Autor Téma: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?  (Přečteno 27861 krát)

Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« kdy: 21. 04. 2010, 20:54:49 »
Existuje na H.264 streamy neco tak dobreho, jako je napr. ProjectX?

Zkousel jsem TS_Cutter, ale to je fakt bida. Striha hrozne nepresne, zvukova stopa vetsinou nesedi...

Transport Stream Packet Editor (TSPE) je uz v posledni verzi docela pouzitelny. Jenze vyvoj probiha pomalu, je placeny a tak nevim, jestli se vyplati ho kupovat, kdyz uz je tak dlouhou dobu porad v beta verzi. A funkce, ktere autor slibuje (frame accurate cutting) jsou stale v nedohlednu...

Jakekoliv zkusenosti se strihem H.264 uvitam - diky. :)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2010, 21:13:40 »
Ja musim prevest format z meho prijimace z TRP do TS a pak teprve muzu TS strihat. Oboje delam v programu H264TS_Cutter ( http://www.videohelp.com/tools/H264TS_Cutter ), vysledek je vzdy v pohode. At uz na PC nebo v "popcorn hour" ... nevim zda to tedy neni program co pises ty (TS_CUTTER) ... ja tedy orezavam jen zacatek a konec nahravky, protoze nahravam jen z CT HD a HBO HD, kde reklamy nejsou. Ve vysledku mi zvuk sedi pokazde dobre, nevim jak by to dopadlo, kdybych neco vystrihoval z prostred nahravky, nezkousel jsem ...
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #2 kdy: 23. 04. 2010, 09:43:40 »
Míšo, absolutně nejlepší program na stříhání nahrávek z STB, je DVR Studio. Objednal jsem si z Německa licenci převodem za 65 euro a absolutní spokojenost. Navíc je v něm práce hrozně jednoduchá, a dokonce sám dokáže i identifikovat reklamní přestávky.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #3 kdy: 23. 04. 2010, 12:57:31 »
Míšo, absolutně nejlepší program na stříhání nahrávek z STB, je DVR Studio.

Podivam se na nej, diky! Umi strihat s presnosti na 1 frame?
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Petr 1207

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Sat + DVB-T - idealní
    • Zobrazit profil
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #4 kdy: 23. 04. 2010, 21:57:24 »
DVR Studio nevypadá vubec špatně já jsem to do teď stříhal v Pinnacle studiu... ale je pravda že TS Stremy ne jen nahrávky z Win Fast tuneru v Mpeg2
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném

(Paul-Louis Courier)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2010, 07:08:15 »
Míšo, podle mě to tam jde. Já teď jen nevím jak, ale už se mi podařilo vstoupit do zvětšeno náhledu střihu a tam je to možné upravit. Já jen upozorním, že už je venku nová verze DVR Studia HD s označením 2.x. Já používám HDčko 1.x, aktuálně verzi 1.66. Mám čtyřjádro se 4 GB RAM, abych mohl stříhat i FULL HD, a plná spokojenost. Nahrávky si vždy uložím do TS, a pak je přeposílám přes síť do multimediálního centra. 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2010, 11:53:19 »
Míšo, podle mě to tam jde. Já teď jen nevím jak, ale už se mi podařilo vstoupit do zvětšeno náhledu střihu a tam je to možné upravit. Já jen upozorním, že už je venku nová verze DVR Studia HD s označením 2.x. Já používám HDčko 1.x, aktuálně verzi 1.66. Mám čtyřjádro se 4 GB RAM, abych mohl stříhat i FULL HD, a plná spokojenost. Nahrávky si vždy uložím do TS, a pak je přeposílám přes síť do multimediálního centra. 8)
dival jsem se na web uz po vasem prvnim prispevku a te novejsi verze 2.x jsem si vsiml. I toho, ze je asi o 20€ drazsi. ale nejak jsem tam nevypatral v cem je tato verze lepsi, nez ta co mate vy (1.66), ktera je tam rovnez nabizena. Netusite v cem je ta 2.x lepsi a co umi navic? Nebo si vystacim s 1.66?
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2010, 13:29:57 »
Zkuste se podívat na web, zdali něco vykoumáte, ale ta verze 1.66 je i pro mě naprosto ideální. :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


milan pospisil

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • ICQ komunikátor - 314039702
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2010, 18:29:35 »
já to stříhám v Ediusu od Canopusu a nemá to chybu.Možnosti jsou obrovské a komfort na profi urovni.
Nejhorší lidé na forech jsou ti,kteří musí za každou cenu neustále něco psát! téměř vždy je to totální blbost
Edision Argus mini IP
PHILIPS 32PFL5605H
PHILIPS 40PFL5606H
PHILIPS 40PFL5007H/12


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #9 kdy: 26. 04. 2010, 22:56:39 »
dival jsem se na web uz po vasem prvnim prispevku a te novejsi verze 2.x jsem si vsiml. I toho, ze je asi o 20€ drazsi. ale nejak jsem tam nevypatral v cem je tato verze lepsi, nez ta co mate vy (1.66), ktera je tam rovnez nabizena. Netusite v cem je ta 2.x lepsi a co umi navic? Nebo si vystacim s 1.66?
Je to vidět ze srovnání verzí na webu výrobce, ta verze 2.x má navíc DVD authoring, jinak umí to samé co 1.x, akorát je o 20 Euro levnější. ;)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2010, 13:09:48 »
Míšo, absolutně nejlepší program na stříhání nahrávek z STB, je DVR Studio.
Tak po tydnech zkouseni musim rict, ze je to fakt moc pekny strihaci nastroj. Zrejme mi nezbyde nic jineho, nez si ho koupit. :) Takze diky za doporuceni Lukasi!

Striha perfektne, pokud jsou v poradu fade-in & fade-outy (vetsinou u zahranicnich serialu, kde maji presne urcena mista pro reklamy). Pokud ale chci strihat neco s presnosti na 1 frame, tak je to o dost horsi a rekl bych, ze asi nemozne... :-\ Obcas je to potreba na Nove, kdy radi prerusuji porady reklamou uprostred sceny a to se pak striha opravdu spatne. :(
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #11 kdy: 15. 05. 2010, 19:53:08 »
MPEG Video Wizard si asi s HD neporadí ... že? Nezkoušel někdo?
Štěpáne, po přidání patřičných kodeků poradí, ale není to ideální. Navíc tam může být problém s prokládáním řádků. Tuto možnost nedoporučuji a navíc pak ukládání trvá velmi dlouho.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


PeSy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #12 kdy: 06. 06. 2010, 18:55:58 »
To Lukáš Polák:

Mám taký poslední build 2.03, nahrávam na technisatu hd8-c (upc) nahravky z primy, cs filmu mi ale nejdu upravovat. Nevite o nejakem programu, který opravy pripadne chyby ve streamu?


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #13 kdy: 06. 06. 2010, 21:03:18 »
To Lukáš Polák:

Mám taký poslední build 2.03, nahrávam na technisatu hd8-c (upc) nahravky z primy, cs filmu mi ale nejdu upravovat. Nevite o nejakem programu, který opravy pripadne chyby ve streamu?
To by mělo mít právě DVR Studio, ne? Je tam přímo položka Errors.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


yuvita

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím stříhat H.264 HDTV streamy?
« Odpověď #14 kdy: 10. 04. 2018, 14:04:14 »
Umi strihat s přesnosti na 1 snímek?