Autor Téma: Slovenske DVB-T Krizava  (Přečteno 5225 krát)

Petr Tobolka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Slovenske DVB-T Krizava
« kdy: 18. 07. 2013, 22:52:45 »
Chci se zeptat nejakeho odborníka.
Chtel bych prijimat tento slovensky vysilac
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vysiela%C4%8D_Kr%C3%AD%C5%BEava
Mam ho 86km vzdušnou carou bude mozne naladit všechny tri multiplexy co vysilaji a nebo jen ten 2. co vysila na nejvyssim vykonu na  52.kanalu?
Chci pouzit tuto antenu
http://www.t-cz.com/tv-antena-iskra-dtx-92f-21-69-k_d77.html
Nemate sni někdo zkusenosti?
Neni to něco jak ty polske co se za chvili rozpadnou na strese?Nebo je osvedcena?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #1 kdy: 18. 07. 2013, 23:46:29 »
Do značné míry záleží, jaký je terénní profil mezi vysílačem a místem příjmu. Je-li bez překážek, pak máte reálnou možnost přijímat všechny tři multiplexy. Na výkonu tolik nezáleží. Třeba K32 (mux3) je vysílán výkonem více než dvojnásobně nižším vůči K52 (mux2), přesto se K32 podstatně snadněji šíří prostorem, než vysoký K52.
Pokud se týká vámi uváděné antény, nemyslím, že se jedná vyloženě o krám. Sice jsem konkrétně tento typ dosud nepoužil, ale její "sestru", která není opatřena výstupem 75 ohm, nýbrž klasickým 300 ohm, ano. A ani po šesti letech není na odpis, slouží spolehlivě dál. Snad až na poněkud titěrné šrouby ve třmeni, které už jsou rezavé jak liška  ;)


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2013, 07:09:00 »
Chci se zeptat nejakeho odborníka.
Chtel bych prijimat tento slovensky vysilac
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vysiela%C4%8D_Kr%C3%AD%C5%BEava
Mam ho 86km vzdušnou carou bude mozne naladit všechny tri multiplexy co vysilaji a nebo jen ten 2. co vysila na nejvyssim vykonu na  52.kanalu?
Chci pouzit tuto antenu
http://www.t-cz.com/tv-antena-iskra-dtx-92f-21-69-k_d77.html
Nemate sni někdo zkusenosti?
Neni to něco jak ty polske co se za chvili rozpadnou na strese?Nebo je osvedcena?
Dosti přesné pokrytí: http://dvbt.towercom.sk/pokrytie.php
lze zjistit i možný příjem v ČR - pravděpodobnost cca 80% ;)


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2013, 07:34:20 »
Jestli budete chytat všechny tři muxy, to nikdo nemůže vědět. Nejjednodušší je to vyzkoušet. Anténa se dá u solidního prodejce za poplatek půjčit. Moje zkušenost: U dcery mi jdou všechny tři muxy na vzdálenost 106 km. U mě doma, přestože jsem o nějakých dvacet kilometrů blíže, ani ťuk. Nejlepší vylézt na střechu a vyzkoušet. Nebo si to nechat proměřit. Držím palec, ať to výjde  :)


Jeffino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #4 kdy: 21. 07. 2013, 20:19:08 »
Tažko povedať, ako to najlepšie zlúčiť a či použiť priepuste a podobne... Každopádne, zlučované signály majú mať približne rovnakú úroveň a v jednotlivých zlučovaných traktoch nesmú byť nežiadúce signály (resp. musia byť voči "originálom" potlačené aspoň o 25 dB)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #5 kdy: 22. 07. 2013, 07:44:55 »
Dekuji za rady.Behem pristiho tydne to zkusim a napisu jak mi to jde.
Chci se ještě zeptat potrebuju to sloucit ale uz mam dve anteny jednu na Hostalkovice a druhou na Velky Javornik mux4.Mam to slouceno 42k a rest.Jak by to bylo nejlepší udelat když dam ještě tu antenu na slovaky?Mam ted alcad zesilovac ale s jednim uhf vstupem.Chci si dat alcad 356 se 2uhf vstupy do jednoho dam to co mam ted a do druhého dam ty slovaky.Musim dat kanálovou propust na ty Hostalkovice i ty slovaky?Bude mi to tak fungovat?Jsou dva vyrobci propusti teroz a altech ktera je lepsi pouzit nebo kterou doporucujete?Nebo jak je nejlepší to sloucit?
Jak to sloučit, to si určitě od stolu nikdo netroufne. Máte tam kanál 35 + 37, dále 52 + 54 To už není na radu od kompu, to Vám někdo musí poradit až po tom, co budete vědět, jakou sílu má ten konkrétní kanál. Jaké tam je další rušení atp. Propusti dělá ještě ivo.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Se sloučením si hlavu nelámu a
« Odpověď #6 kdy: 22. 07. 2013, 08:34:28 »
v Havířově mám jedno síto Plzeň (to hustší a lépe propracované) na Ostravu K 37+38+45+48+54+59 a druhé síto na Skrzyczne K41+55+58. Ostrava s Skrzyczne jsou navzájem v protisměru. Ostrava je zesílena 18 dB širokopásmově a Poláci rovněž, avšak přes vícenásobnost kanálovou propust. SLOUČENO HYBRIDNÍM SLUČOVAČEM!!!
Na Skrzyczne vidím z pozice antény, Ostravu mám mírně zastíněnou vzdálenou terénní vlnou. Kolize jsou tedy 37/38 z jedné antény, 54/55 ze dvou antén, 58/59 ze dvou antén. Pro zajímavost, zde jsou na K 58 100 kW a na K 59 2 kW vysílače. Sousední stanice se nehádají. Za sloučením mám další zesilovače pro hrazení ztrát v rozvodu. Na nich nesmím dát větší zesílení, jinak kolize sousedů nastane. Z toho plyne, že úroveň signálů musí být hlídána a pod limitem. Blízkost kanálů nevadí ani při hybridním sloučení, dokonce ani z jedné antény.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #7 kdy: 22. 07. 2013, 08:52:32 »
Blízkost kanálu nevadí, vadí, když jsou kanály chytané oběma anténama a vy to chcete sloučit. Běžný slučovač to neodfiltruje, propust propustí oba kanály a zádrž zadrží oba kanály. Pak to může dělat problémy. Proto si dovoluji tvrdit, že od stolu to nikdo nesloučí.


Jeffino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #8 kdy: 22. 07. 2013, 09:04:36 »
Blízkost kanálu nevadí, vadí, když jsou kanály chytané oběma anténama a vy to chcete sloučit. Běžný slučovač to neodfiltruje, propust propustí oba kanály a zádrž zadrží oba kanály. Pak to může dělat problémy. Proto si dovoluji tvrdit, že od stolu to nikdo nesloučí.
Presne tak, nie je viac čo dodať, je to práca s merákom v štýle pokus-omyl


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #9 kdy: 22. 07. 2013, 09:49:50 »
já mám třeba dvě antény sloučené taky zesilovačem alcad co má dva vstupy UHF na jednom mam Ostravu, Poláky a na dalším je připojená anténa na slováky s kanálovým předzesilovačem pro 32,35,52 kanál a vše hraje v pohodě.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #10 kdy: 22. 07. 2013, 10:19:08 »
Ano, jenomže to hraje v pohodě Tobě, mě to hraje v pohodě taky na ne-košer zapojení, ale mu to chodit nemusí. My mu tu nabídneme ať koupí dvouvstupový zesilovač. On ho koupí a nebude to chodit a bude na nás na*raný.


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenske DVB-T Krizava
« Odpověď #11 kdy: 24. 07. 2013, 19:46:23 »
nemá tu někdo informace jestli se nenavýší  výkon na krízave na těch 50kw po 31.7 jak maďaři vypnou analog.