Autor Téma: kmitočty pro prima hd a prima cool hd  (Přečteno 27183 krát)

Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #60 kdy: 05. 08. 2013, 12:46:54 »
Ano? ::) To asi myslíte jinou ČR..protože MPEG4 boxy i TV běžně vídám..v nabídce.
a to i od "no-name" výrobců...
Edit: http://www.hyundai-electronics.cz/produkty/spotrebni-elektronika/televizory/set-top-boxy/pid_2898/dvb-t-prijimac-hyundai-dvb4h-531-pvr.aspx např..
« Poslední změna: 05. 08. 2013, 12:51:08 od Drahoslav Brašule »
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #61 kdy: 05. 08. 2013, 14:34:33 »
jsem to napsal blbě, tam mělo být že "i" dodnes jsou na trhu pouze mpeg2 boxy, samozřejmě že mpeg4 už se dají koupit ale význámná část boxu je pouze na mpeg2, tak to mělo být,a stejně tak některé tv, dnes už opravdu jen vyjímečně podporují pouze mpeg2, ale třeba v roce 2010 bylo boxů a tv s podporou mpeg4 mizivé procento, přitom v sousedním polsku se nic bez podpory mpeg4 koupit pořádně nedalo,takže je to jen o tom o co je na trhu poptávka proto se sem mpeg4 rozšířil tak pomalu


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #62 kdy: 05. 08. 2013, 14:36:29 »
Dneska je set-top-boxů s podporou MPEG-4 všude plno: http://www.omko.cz/set-top-boxy-hdtv/
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #63 kdy: 06. 08. 2013, 03:09:09 »
achjo...já nikde neříkám že se nedají koupit ale že na trhu je spousta jen mpeg2 přijmačů..viz třeba na stejným obchodě http://www.omko.cz/set-top-boxy-sdtv/ a to je prostě daný tím že tu mpeg4 není ve vysílání hlavní


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #64 kdy: 06. 08. 2013, 06:32:30 »
Dneska je set-top-boxů s podporou MPEG-4 všude plno: http://www.omko.cz/set-top-boxy-hdtv/
I televizorů s podporou MPEG4 je velká spousta.Skoro každá dnes již zakoupená TV má podporu MPEG4.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #65 kdy: 06. 08. 2013, 11:46:57 »
vy asi nechápete co píšu? já nikdy neřek že je dnes problém koupit přístroj s mpeg4, jen říkám že i v roce 2013 se v čr vyskytují přístroje co podporují pouze mpeg2, u boxů ještě dost významně a občas i nějaká ta tv, kdežto v polsku se v roce 2009 nic co by umělo pouze mpeg2 koupit nedalo,takže to je prostě o tom co si trh žádá a proto nejde srovnávat dostupnost boxů na mpeg4 kdysi dávno, když se tu vysílalo pouze v mpeg2, kdyby se tenkrát rozhodlo o mpeg4 nabídka na trhu by byla téměř okamžitě


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #66 kdy: 06. 08. 2013, 11:56:20 »
 :o :o to horko dělá divy...
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Michal V.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #67 kdy: 07. 08. 2013, 09:57:36 »
Jen takový dotaz či námět na článek pro redakci - již je známo, které pořady oba Prima kanály v nativním HD opravdu vysílaly či budou v dohledné době vysílat? Apollo 13 na Coolu mělo v sobotu výrazně lepší obraz, ale HD to rozhodně nebylo...


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #68 kdy: 07. 08. 2013, 10:54:50 »
S tímhle je vždycky problém. Se 100% jistotou lze říci, že na Primě v nativu VyVolení a Cesty domů, na Coolu Liga mistrů UEFA. Samozřejmě to nebude vše, ale tohle vám mohu garantovat. Počítá se i s nějakou akvizicí. Hádečko by slušelo třeba i nové řadě Walking Dead (Živí mrtví), i když můj šálek kávy to zrovna není. Je to zkrátka potřeba okoukat. Takové statistiky jako má ČT v programu, tedy, že označují, co je a není HD, si zkrátka nikdo jiný nevede. I když, pokud se nemýlím, Nova označovala symbolem "HD" pořady v teletextu.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #69 kdy: 07. 08. 2013, 14:31:10 »
Predpokladam, ze tim "nametem na clanek" bylo mysleno, ze se treba redakce zepta primo v Prime. Jiste se radi pochlubi seznamem, pokud bude aspon trosku delsi... ;)

Taky by me to zajimalo, zvlast akvizice - filmy a serialy.
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


vaclav blumel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #70 kdy: 07. 08. 2013, 15:31:47 »
S tímhle je vždycky problém. Se 100% jistotou lze říci, že na Primě v nativu VyVolení a Cesty domů, na Coolu Liga mistrů UEFA. Samozřejmě to nebude vše, ale tohle vám mohu garantovat. Počítá se i s nějakou akvizicí. Hádečko by slušelo třeba i nové řadě Walking Dead (Živí mrtví), i když můj šálek kávy to zrovna není. Je to zkrátka potřeba okoukat. Takové statistiky jako má ČT v programu, tedy, že označují, co je a není HD, si zkrátka nikdo jiný nevede. I když, pokud se nemýlím, Nova označovala symbolem "HD" pořady v teletextu.
ty to informace poskytuje pouze tv program televize.cz na webu http://www.televize.cz/ a  v tištěné podobě v tv programu časopisu televize. tady je příklad http://www.televize.cz/tv-porady/g-i-joe-8801 informace sou u všech hd kanálu ale u tv prima zatím chyby 


Michal V.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #71 kdy: 07. 08. 2013, 17:57:30 »
Ano presne, myslel jsem zeptat se primo na Prime, pripadne zda se neresilo na tiskovce.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #72 kdy: 07. 08. 2013, 18:40:21 »
Vždyť jsme o tom minulý týden měli hlavňas s infem přímo od technickýho šéfa Primy!!! To vám musí stačit.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Michal V.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #73 kdy: 07. 08. 2013, 20:34:56 »
Já to samozřejmě četl, ale nenašel jsem informaci, zda již nyní, je možné sledovat něco v nativu - asi jedině sobotní Autosalon. O Vyhulených, LM a Cestách domů vím, šlo mí spíše o současnost a jak další zdejší čtenáři zde vnímají změnu obrazu. Jak jsem psal výše, Apollo 13 se mi subjektivně dost líbilo, ale HD to nebylo. Evidentně celé Prima HD je opět jen jedna velká komedie okořeněná dnes vyhozením p. Vladyky a podzim bude "ocelový jako nikdy předtím". 
Dále by mne zajímalo, proč při reklamních blocích zůstávají nápisy HD stále na obrazovce - předpokládám zase nějaký prima nápad. U coolu to ani tak nevadí, ale u hlavní Primy přes nápisy jdou často různé texty např. u upoutávek.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:kmitočty pro prima hd a prima cool hd
« Odpověď #74 kdy: 07. 08. 2013, 21:32:00 »
Dále by mne zajímalo, proč při reklamních blocích zůstávají nápisy HD stále na obrazovce - předpokládám zase nějaký prima nápad. U coolu to ani tak nevadí, ale u hlavní Primy přes nápisy jdou často různé texty např. u upoutávek.
Prostě to tak v odbavení zapojili. Logo HD se vkládá až na výstupu z odbavení jen pro HD výstup a je aktivní trvale - nereaguje na playlist (reklama/pořad) na rozdíl od loga stanice. Stejně tak to má zapojené ČT2, i když ČT1 a 4 to řeší jinak. U ČT2 se dokonce HD zobrazuje na stále stejném místě, ať už se vysílá 4:3 nebo 16:9, zatímco logo stanice mění polohu. Takže ve 4:3 je to HDČT2, v 16:9 ČT2HD. Zatím jsem si nevšiml, jak tohle Prima řeší, ale minimálně na Coolu to podle polohy v 16:9 přepínat musí.