Autor Téma: Zapojeni slucovacu  (Přečteno 27511 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #30 kdy: 21. 07. 2013, 06:42:20 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #31 kdy: 21. 07. 2013, 11:42:53 »
Sice spekulace mimo, ale přesto k zamyšlení: proč už nešoupli pro dokrytí JV Moravy vysílání MUXu 3 na Babí lom v SFN s Kojálem  (vzdálenostně by to na rozdíl od Děvína vyšlo.)
A nebo ještě lépe, proč se MUX 3 nevysílá na volném a nízkém K26, který je zkoordinován pro všechny tyto lokality ?
Toť otázka do pranice, že?


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #32 kdy: 21. 07. 2013, 11:56:58 »
k59 by měl smysl jenom na Děvíně, ale určitě ho nestrkat na nějaké vypnuté vysílače typu Stražovják.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #33 kdy: 21. 07. 2013, 13:16:57 »
No určitě je Stražovják výhodnější kóta pro Tv vysílání pro JV Moravy než třeba Poddvorov, Rovniny nebo Brno Jihlavská, která nepokryje signálem ani celý Brno.
A v SFN s Kojálem by to bohužel při takto vysílaných parametrech nevyšlo (43 km).
Nevím, proč ČtÚ šetří k26, když DVBT2 zatím není.
Leda, že by ho v budoucnu přiklepli zase Pařízkovi nebo někomu jinému pro nějaký pidivysílač, aby se zase pokrylo hlavně Brno a ostatní ať si naserou a koupí si Sat, že jo? (už takhle "vyfoukl" k 46 a 47).


asps

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #34 kdy: 21. 07. 2013, 13:23:51 »


Takže se jedná o: K29, K40 Děvín, K59 Kojál, K55, 56, 57 Javorina a K46 Poddvorov. (Plustelka asi ne)
No, to už primitivně nepůjde s ohledem na K57 a 59.

Ano presne tak jak pisete. Na strese mam colorku ta bere vse jen ne ten Poddvorov a tak jse k ni pridal kanalovou yagi a ta bere jen K46. Takze na pude slucuji je K46+Rest. a ted bych potreboval jeste ten K59 mux3.
Když už tajíš místo příjmu, aspoň nám sděl kam a jak (vertikal nebo horizontal ?) máš natočenou tu colorku co ti bere Děvín a Javorinu - nejspíš vertikal na Javorinu ...?

Presne jak pisete colorku mam natocenou na Javorinu (horizontal), na devin nepotreb nic ten jede i na kus dratu. Devin mam 5 km od baraku. Poddvorov chytam na yagi kanalovou



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #35 kdy: 21. 07. 2013, 17:30:49 »
A? proč to znova opakujete? Spíše opakuji já-proč nechytit VŠECHNO  z Brna?? K59 je nejslabší z celého svazku.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


asps

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #36 kdy: 21. 07. 2013, 17:56:14 »
A proc vsechno z Brna? Devin mam 5km o baraku ma mux1 a 2 nepotrebuji zadnou antenu. Jde mi jen o ten mux3 z kojalu. Jinak chytam jako vy ty sk kamaly, a tem mux 4 taky z poddvorova (kapiska). A ptal jsem se na to zapojeni slucovacu do "serie".


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #37 kdy: 21. 07. 2013, 18:13:16 »
No určitě je Stražovják výhodnější kóta pro Tv vysílání pro JV Moravy než třeba Poddvorov, Rovniny nebo Brno Jihlavská, která nepokryje signálem ani celý Brno.
A v SFN s Kojálem by to bohužel při takto vysílaných parametrech nevyšlo (43 km).
Nevím, proč ČtÚ šetří k26, když DVBT2 zatím není.
Leda, že by ho v budoucnu přiklepli zase Pařízkovi nebo někomu jinému pro nějaký pidivysílač, aby se zase pokrylo hlavně Brno a ostatní ať si naserou a koupí si Sat, že jo? (už takhle "vyfoukl" k 46 a 47).
Vysílač FN Bohunice také nemá primárně pokrývat Brno. K tomu je vysílač na Barvičové.

Jinak co se týká nějakého vysílače, tak si v první řadě odpověz, kdo zaplatí výstavbu a hlavně následný provoz, protože to je klíčová věc pro rozšíření sítě. A že by ty druho a víceřadé stanice v muxu 3 měly nějaký enormní zájem platit o statisíce měsíčně víc, to se mně moc nezdá...
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel Zelinka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #38 kdy: 21. 07. 2013, 18:15:38 »
Já mám v Želeticích u Kyjova (dolina 200 m.n.m.) anténu polské síto, zesilovač nízkošumový (polský vyhozen). Mikulov skoro přímá viditelnost a chytám mux 3 z Javořice (sem tam kostečka - v noci jede na 100%). Anténa je pod střechou!!! Mux 4 chytám v tomto směru asi ze Znojma (K46) skoro v plné kvalitě (v noci se kvalitá zhorší - přičítám to špatnému SFN Hodonín, Znojmo, Brno).
Kdybych anténu hodil na střechu a vyměnil anténu za poctivé plzeňské, myslím si, že budu chytat vše na 100%. V mojí lokalitě by šel chytat možná aj Praděd ( za analogu to chodilo skoro čistě). Taky jsem se hrál, nešel mi Mux 3 a Mux 4 na jednu anténu (chtěl sem chytat K59 Kojál, ale pak jsem zkusil K30 a K46 a jede to.)
Závěr - zkus anténu otočit na tu Javořicu, chytneš třeba K46 ze Znojma a Mux 3 (K30) z Javořice. Jestli máš na Mikulov přímú viditelnost, měl by mux 1 a mux 2 it aj z boku. Možná by bylo lepší, kdybys udal místo, kde to chceš chytat. Ináč v budoucnu by měl mux 4 odstartovat z vysílače Třebíč - Vartemberk K42. A Mux 7 by měl být zkoordinován na Znojmo (K45) s výkonem 20kW!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #39 kdy: 21. 07. 2013, 18:27:39 »
Co jsem říkal!Jede to.Ale někdo si tady myslí že je to nemožný.Vykašlat se na Kojál,já jsem na Znojemsku taky bez 59 protože zde jede katastrofálně ale Jihlava luxusně i pod střechou.Ale jsou tady odborníci a ti řeknou HALD-to je blbost!Tak je ale jak je vidět tak je to naopak. ;D


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #40 kdy: 21. 07. 2013, 20:55:38 »
Existují totiž 2 druhy ant. rozvodů.
1, takzvaně na prasáka - veme se nějaká UHF anténa, připojí se k ní nějaký UHF zesilovač a otočí se nějakým směrem. V místech se solidním pokrytím chytáte řekněmě "všechno".
Když se takovýto obvod dá na měřák, tak místní svářečka jede řekněme 100dBuV, chybovost cca 10-3 před kocekcí, odrazy a divočina v SFN. Vzdálené slabé vysílače jdou sotva přes 50dBuV po zesílení a nějkteré jen večer.
Tohle není um. To zvládne každý s levýma rukama.

2, rozvod, kdy jsou zpracovány jen požadované kanály, počet antén nejčastěji podle počtu vysílačů (nemusí platit vždy), na základě měrení udělaná energetická rozvaha, použité komponenty přesně na míru místních podmínek a ve výsledku každý MUX vyladěn na maximum možné kvality s ohledem na rušení, SFN, preecho atd. a  na všech zásuvkách stejná úroveň cca 65dBuV pro všechny zpracované kanály.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #41 kdy: 21. 07. 2013, 21:07:47 »
tak by to mělo v ideálním případě být, nicméně, nic nikde není ideální a kde nic není, ani smrt nebere...to je ovšem jen fráze...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #42 kdy: 21. 07. 2013, 21:14:13 »
Existují totiž 2 druhy ant. rozvodů.
1, takzvaně na prasáka - veme se nějaká UHF anténa, připojí se k ní nějaký UHF zesilovač a otočí se nějakým směrem. V místech se solidním pokrytím chytáte řekněmě "všechno".
Když se takovýto obvod dá na měřák, tak místní svářečka jede řekněme 100dBuV, chybovost cca 10-3 před kocekcí, odrazy a divočina v SFN. Vzdálené slabé vysílače jdou sotva přes 50dBuV po zesílení a nějkteré jen večer.
Tohle není um. To zvládne každý s levýma rukama.

2, rozvod, kdy jsou zpracovány jen požadované kanály, počet antén nejčastěji podle počtu vysílačů (nemusí platit vždy), na základě měrení udělaná energetická rozvaha, použité komponenty přesně na míru místních podmínek a ve výsledku každý MUX vyladěn na maximum možné kvality s ohledem na rušení, SFN, preecho atd. a  na všech zásuvkách stejná úroveň cca 65dBuV pro všechny zpracované kanály.
To Luboškovi nevysvětlíte :)


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #43 kdy: 21. 07. 2013, 21:17:53 »
Těchto pravidel se držím a mám s nimi dobré zkušenosti a hlavně bezproblémový chod.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zapojeni slucovacu
« Odpověď #44 kdy: 21. 07. 2013, 21:28:40 »
Nejhorší je, že někdo vyhodí za postavení baráku klidně několik miliónů, další statisíce dá za plechové kočáry, ale u antén je mu líto zaplatit kvalitní sestavu za několik desítek tisíc a radši to jde bastlit bez znalostí sám a ještě se vzteká, když musí investovat pár stovek. Prostě čecháčci :(
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot