Autor Téma: Zapojeni slucovacu  (Přečteno 27509 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #45 kdy: 22. 07. 2013, 03:36:42 »
Davídku co vysvětlovat?To že je tam dost silný signál z Jihlavy?To není potřeba to už je jasný že je.A tak by nebyl problém dat dohromady 29a30k.Ale to je zbytečný vysvětlovat ti to odborníku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #46 kdy: 22. 07. 2013, 23:12:55 »
No určitě je Stražovják výhodnější kóta pro Tv vysílání pro JV Moravy než třeba Poddvorov, Rovniny nebo Brno Jihlavská, která nepokryje signálem ani celý Brno.
A v SFN s Kojálem by to bohužel při takto vysílaných parametrech nevyšlo (43 km).
Nevím, proč ČtÚ šetří k26, když DVBT2 zatím není.
Leda, že by ho v budoucnu přiklepli zase Pařízkovi nebo někomu jinému pro nějaký pidivysílač, aby se zase pokrylo hlavně Brno a ostatní ať si naserou a koupí si Sat, že jo? (už takhle "vyfoukl" k 46 a 47).
Vysílač FN Bohunice také nemá primárně pokrývat Brno. K tomu je vysílač na Barvičové.
[/quote]

A co má teda pokrývat???
Ze zkušeností lidí pokrývá v pohodě "kotel" kolem Brna - zejména jižní část, a na jihovýchod tak kousek za Hustopeče. A to je tak všechno. Trochu málo na to, že se takto "spotřeboval" mezinárodně zkoordinovaný K47 pro celou jižní Moravu. Kdyby se vysílalo z nějaké rozumější a vyšší kóty JV od Brna, tak mohlo být pokryto nejen Brno, ale i větší území okolo. Jenže to by na to slavný ČTÚ ve "vzdálené" Praze musel trochu dohlížet, aby se kmitočty využily co nejefektivněji z hlediska šíření signálu a nejen proto, že už někde stojí nějaký vysílač, odkud má daný subjekt(myšleno p. Pařízek) už v provozu jiný multiplex.
Je zajímavé, že v Čechách už to jde (Černá hora, Klínovec), kdežto na Moravě jsou všechny vysílače RS 7 "utopeny" v nížinách.


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #47 kdy: 22. 07. 2013, 23:40:24 »
Celá jižní Morava je jedna velká nížina. Kde bys tam chtěl něco jako Klínovec najít?
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


asps

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #48 kdy: 23. 07. 2013, 12:28:26 »
takze abych to uzavrel antena (kovoplast) je na strese. pod strechou slouceno k46+rest. a dale 59+rest.  na vsech 3 tv mux1,2,3,4 s kvalitou a silou 95% , slovenske Tv joj, Plus, Wau, Markiza, Doma, Dajto, Foor, TA3, stv1, stv2  hraji na 70%. Max spokojenost ze jsem nemusel volat zadneho šušňáka co si řika antenar a chce penize za nic :D


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #49 kdy: 23. 07. 2013, 12:42:41 »
" Max spokojenost ze jsem nemusel volat zadneho šušňáka co si řika antenar a chce penize za nic." A to soudíš podle čeho?? Podle sebe nebo Franty z hospy, který ti tvrdil, že nic není problém?? Zase jeden typický český KOLENOVRT, co si myslí, že pokud mu to hraje nyní, tak mu to bude hrát "NA VĚČNÉ ČASY"!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


asps

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #50 kdy: 23. 07. 2013, 13:45:58 »
Hadam ze "antenar" bude zivnostnik, to ja jsem taky, a jedine o co jde jsou penize, sluzba popripade produkt je to posledni co zivnostnika zajima, a lze ten kdo rika ze ne vsicni jsou stejni. 

 LOCK


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #51 kdy: 23. 07. 2013, 14:40:33 »
A co má teda pokrývat???
Ze zkušeností lidí pokrývá v pohodě "kotel" kolem Brna - zejména jižní část, a na jihovýchod tak kousek za Hustopeče. A to je tak všechno. Trochu málo na to, že se takto "spotřeboval" mezinárodně zkoordinovaný K47 pro celou jižní Moravu. Kdyby se vysílalo z nějaké rozumější a vyšší kóty JV od Brna, tak mohlo být pokryto nejen Brno, ale i větší území okolo. Jenže to by na to slavný ČTÚ ve "vzdálené" Praze musel trochu dohlížet, aby se kmitočty využily co nejefektivněji z hlediska šíření signálu a nejen proto, že už někde stojí nějaký vysílač, odkud má daný subjekt(myšleno p. Pařízek) už v provozu jiný multiplex.
Je zajímavé, že v Čechách už to jde (Černá hora, Klínovec), kdežto na Moravě jsou všechny vysílače RS 7 "utopeny" v nížinách.
Umístit někam vysílač není úplně triviální věc, musíš mít souhlas majitele pozemku, mít tam k dispozici el. energii, nechat to schválit ČTÚ a spoustu dalších věcí. Skutečně se to nedá upíchnout jen tak, kam si kdo zamane.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #52 kdy: 23. 07. 2013, 14:44:13 »
Hadam ze "antenar" bude zivnostnik, to ja jsem taky, a jedine o co jde jsou penize, sluzba popripade produkt je to posledni co zivnostnika zajima, a lze ten kdo rika ze ne vsicni jsou stejni. 

 LOCK
To si doma nepochybně sám pečeš chleba (samozřejmě z vlastnoručně vyrobené mouky, kterou jsi získal ze svého obilí), sám vyrábíš el. energii a vůbec děláš všechno sám, protože přece nebudeš někoho prokrmovat, ne? :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #53 kdy: 23. 07. 2013, 14:55:06 »
" Max spokojenost ze jsem nemusel volat zadneho šušňáka co si řika antenar a chce penize za nic." A to soudíš podle čeho?? Podle sebe nebo Franty z hospy, který ti tvrdil, že nic není problém?? Zase jeden typický český KOLENOVRT, co si myslí, že pokud mu to hraje nyní, tak mu to bude hrát "NA VĚČNÉ ČASY"!!

Hadam ze "antenar" bude zivnostnik, to ja jsem taky, a jedine o co jde jsou penize, sluzba popripade produkt je to posledni co zivnostnika zajima, a lze ten kdo rika ze ne vsicni jsou stejni. 

 LOCK


Pán měl problém, tak se poptal, pár informací dostal, popasoval se s tím sám a je spokojen.
Kdyby se mu to jeho snažení nepovedlo, stejně by někoho musel pozvat.
Jak to má provedené je čistě jeho věc.

Kde není problém, není již o čem diskutovat.

Zbývá popřát ostrý obraz a dobrý zvuk.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #54 kdy: 23. 07. 2013, 17:29:41 »
Hadam ze "antenar" bude zivnostnik, to ja jsem taky, a jedine o co jde jsou penize, sluzba popripade produkt je to posledni co zivnostnika zajima, a lze ten kdo rika ze ne vsicni jsou stejni. 

 LOCK

NE, NEJSOU! Ty podle sebe (sám ses přiznal, že jsi živnostník) soudíš i jiné! A to je CHYBA!! Pokud potřebuji něco udělat, beru si zásadně živnostníka, protože ten za dílo a jeho kvalitu (ostatně jako já, coby OSVČ, rozuměj živnostník), ručí svým jménem a umem! Nikdy bych si nevzal žádného zaměstnance spol. s r. o, a. s., v. o. s., protože ti za nic neručí a vše pak "hodí" na firmu a je jim absolutně lhostejný výsledek jejich práce, protože jim firma mzdu vyplatí a ostatní je nezajímá! A zákazníkovi pak nezbývá než se dohadovat co a jak, protože vedení firmy tvrdí to a zaměstnanec zase ono a zákazník zase něco jiného! Takže si pro příště uvědom, co plácáš za nesmysly! Já jako OSVČ mám za sebou desítky (ne-li stovky) zakázek a stejně tolik spokojených zákazníků! A dnes už dělám jen na doporučení a člověka "jen tak z ulice" neberu. Nemám ani žádné webovky, ani reklamu někde na domech nebo prostředcích MHD (BUS, tramvaj, trolejBUS), nepotřebuji ji, protože mě živí mí spokojení zákaznící z minula a jejich známí a známí jejich známých!!!! To, že mě spokojený zákazník, doporučí jinému, to je ta největší odměna a takovýchto lidí si JÁ hluboce vážím a jsem jim za projevenou důvěru hluboce vděčný!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #55 kdy: 23. 07. 2013, 21:44:49 »

Umístit někam vysílač není úplně triviální věc, musíš mít souhlas majitele pozemku, mít tam k dispozici el. energii, nechat to schválit ČTÚ a spoustu dalších věcí. Skutečně se to nedá upíchnout jen tak, kam si kdo zamane.

Jo, celkem souhlas, jen jsem si nostalgicky vzpomněl, jak se v době nedávné - analogové - vysílala na K 47 ČT 2 z Javoriny ze 2 nebo 4 rakviček (už si nepamatuji přesně) přimontovaných naboku pod hlavním vysílacím stožárem a každý na Břeclavsku, Hodonínsku a Uherskohradišťsku si to mohl naladit, když měl problém se signálem na K 46 z Kojálu.
Dnes už je to všechno pryč, oba tyto kanály jsou v užívání jiných společností a vysílány z jiných lokalit. No nic taková je realita a je třeba se s tím smířit jakož i se skutečností, že třeba v Kloboukách u Brna a okolí východně si budou muset lidi, kteří budou chtít přijímat Čt D/art a HD programy, pořídit satelity, čímž jejich nedávná investice do antén a rozvodu pro digitální příjem třeba pro několik TV v domě příjde vniveč.
Jen by mě zajímalo, jak se odpovědní manažeři v ČT stále nechávají "opíjet rohlíkem", že je pokryto 80-90% území ČR jejich HD programy, když každému soudnému člověku musí být už na první pohled jasné, že to je údaj silně přemrštěný a zatím nereálný.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #56 kdy: 23. 07. 2013, 22:08:12 »
Procentuální pokrytí se nevztahuje na území, ale na obyvatele. Snažit se o pokrytí území je celkem zbytečná věc. A lidé na vesnicích jsou jistě natolik prozíraví, že si kromě pozemních antén pořizují i satelity a nespoléhají jenom na jeden způsob příjmu :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot