Autor Téma: Sloučení Ještěd H + Löbau V  (Přečteno 5703 krát)

pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Sloučení Ještěd H + Löbau V
« kdy: 03. 07. 2013, 15:21:57 »
Zdravím,
plánuji vyměnit logáro LP45 za velké husté síto od Vatenu a logáro bych rád použil pro příjem německých multiplexů z Löbau, teoreticky i jiných (Görlitz?). Mám vyzkoušeno, že pokud logáro nasměruji na Německo (cca 80° oproti Ještědu) a otočím do vertikálu, naprosto bez problémů chytám 3 MUXy z Löbau a po Ještědu ani památky, občas možná náznaky MUX1. Síto bych měl v horizontálu pro příjem Ještědu. Nyní na H logáro nasměrované na Ještěd občas chytám i Löbau, ale jsou to jen nějaké slabé odrazy.
Jde mi o sloučení. Rád bych se, kvůli slučování již nyní minimálně 3 MUXů z Německa + 4 MUXů z Ještědu + možná na síto chytnu i Poláky, ale není to priorita, vyhnul kanálovému slučovači a rád bych použil jen hybridní. Ale samozřejmě mi jde o to, aby se mi tam pak navzájem něco netlouklo. Co se týče kanálů, tak z Ještědu to je K32, K43, K52 a K60, vše v horizontální polarizaci. Z Löbau potom K27, K36, K39 a eventuelně i třeba K24 z Görlitz (prozatím jsem nezkoušel) - vše ve vertikálu.
Myslíte, že si vystačím jen s hybridním slučovačem, aniž by se nějak dramaticky ovlivňovaly jednotlivé signály, nebo mám raději použít nějaký slučovač pro 4x Německo + REST?
Díky za názory.
« Poslední změna: 04. 07. 2013, 14:56:24 od pinta finta »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


sabol.cz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení Ještěd H + Löbau V
« Odpověď #1 kdy: 03. 07. 2013, 16:27:46 »
Dej za každou anténu kanálovou propust odladěnou výrobcem přesně na ty 4 a 3 kanály .


╟╫┼┼┼┤

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení Ještěd H + Löbau V
« Odpověď #2 kdy: 03. 07. 2013, 17:11:19 »
Taky nad tím uvažuji, ale sloučit K27,K36,K39 (DE Löbau) + K32,K43,K52,K60 (CZ Ještěd) + K37,K48 (PL Sněžné Jámy) + K25 (CZ Studnice) není úplně snadné. Pravděpodobně vynechám DE, jdou ze satu a pořeším ten zbytek na jednu anténu, jen K32 mi teď vůbec nejde (vyhodil jsem i zesilovač): anténa - koax - STB a v podstatě mrtvo, ty snad přestali vysílat nebo co... Pro 5 odběrných míst je to slušná programová nabídka (1 má DVB-S).
BTW ten K32 je docela nešikovně umístěný na budově a 1 z rakví míří rovnou do "kopce", přitom hned vedle je docela vysoký stožár osvětlení z kterého by to bylo zase o něco lepší...
« Poslední změna: 03. 07. 2013, 17:13:46 od x655 »
Ještěd, Černá Studnice, Löbau, Śnieżne Kotły