Autor Téma: DVB-T / DV-Recorder / tv LCD - prosím moc o radu  (Přečteno 2059 krát)

Miroslav Volt

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-T / DV-Recorder / tv LCD - prosím moc o radu
« kdy: 27. 09. 2010, 17:59:28 »
Dobrý den...
Chtěl jsem se zeptat. Mám doma ve zdi signal z 3x multiplexu (panelový dům, společná anténa, pozemní dig. vysílání už zapojené ve společné anténě).
Ale ted k věci proč vám píši. Mám LCD tv Samsung která má vestavěný DVB-T tuner ale dvd rekorder který ho nemá.
Jedná se mě o zapojení abych mohl na rekordéru nahrávat jiný program než na který se budu koukat.
Myslím si že jedna varianta je dvoutunerový DVB-T settbox, ale nevím jaký si vybrat do cca 2000,-
A druhá varianta je si koupit jednotunerový DVB-T settbox a tv rozbočovač dát do zdi a jedním kabelem jít do tv a druhým kabelem jít do settboxu a pak do rekorderu.
Zkusí mi tu někdo poradit co bude lepší a kvalitnější varianta, případně bych moc byl rád za nákres zapojení. Jinak tv a rekorder mají 2x scarty ale hdmi má jen tv.
Děkuji moc všem za rady a pomoc...
DÍKY

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: DVB-T / DV-Recorder / tv LCD - prosím moc o radu
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2010, 19:15:38 »
Jednotunerový STB scartem připojit k DVD-R, DVD-R (bohužel jen) scartem k TV.
RF zapojení: zásuvka > STB in > STB out > TV. Pokud chcete zachovat příjem analogu pro DVD-R, tak: zásuvka > STB in > STB out > DVD-R in > DVD-R out > TV