílací anténu v jejíž specifikaci je maximální výkon 5 kW. Kozmice prý vysílají 40 kW na K23 a 40kW na K44. To je normální praxe vysílat 80kW z 5kW antény, nebo je někde chyba v údajích?
Ještě jsem chtěl vysvětlit co jsem předtím mínil tím vysílacím diagramem. Použitá širokopásmová všesměrová anténa nemá přesně kruhový vyzařovací diagram, ve 4 směrech vysílá signál asi o 2dB slabší. Diagram je to pro tzv. midband-střed pásma UHF. Není možné, že má použitá anténa v dolní části pásma (např. K23) jiný vyzařovací diagram? Takový že by měl výraznější minima? Takový, který by způsoboval v určitých směrech od vysílače slabší pokrytí?

Podle fotky z netu bude zde použita asi výkonnější anténa http://www.sira.mi.it/download.php?doc=/upload/documenti/1/13/139/1395.pdf
alespoň to tak vypadá podle té spodní části antény...
nicméně ať už je tam ta či ona anténa, tak ten výkon v kW bude určitě napájecí (výstup z vysílače), ta anténa má jistý zisk (kolem 11 dB)  a tudíž vyzářený výkon je několikanásobně vyšší, než ten co napájí anténu (laicky řečeno).
Jinak vzhledem k tomu, že na vysílač nemáte přímou viditelnost, tak musíte počítat s tím, že se signál na různých frekvencích šíří jinak a jinak i odráží od okolního terénu. Příkladem budiž z mého okolí příjem k25 a k32 z Kleti, kde mám úroveň obou MUXů zhruba na stejné úrovni (měřeno před týdnem) a o zhruba 20km dále v okrajové části pokrytí je k25 se signálem na úrovni 26dBu a k32 na úrovni 32dBu (bez přímé viditelnosti na vysílač měřeno na obyč. polském sítu se symetrizačním členem).


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #33 kdy: 25. 04. 2014, 13:32:19 »
Duvodem muze byt taky rozdilne FEC (3/4 a 5/6) mezi mux4 a regmux7 - to muze delat u signalu znehodnoceneho odrazy rozdil 3 a vice dB v potrebnem odstupu C/N (a v dusledku stejny rozdil v potrebne minimalni sile signalu).


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #34 kdy: 27. 04. 2014, 18:47:44 »
Pardon za tu "provokaci", radost mi fakt nepřináší.Mě nebyl jasný jen ten přívod UHF.
Ještě bych se vás rád na něco zeptal. Poslal jste mi odkaz na vysílací anténu v jejíž specifikaci je maximální výkon 5 kW. Kozmice prý vysílají 40 kW na K23 a 40kW na K44. To je normální praxe vysílat 80kW z 5kW antény, nebo je někde chyba v údajích?
Jedná se o maximální vstupní výkon z vysílače, vyzářený je vyšší (klidně o 10-12dB, tj. zhruba desetinásobek). Může tam být i ten silnější typ, který poslal kdosi jiný ve foru. Vizuálně to nevím.
Ještě jsem chtěl vysvětlit co jsem předtím mínil tím vysílacím diagramem. Použitá širokopásmová všesměrová anténa nemá přesně kruhový vyzařovací diagram, ve 4 směrech vysílá signál asi o 2dB slabší. Diagram je to pro tzv. midband-střed pásma UHF. Není možné, že má použitá anténa v dolní části pásma (např. K23) jiný vyzařovací diagram? Takový že by měl výraznější minima? Takový, který by způsoboval v určitých směrech od vysílače slabší pokrytí?
To je zanedbatelné. Efekt slabšího jednoho muxu hledejte na straně příjmu (resp. po trase) a také v tom, co psal "ivovi".

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0