Autor Téma: Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???  (Přečteno 10125 krát)

THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý den,
koax. kabely vyměněny, anténa taky a už mně fungují všechny 4 muxy jen na samotné antény bez zesilovače. Aktuální zapojení je jen sloučení 46+REST a pak přímo do STB.
Ale po odstranění zesilovače je signál z antén náchylnější na projíždějící motorky kolem domu a i auta-u kterých to dřív nedělalo...
Předpokládám, že je problém v zemní smyčce... Něco jsem si o tom nastudoval a tak by mě zajímal Váš názor, jestli je vhodnější zkusit tento problém odstranit přes již hotový galvanický oddělovač, třeba tento:
Kód: [Vybrat]
http://www.wifi-shop.cz/galvanicky-oddelovac-5-2400-mhz-_d6095.html
nebo si raději koupit 3 kondenzátory podle návodu na této stránce a vytvořit si oddělení vlastní, viz poslední obrázek dole:
Kód: [Vybrat]
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=224
Doufám, že jsem problém odhalil správně a že tam není ještě něco dalšího, když ty chyby v obraze pozoruji jen, když projede kolem našeho RD domu motorka apod...

Co myslíte tedy Vy???

Předem děkuji za rady k tématu :)

PS: Antény nejsou uzeměny.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #1 kdy: 29. 07. 2013, 12:18:27 »
zemní smyčka to určitě není. Problém je někde jinde! :-) Ale můžeš laborovat. Je to přece brnkačka.


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #2 kdy: 29. 07. 2013, 12:21:23 »
Odrušená svíčka nebo odrušená fajfka pokud je nemají ...............!!!

Ty musíš bydlet asi hodně blízko cesty.
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #3 kdy: 29. 07. 2013, 12:24:53 »
Karlos68:
Ano vím, že to dělají svíčky nebo faje, ale po odpojení zesilovače nastaly výpadky i když projede po cestě nějaké auto (né u všech aut, ale u některých aut to dělá)...
Ano, bydlím hned vedle cesty... Cestu mám tak 4 metry od domu:-D
Jinak-když nic nejezdí, tak je signál bezproblémový a ýpadky žádné nejsou...

Opravdu není řešení, nepořeší to ani žádný typ filtru???


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #4 kdy: 29. 07. 2013, 12:33:49 »
Já to odfiltroval tak, že jsem dal anténu na střechu aby mezi silnicí a anténou byla plechová střecha. Ale to není asi ta rada, kterou čekáš.  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #5 kdy: 29. 07. 2013, 12:36:08 »
Nevhodna soustava (slouceni/poloha) anten.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #6 kdy: 29. 07. 2013, 12:42:24 »
Honza Novák:
Pravda..., mám antény pod střechou a když jsem je nedal za víc jak 15 let na střechu, tak bych se nechtěl k tomuto kroku uchýlit ani teď.

ivovi:
Je to možné, ale nevidím problém, když v "klidovém stavu-bez motorových" vozidel příjem funguje na 100%, tak v čem je tedy nevhodnost??? Navíc podotýkám, že je obraz bez chyb a nemám použit žádný zesilovač!


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #7 kdy: 29. 07. 2013, 12:53:31 »
Protože není dostatek údajů, zkusím obecný odhad. Vypadá to, že signál, který přijímáte, je slabý. Potom stačí i slabé rušení a problém je na světě. Ideální by bylo, kdyby byly známy naměřené hodnoty signálu (dBµV, MER, BER, ...). Takto je možné jedno doporučení, které vás asi moc nepotěší. Anténu přemístit co nejdál od silnice a dobré by bylo, kdyby byla od silnice odstíněna i např. domem. Počítejte ale s tím, že mohou dělat problémy i mixéry, vysavače, fény, vypínače, ... prostě jiskřící spotřebiče.
Ideální by bylo najít místo s nejsilnějším signálem. To se ovšem bez měření hledá dost špatně. Máte tedy pouze dvě možnosti. Buďto vám není líto času a peněz a chcete to zkusit svépomocí. Potom budete běhat s anténou a třeba i podle bargrafů (tzv. "teploměrů") hledat nejlepši signál co nejdál od silnice a nebo vás nebaví se tím příliš zabývat a chcete ušetřit čas i peníze a potom je nejvhodnější zavolat anténáře vybaveného měřící technikou a znalostmi.
Za analogu stačilo najít místo, kde obraz co nejméně zrnil a neměl duchy. To už dnes neplatí. Zrnění není, duchové se zakuklili a tak nezbývá, než je odhalit měřením. On i hraniční příjem bez rušení dává perfektní obraz a zvuk, ale běda, když se rušení objeví. Antény lze udělat i dnes svépomocé, ale pouze v místech, kde nejsou problémy. Digitál prostě buďto funguje perfektně, nebo začne kostičkovat (a není vždy snadné zjistit proč) a nebo nejde.  V problematických místech je bez měření problém.
Hezký den.
Planar IT-15T2.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #8 kdy: 29. 07. 2013, 12:56:22 »
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení-kostičkování TV při průjezdu motorky... Jak odstranit???
« Odpověď #9 kdy: 29. 07. 2013, 16:19:20 »
Honza Novák:
Pravda..., mám antény pod střechou a když jsem je nedal za víc jak 15 let na střechu, tak bych se nechtěl k tomuto kroku uchýlit ani teď.

ivovi:
Je to možné, ale nevidím problém, když v "klidovém stavu-bez motorových" vozidel příjem funguje na 100%, tak v čem je tedy nevhodnost??? Navíc podotýkám, že je obraz bez chyb a nemám použit žádný zesilovač!
Záleží na tom, kudy vám rušení do signálu proniká. Jestli přímo do antény, tak vám nic jiného než změna její polohy nepomůže. Pokud až někde cestou a předtím to se zesilovačem nedělalo, můžete zkusit dát ten samý zesilovač na zkoušku až za slučovač z obou antén (pokud je máte sloučené hned na střeše). Jestli se jednalo o zesilovač, který byl přímo součástí antény, tak je potřeba dát pozor na symetrické/nesymetrické zapojení vstupu.