Autor Téma: Slouceni trech uhf anten  (Přečteno 16935 krát)

THresil

• Stálý člen
    • Zobrazit profil

Reklama

• Stálý člen

Drahoslav Brašule

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Slouceni trech uhf anten
« Odpověď #16 kdy: 26. 07. 2013, 16:31:29 »
Nekrmte trolla ::)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46

Dolinak

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 26. 07. 2013, 19:23:21 »
Holt jsme zase u měření.

Vzpomínám si na jednu akci Brno venkov, kde mastič dal 2 uhf antény. První na Kojál a druhou přes slučovač 27+56/rest na SK Bratislavu. Jaksi nezohlednil přímou viditelnost na Děvín a preecho Hády. Něktrým lidem to padalo na hubu a ladili hraniční Praděd, který tam prolezl. A to ještě slováky zesiloval UHF 16dB, kteří jsou s Děvínem skoro v zákrytu.
Jediná selektivita byla slučovač 27+56/rest. Na malou bytovku při popsaných podmínkách docela hustý.

Přitom jsem na podobném QTH slučoval 9 MUXů z 6ti antén a do slučovače už leze jen to co má. Takže to lze.
http://2i.cz/133785af7c

Dival jsem se na to Vase foto slucovacu.CHci se zeptat vy tam mate ještě před kazdou tou kanálovou propusti nejaky kanalovy zesilovac nebo co to tam je stim cervenym kolíčkem?Je to pootocene.Ptam se kvůli tomu ze jsem zkousel ty slovaky a s predzesilovacem mi sel jenom ten nejsilnejsi 52k ale když jsem vyhodil predzesilovac a pustil to primo do alcadu ale jenom jeden svod tak mi zacal jit aji ten další mux z 32kanalu.Ale mam strach když to dam bez předzesilovače do propusti a slucovace a az pak zesilovat jestli bude stále dost silny signal a davat dva zesilovace za sebe není pry dobře.

Tak to s tím "červeným kolíčkem" je regulovatelný útlumový článek od Terozu. Naleznete jej v sekci Doplňky - ÚTLUMOVÉ ČLÁNKY - provedení K, X -  v nabídce č.540, pod názvem regulovatelný 0-20 dB (PIHER)

Situace si vyžádala je tam osadit.
OK Diky za odpověď,
Muzu se ještě zeptat, jestli se to teda tak dela, protože jsem videl ze mate dva zdroje na rozvodu jeden asi na ten zesilovac co je v krabici vrohu vpravo nahore vtom cernem krytu a pak druhy zdroj asi na předzesilovače.Kdyz to teda zesilujete v antene a pak zeslabujete před sloucenim a potom znova zesilujete?A ještě se zeptam jeden svod mate primo do k.slucovace bez propusti to je asi anténa kanalova primo s kanalovym zesilovacem?Mam vlastne kanálovou ant. na ten 42k.Vim ze blizko vetsich mest nebo tech velkych vysilacu jsou signali hodne zesilene a musí se zeslabovat.Tchan ma pobliz Opavy na balkone polske sito s predzesilovacem a ještě ktomu je to sito otocene ne tim zahnutim ke smeru signalu ale ma to opacne.A jede mu všechno 100procente vcetne polaku.
Zkusim si jeste kazdou antenu nasmerovat jak bude osazena potom zapojim kazdou samostatne a proskenuju na tuneru co vlastne zni leze jake kanaly naladi a podle toho uvidim.Mam PC tuner který asi neukazuje presne parametry ale je na nem i diagnostika signalu a pokusim se to dat dohromady.Kdyz to bude nestabilni tak si pak na promereni signalu pozvu antenare s merakem.Mam totiž na stozaru ještě internetovou antenu ale mam ji přes 50cm od tv anten, ale pravdepodobne mi ty předzesilovače chytaji ruseni ztoho internetu.

Na dotaz jestli se to tak teda dela mohu odpovědět, že pro tuto konkrétní akci ano. Výstupy ze slučovačů vedou do ALCAD AM356, ten je napájen výhybkou vlevo nahoře. Jelikož AM356 dovoluje napájet předzesilovače max 12V/50mA, tak tu zatíženější větev řeší druhá výhybka. Zdroj má na sobě inteligenci pro připojení záložního akumulátoru a obvody pro jeho ochranu.
Reg. útlumové články slouží pro lehkou korekci úrovní. Všiměte si, že se zpracovávají kanály 27, 29, 31. Zde vzhledem k poloze a směrování hrozilo, že z antény pro K29 proleze i nežádoucí K27 a to stejné i K31 a naopak. Vzhledem k požadavku na co nejvyšší stabilitu s ohledem na docela nestandartní topologii k 17 výstupům a použití HTPC je selektivita záměrně ztrojnásobená. Kanálové předzesilovače, propusti a kanálové slučovače. Do Alcadu už přichází jen to co má a nehrozí tak problémy.
Na dotaz, [jeden svod mate primo do k.slucovace bez propusti to je asi anténa kanalova primo s kanalovym zesilovacem?] odpovídám, že selektivita byla dostatečná i bez použití propusti, takže kanálový předzes. a rovnou do slučovače. Na měřáku to bylo vidět, že se to nehádá (K56 a 59).

No a s tím rušením od internetu to zjistíte jednoduše. Prostě ho zkušebně vypněte a hned víte na čem jste.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!

THresil

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 29. 07. 2013, 11:31:23 »
Dolinak:
Prosím tě, zaujaly mě ty válečky signal protector...jsou to galvanické oddělovače? Konkrétně tyto:
Kód: [Vybrat]
http://www.wifi-shop.cz/galvanicky-oddelovac-5-2400-mhz-_d6095.html
Předem děkuji za odpověď ;)

Jeff_Si

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 29. 07. 2013, 11:48:18 »

Reklama

• Stálý člen

THresil

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 29. 07. 2013, 11:55:48 »
Nebo tohle:

http://www.wifi-shop.cz/prepetova-ochrana-tv-fm-sat_d6094.html?

Nemyslím si... Není na tom "válečku" napsáno voltage protector, ale signal protector...

Dolinak

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 29. 07. 2013, 12:20:34 »
Diky za info.Jeste se zeptam videl jsem ze se dela kanalova zadrz ze to zadrzi jeden kanal v pasmu.Pouziva se to?Nebo to podobne jako propust zadrzi plus dva kanaly dolu a nahoru?Chci to dat na jeden svod kde jsou kanaly blizko abych ho z te anteny co ho nechci ztlumil.

Přikládám výtah z katalogu Teroz. Měřící protokoly jsou dostatečně výstižné.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!

Dolinak

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 29. 07. 2013, 12:21:18 »
Dolinak:
Prosím tě, zaujaly mě ty válečky signal protector...jsou to galvanické oddělovače? Konkrétně tyto:
Kód: [Vybrat]
http://www.wifi-shop.cz/galvanicky-oddelovac-5-2400-mhz-_d6095.html
Předem děkuji za odpověď ;)

Jsou to přepěťovky. Poláci popisky nějak ojebali. Slouží tam jako jedna z ochran celého obvodu.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!

THresil

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 29. 07. 2013, 12:33:39 »
Dolinak:
Jasné...:-D
Díky za odpověď ;)

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 21. 11. 2013, 06:15:00 »
Pokud znáš úrovně jednotlivých signálů z antény (a jejich další parametry - MER, C-BER, V-BER, atd.) pak se dá použít i tento. Neumožňuje sice konverzi dvou UHF kanálů jako Johansson, ale zase je levnější a nepotřebuje ext. prog. jednotku! Ale i v tomto případě (opět bez znalosti mnou uvedených parametrů) platí jen a pouze, ODBORNÁ FIRMA!!
« Poslední změna: 21. 11. 2013, 06:17:51 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Honza Novák

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 21. 11. 2013, 10:56:30 »
Slučoval jsem přesně to samé v Hrabyni. Neznám úrovně, nejsem odborná firma a chodí to už více než rok bez problémů. Já vím, slepé kuře našlo zrno, ale pokud si chce hrát, tak ať si hraje. Ty na všecko voláš odbornou firmu? Já jak na co.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 21. 11. 2013, 14:52:26 »
Vzhledem k tomu, že jsem časově v p...., tak ano. je to pro mě finančně i časově naprosto vyhovující a navíc při dnešních technologiích a prac. postupech bych musel být Ferda Mravenec!  Ono je to krásně vidět na těch anténách! Nikdo tomu nerozumí, nakoupí harampádí a pak chodí po diskusích "plakat" a somrovat o rady, protože to nefunguje jak má! Dneska už není na žádné hoten-toten pokusy čas! To mají jen různí nemakačenkové, kteří mají čas vysedávat u PC a loudit rady, které jim nikdo jen tak zadarmo nedá, protože je to součást firemního zlata a kdo musel vědomosti nabýt je jen tak lehce nebude pouštěm ven! Ale to už jsme tady probírali mnohokrát! Shrnutí je v tom, že kdo chce mít 100% kvalitatívně provedené dílo, musí mít i odpovídajícího zhotovitele! A to, že to nějakému Kuliferdovi kdesi v Horní - Dolní funguje je dílo náhody! Bohužel!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

BeatJ

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 21. 11. 2013, 19:49:45 »
Citace
A to, že to nějakému Kuliferdovi kdesi v Horní - Dolní funguje je dílo náhody! Bohužel!

Neni vzdy pravda.Ja mam antenarinu jako konicka.
Provedl jsem desitky montazi,od FM,DVB-T,nyni i DAB a vsude vse po me perfektne chodi,dokonce jsem i zpetne chvalen,ze to chodi lepe nez po odbornych firmach.Vystacim si s vlastni amaterskou technikou co se mereni signalu tyce apod.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a Small Five-Element Yagi pro FM
Emme Esse 40XD pro DVB-T

Dan Rozsíval

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 21. 11. 2013, 20:13:11 »
Přesně. Také jsem už mnohokrát opravoval po "odborných" firmách a to i bez jakékoli profesionální techniky. To ale neznamená že proti nim něco mám,naopak,výhrady mám jenom proti těmto fušerům.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Miloslav Soška

• Profík
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
« Odpověď #29 kdy: 22. 11. 2013, 22:58:41 »
Vzhledem k tomu, že jsem časově v p...., tak ano. je to pro mě finančně i časově naprosto vyhovující a navíc při dnešních technologiích a prac. postupech bych musel být Ferda Mravenec!  Ono je to krásně vidět na těch anténách! Nikdo tomu nerozumí, nakoupí harampádí a pak chodí po diskusích "plakat" a somrovat o rady, protože to nefunguje jak má! Dneska už není na žádné hoten-toten pokusy čas! To mají jen různí nemakačenkové, kteří mají čas vysedávat u PC a loudit rady, které jim nikdo jen tak zadarmo nedá, protože je to součást firemního zlata a kdo musel vědomosti nabýt je jen tak lehce nebude pouštěm ven! Ale to už jsme tady probírali mnohokrát! Shrnutí je v tom, že kdo chce mít 100% kvalitatívně provedené dílo, musí mít i odpovídajícího zhotovitele! A to, že to nějakému Kuliferdovi kdesi v Horní - Dolní funguje je dílo náhody! Bohužel!
Signali mam premerene a vim hodnoty.Porovnal jsem to s pctv usb tunerem a sila signalu odpovida namerenym hodnotam z meraku takze vim co mi leze do tv.Znami co to dela profi mi to všechno projel.Zisk primo z anten a pak dole před tv.
podle vašeho vyjádření to jsou irelevantní argumenty. Ale, jen pro zajímavost byste ty hodnoty zde mohl uvést a obhájit je, když už je porovnáváte s USB tunerem.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky