Autor Téma: Připojení bezdrátových sluchátek  (Přečteno 12693 krát)

Zdeněk Honys

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Připojení bezdrátových sluchátek
« kdy: 05. 07. 2013, 02:16:35 »
Ke Zlaté Svatbě jsme od vnoučat dostali tv. Samsung 37 UE ES 5500 . Při zapojování bezdrátových sluchátek nastal  problém .
Sluchátka mají dva vstupy . AV jack a sluchátkový jack . Sluchátkový nelze použít protože vypíná repro . Zapojil jsem tedy AV jack
jako u staré tv. a nic . Na AV konektorech není v tv. žádný signál .Prosím o radu . Nedá se to někde pomocí dálk. ovl. zapnout ,
nebo připojit někam jinam . Nikde jsem to nenašel a už si nevím rady . SCART je tam jen jeden a ten mám obsazený . Poraďte
mi prosím . Díky .

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #1 kdy: 05. 07. 2013, 06:58:02 »
Ten AV jack je pro připojeni audia ke componentnimu videosignálu. Řešení jsou dvě. První je pořídit převodník SPDIF/analog a využit digitální výstup TV, nebo odbocit analogový výstup audia z konektoru Scart, třeba přes oddělovaci trafíčka.
http://www.conrad.cz/audio-transformatory.c0219400
http://www.ges.cz/cz/akumulatory-baterie-zdroje/transformatory-nizkofrekvencni/prevodni-a-oddelovaci/SIX5.html


VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #2 kdy: 05. 07. 2013, 07:01:40 »
U vašeho TV jsou Cinch AV konektory pouze pro vstup signálu, proto vám na nich sluchátka nefungují. Pokud Scart konektor používáte jen jako vstup signálu do TV, máte možnost využít výstupní signály : pin 1 = audio OUT R, pin 3 = audio OUT L a pin 4 = audio GROUND (společná zem). K těmto pinům připojte stíněný kablík vhodné délky, zakončený zásuvkou Jack.


xs82

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #3 kdy: 05. 07. 2013, 22:47:44 »
Zdravím, stejný problém sem vyřešil pomocí existující průběžné zásuvky SCART se sluchátkovým výstupem. Pořídil jsem ho před lety v Datartu, ale nevím, kde je nyní k sehnání.


xs82

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #4 kdy: 05. 07. 2013, 22:53:17 »
Našel sem :), třeba zde http://www.sirius-zlin.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=1703   a netřeba nic bastlit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdeněk Honys

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #5 kdy: 06. 07. 2013, 01:09:41 »
Děkuji Vám všem za radu . Předělal jsem jeden Scart kabel podle návodu pana Zdendy F a mám jeden problém . Nikde jsem
nenašel jack samici . Samců mám plný šuplík , ale samici ani jednu . Dnes oběhnu kamarády a uvidím . Vyzkouším to a dám
vědět jak jsem dopadl .


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #6 kdy: 06. 07. 2013, 15:02:14 »
jen trochu off-topic - jsou přístroje, u kterých se při připojení sluchátek nevypíná repro, mají samostatnou regulaci hlasitosti, jak pro repro, tak pro sluchátka. Spousta zákazníků toto neví a pak by si mohli ušetřit takovéto komplikace.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Zdeněk Honys

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« Odpověď #7 kdy: 07. 07. 2013, 02:29:15 »
Konektory jsem nesehnal tak jsem to propojil  provizorně a pracuje to perfektně . Děkuji Vám všem za rady .