Autor Téma: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači  (Přečteno 62666 krát)

Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« kdy: 22. 04. 2010, 23:10:05 »
Viděli jste už v akci převod z 2D na 3D v přijímači? Na jakém přijímači, s jakým signálem a jaké jsou vaše dojmy?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #1 kdy: 29. 05. 2010, 01:15:04 »
To nikdy nemůže fungovat, je to jen reklamní chyták.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #2 kdy: 29. 05. 2010, 08:26:57 »
To nikdy nemůže fungovat, je to jen reklamní chyták.
A viděl jste to? Já už ano a dojem je hodně rozpačitý. Je to prostě divné a v téhle podobě to nemůže reálně fungovat na nic jiného než párminutové pochlubení se návštěvě s novou TV. Uvidíme co s tím udělají do budoucna...


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #3 kdy: 29. 05. 2010, 09:00:18 »
Tady jde evidentně o princip. Pokud má být obraz na TV trojrozměrný, pak jsou k tomu potřeba dva obrázky s posunutou perspektivou. Jelikož 2D poskytuje jen jednu perspektivu, tak je nutné tu druhou dopočítat. Příkladem přepočtu perspektivy můžou být například některé grafické programy jako je Autocad. Podstatný rozdíl je ovšem v potřebném množství obrázků a rychlosti přepočtu. Dost dobře si neumím představit něco takového zabudovaného v TV. Určitým řešením jak snížit rozsah výpočtu je přepočítávat jen objekty v popředí obrazu. Ty malé objekty v pozadí už nemusejí být důležité. Jedná se tak vlastně o klamání oka, podobně jako u barevné TV, kde se barva přenáší jen u větších ploch.
 Přepočet tedy jistě fungovat může, jeho dokonalost je ale odvislá od výpočetního výkonu procesoru a kvality programu. Mnohem lepšího výsledku by tak bylo možné dosáhnout přepočtem na vysílací straně, kde by se dal použít mnohem dokonalejší systém.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #4 kdy: 29. 05. 2010, 10:14:17 »
Pokoušel jsem se přemluvit obsluhu v Datartu, aby mi předvedla tuto konverzi, ale neuspěl jsem. Výsledný efekt prý za to nestojí a asi by to ani významně kladně neovlivnilo případného kupujícího takového TV. Zdá se, že by to mohlo být i naopak a reklamní vějička, že lze nahradit zatím chybějící zdroje skutečného 3D vysílání pouhou konverzí z klasických 2D pořadů, by mohla zbytečně potenciální kupující odradit. :-[

Možná by svůj dojem zde mohl publikovat někdo, kdo byl na nedávném předvádění 3D TV, kde se snad mělo něco takového demonstrovat?  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #5 kdy: 29. 05. 2010, 13:33:35 »
Možná by svůj dojem zde mohl publikovat někdo, kdo byl na nedávném předvádění 3D TV, kde se snad mělo něco takového demonstrovat?  ;)
O své zkušenosti píšu tady. Výsledek se mi nelíbil a nedá se na to, narozdíl od 3D obsahu, delší dobu koukat.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #6 kdy: 29. 05. 2010, 21:23:45 »
To nikdy nemůže fungovat, je to jen reklamní chyták.
A viděl jste to? Já už ano a dojem je hodně rozpačitý. Je to prostě divné a v téhle podobě to nemůže reálně fungovat na nic jiného než párminutové pochlubení se návštěvě s novou TV. Uvidíme co s tím udělají do budoucna...
No vždyť přesně to píšu, není to technicky možné, je to jen k tomu, aby mohl výrobce nalepit na TV větší nálepku. V čem tedy nesouhlasíte?


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #7 kdy: 29. 05. 2010, 21:26:12 »
O své zkušenosti píšu tady. Výsledek se mi nelíbil a nedá se na to, narozdíl od 3D obsahu, delší dobu koukat.
[/quote]
Ten odkaz máte špatně, odkazuje zpátky sem.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #8 kdy: 29. 05. 2010, 21:31:42 »
Ten odkaz máte špatně, odkazuje zpátky sem.
Ne, je správně. Odkazuje na můj dnešní příspěvek z 08:26:57.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #9 kdy: 29. 05. 2010, 21:36:23 »
To nikdy nemůže fungovat, je to jen reklamní chyták.
A viděl jste to? Já už ano a dojem je hodně rozpačitý. Je to prostě divné a v téhle podobě to nemůže reálně fungovat na nic jiného než párminutové pochlubení se návštěvě s novou TV. Uvidíme co s tím udělají do budoucna...
No vždyť přesně to píšu, není to technicky možné, je to jen k tomu, aby mohl výrobce nalepit na TV větší nálepku. V čem tedy nesouhlasíte?
Ptal jsem se jestli jste to opravdu viděl - tedy ne a jde o hodnocení z gauče.
S čím nesouhlasím - s kategorickým "to nikdy nemůže fungovat". Protože ono to za určitích podmínek nějak i funguje. Má to ale spoustu ALE...
Na druhou stranu když se podíváte na současnou strukturu celosvětových příjmů z kin a jaký podíl tvoří 3D, je pochopitelné že výrobci TV se snaží na tento vývoj zareagovat a nabídnout podobný zážitek doma. Nicméně převod z 2D -> 3D v přijímačích potřebuje rozhodně ještě nějakou dobu aby uzrál a přinesl alespoň dlouhodobě tolerovatelný zážitek.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #10 kdy: 29. 05. 2010, 21:40:13 »
Viděli jste už v akci převod z 2D na 3D v přijímači? Na jakém přijímači, s jakým signálem a jaké jsou vaše dojmy?

A dojmy máme mít jako z čeho, když doma na to jaksi nic ani není? Nějak postrádám logiku ...
Štěpáne, na trhu už jsou 3D TV. Některé z nich mají i funkci převodu běžných pořadů do 3D. A proto jsem se původně ptal jaké jsou zkušenosti těch, kteří už to viděli v akci (ať už někde při předváděná a nebo dokonce doma). Mezitím jsem si to nechal předvést i já a z výsledku jsem celkem rozpačitý. Prostě se mi to nelíbí a tahle funkce, ve stavu v jakém ji mají současné 3D Samsungy, není podle mně použitelná na nic jiného než na rychlé předvedení návštěvě ve stylu "hele co to umí". Ale delší dobu se na to opravdu dívat nedá, prostorový vjem je hodně nekonzistentní a často mizí.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #11 kdy: 29. 05. 2010, 21:49:40 »
Hodnocení je, že to nejde, protože daná informace v obrazu prostě a jednoduše není. Nejde to a nikdy nepůjde. Předpokládám že to funguje tak, že pohybující se objekty to dá dopředu a statické dozadu, což může částečně fungovat v záběrech kde se pohybuje kamera ale nikde jinde. Jednou jsem to někde viděl, ale žádný skutečný 3D efekt jsem neviděl, spíš jako by byla obrazovka zkřívaná, dojem byl horší než z normálního 2D obrazu. Skutečné 3D vidím, takže vadou zraku to nebude.


Pavel Havlík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #12 kdy: 31. 05. 2010, 08:55:18 »
Zdravím, tak jsem měl možnost, po předchozím přemlouvání prodejce, vidět převáděný program 2D-3D na tel Samsung uhl.102 cm. Obraz jsem vizuálně testoval s orig. brýlemi od Samsungu asi 20  min. Jednalo se o kanál MTV.Můj dojem 1. Obraz je ve 3D pouze v předu scény(jednalo se o vystoupení 1 zpěváka)v zadní části byl obraz, podle mého názoru 2D. 2.Je zajímavé ,že se o něco málo zvětšil  max. boční úhel oproti 3D BD.3. Barvy dobré ale celkový dojem obrazu za 4.
Na tento konkrétní převedený kanál  se nedalo dlouho dívat, nepřirozený obraz pro oko, začala mě po 15 min bolet hlava.Tak toto jsou mé zkušenosti. Pavel


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #13 kdy: 31. 05. 2010, 13:18:04 »
Zdravím, tak jsem měl možnost, po předchozím přemlouvání prodejce, vidět převáděný program 2D-3D na tel Samsung uhl.102 cm. Obraz jsem vizuálně testoval s orig. brýlemi od Samsungu asi 20  min. Jednalo se o kanál MTV.Můj dojem 1. Obraz je ve 3D pouze v předu scény(jednalo se o vystoupení 1 zpěváka)v zadní části byl obraz, podle mého názoru 2D. 2.Je zajímavé ,že se o něco málo zvětšil  max. boční úhel oproti 3D BD.3. Barvy dobré ale celkový dojem obrazu za 4.
Na tento konkrétní převedený kanál  se nedalo dlouho dívat, nepřirozený obraz pro oko, začala mě po 15 min bolet hlava.Tak toto jsou mé zkušenosti. Pavel
Díky moc za konkrétní zkušenost! Přiznám se že já jsem ten obraz nevydržel sledovat ani 10minut, a tak jsem se bolení hlavy zřejmě vyhnul :-).


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Dojmy z převodu 2D -> 3D v přijímači
« Odpověď #14 kdy: 01. 06. 2010, 09:50:44 »
Osobne jsem 2D>3D nevidel, ale pokladam to za vetsi nesmysl nez vyrabeni stereo zvuku z mono zdroje. A souhlasim s Pavel-original, ze principem je vymysleni si predozadniho umisteni objektu. Jeste me napada, ze se k tomu muze pouslouzit (krome zmineneho pohybu objektu) "rozostrenost" jednotlivych objektu. Ale toto vymysleni nemuze nikdy fungovat uspokojive.