Autor Téma: Rádio JIH Brno 105.1 MHz  (Přečteno 8521 krát)

Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« kdy: 14. 07. 2013, 22:24:17 »
Na frekvenci 105,1 FM již v brně vysílá  Rádio JIH. Podle ČTU by měl být maximání povolený výkon 500W z kóty Kohoutovice. Funguje i RDS. Takže na některých místech v Brně teď lze naladit Rádio JIH na dvou frekvencích - 88,9 Hodonín  a všude po Brně na 105, 1 z Kohoutovic.  Viz stránky čtu:  http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavaci-databaze/prehled-rozhlasovych-vysilacu.html?action=station&f_transmitter=&f_channel=&f_blok=&f_pol=0&f_station_name=jih&f_druhvys=0

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #1 kdy: 15. 07. 2013, 09:54:48 »
Nevíte spíš někdo, proč rádio Rubi přestalo vysílat v Opavě? Dřív tu měli vysílač a v současné době lze příjem tohoto rádia chytnout jen z Androva chlumu z Bruntálu.
Takže signál je docela špatný, nevíte, proč ta  změna a proč tady zrušili ten vysílač?
Psal sem do rádia, ale kloudnou odpověd jsem nedostal.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2013, 10:02:59 »
Na 105,1 MHz to hraje docela dobře. Kmitočet je zkoordinován už 5 let, takže po licenčním řízení už bylo na čase ho oživit (přes všechny ty soudy).
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Rubi Opava, Jih Brno
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2013, 19:57:16 »
Nevíte spíš někdo, proč rádio Rubi přestalo vysílat v Opavě? Dřív tu měli vysílač a v současné době lze příjem tohoto rádia chytnout jen z Androva chlumu z Bruntálu.
Takže signál je docela špatný, nevíte, proč ta  změna a proč tady zrušili ten vysílač?
Psal sem do rádia, ale kloudnou odpověd jsem nedostal.
Sice off topic, ale budiž: Radio Rubi má dlouhá léta vysílač Vrbno pod Pradědem - Anenský vrch 105,4 MHz, který by měl svým signálem zasahovat také Opavsko a část Ostravska. Pokud se zhoršil příjem, je to změna parametrů Vrbna. V Opavě Rubi vysílač nikdy nemělo.
Ohledně Jihu v Brně: Ani jsem nedoufal, že to někdy spustí. Přínos pro Brno je v dosavadní formátové podobě prakticky nulový, vnímám to spíš jako prestižní záležitost pro rozhlasový byznys Michala Plachého. Brněnští zájemci o Jih mají možnost tuto stanici poslouchat již od roku 1995 na 88,9 MHz. Doplním, že poslechovost v Brně je na úrovni "exotického" Radia Černá Hora.
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #4 kdy: 16. 07. 2013, 10:12:17 »
Mě to nemile překvapilo,už jsem si myslel, že to nespustí  >:( Nevím, kdy tato nesmyslná politika přídělu kmitočtů skončí.Kdyby se aspoň jednalo o zajímavé stanice, ale tohle s prominutím....Frekvence 105.1 úplně vymazala příjem maďarů Bartók z Gabheghy na 105Mhz- u mě ve výborné kvalitě.Nu což, přeladím na Bartók z Györu na 106.8 ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


rh01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #5 kdy: 16. 07. 2013, 11:14:57 »
500W z kóty Kohoutovice

To si Jih nezaslouží vzhledem k tomu, jak dobře se dá chytit 88,9.
Jih má taky zbytečné rušičky Břeclav a Uherské Hradiště - hraje tam 88,9.
Jako obvykle je ČTÚ k ničemu!


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #6 kdy: 16. 07. 2013, 12:11:40 »
já spíš nechápu, proč jim čtú nedala lepší výkon na 98,0fm ve Zlíně. To je vysílač opravdu jen pro Zlín, max. Otrokovice.
Kroměřížsko nebo i Tlumačov si už musí o Jihu nechat zdát.
Nebo proč si JIh nepožádal o dokrývač v Kroměříži, to  by jim stačilo pro dokrytí Kroměřížška.
Ale čtú dává zbytečné kmitočty , jako třeba Haná a Rubi dostala special kmitočty pro Kroměřížsko, ale z 92,3a 97,1 jdou obě rádia, krásně čistě a v pohodě.Pak nejsou kmitočty pro jiná rádia, jako třeba Rádio Kroměříž.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2013, 20:59:10 »
já spíš nechápu, proč jim čtú nedala lepší výkon na 98,0fm ve Zlíně. To je vysílač opravdu jen pro Zlín, max. Otrokovice.
Kroměřížsko nebo i Tlumačov si už musí o Jihu nechat zdát.
Nebo proč si JIh nepožádal o dokrývač v Kroměříži, to  by jim stačilo pro dokrytí Kroměřížška.
Ale čtú dává zbytečné kmitočty , jako třeba Haná a Rubi dostala special kmitočty pro Kroměřížsko, ale z 92,3a 97,1 jdou obě rádia, krásně čistě a v pohodě.Pak nejsou kmitočty pro jiná rádia, jako třeba Rádio Kroměříž.
protože to není jen o výkonu a tyto bubláčky takto utopené by mohly mít i 10 kW a dál nedoletí !
To je opravdu vysílač určený jen pro Otroky a Zlín !!! Čekat, že ze Zlína bude někdo pokrývat Kromcl je nesmysl, dnes už nejsou silné kmitočty volné. Vyzobávají se totální lokálky co nehrají už za městem...
ČTÚ dá max, co může, když si provider požádá... fakt myslíte, že žádají třeba 10 kW a ten zlý ČTÚ jim to srazí na 200W ??? Žádají tolik, kolik jim simulace dovolí žádat, víc nemá smysl, protože by došlo zamítnutí. Nikdo nic nesráží, prostě zamítnou.
« Poslední změna: 16. 07. 2013, 21:19:16 od David Kříž »


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2013, 21:05:01 »
já spíš nechápu, proč jim čtú nedala lepší výkon na 98,0fm ve Zlíně. To je vysílač opravdu jen pro Zlín, max. Otrokovice.
Kroměřížsko nebo i Tlumačov si už musí o Jihu nechat zdát.
Nebo proč si JIh nepožádal o dokrývač v Kroměříži, to  by jim stačilo pro dokrytí Kroměřížška.
Ale čtú dává zbytečné kmitočty , jako třeba Haná a Rubi dostala special kmitočty pro Kroměřížsko, ale z 92,3a 97,1 jdou obě rádia, krásně čistě a v pohodě.Pak nejsou kmitočty pro jiná rádia, jako třeba Rádio Kroměříž.

No tak rádio JIH v Kroměříži hraje přímo na 88.9,ovšem na kvalitní anténu a v dobré výšce ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #9 kdy: 16. 07. 2013, 21:17:21 »
500W z kóty Kohoutovice

To si Jih nezaslouží vzhledem k tomu, jak dobře se dá chytit 88,9.
Jih má taky zbytečné rušičky Břeclav a Uherské Hradiště - hraje tam 88,9.
Jako obvykle je ČTÚ k ničemu!
UH je skutečně k ničemu! 88,9 tu odjakživa hrálo všude na plné kule.
Navíc se v něm ani nevysílá v AF základní kmitočet 88,9 ! Ostatní ano, tento ne. Takže některá radia se při cestě směrem na jih ani nemusí přeladit...
Podobný nesmysl jako RockMax 91,2 v UH, taky tu 20 let hraje základní Zlín 89,6 a najednou "byl potřeba" překrývač...


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rádio JIH Brno 105.1 MHz
« Odpověď #10 kdy: 16. 07. 2013, 21:21:49 »
Mě to nemile překvapilo,už jsem si myslel, že to nespustí  >:( Nevím, kdy tato nesmyslná politika přídělu kmitočtů skončí.Kdyby se aspoň jednalo o zajímavé stanice, ale tohle s prominutím....Frekvence 105.1 úplně vymazala příjem maďarů Bartók z Gabheghy na 105Mhz- u mě ve výborné kvalitě.Nu což, přeladím na Bartók z Györu na 106.8 ;)
To mi udělal už před lety Zlín 105,0 Frekvence 1. Přeladil jsem na 105,3 z Budapešti :-) Dříve chodily obě víceméně podobně silně.