Autor Téma: Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce  (Přečteno 8283 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2013, 15:16:12 »
Bydlím v Liberci Vratislavicích a zhruba poslední tři týdny mám problém  ??? se signálem MUX 3 (love, očko...) jestěd, 60 kanál. signál je slabý, někdy skoro žádný.Nedá se na to koukat  :-[  Antenu  mám pořád stejnou, nic s ní jsem nedělal. Před tím běželo vše OK.
Mám dotaz: je to jen u mě nebo to obecný problém?
Jen připomínám, že se mi nepodařilo naladit RTM ze skokanských můstků (jsem ve stínu, nemám přímý výhled na Jestěd) a ani z JN :(

Máte anténu se zesilovačem nebo bez zesilovače? Co všechno je v cestě mezi anténou na střeše a přijímačem (nějaké rozbočovače apod.)?
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


prl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #16 kdy: 14. 07. 2013, 10:01:04 »

Máte anténu se zesilovačem nebo bez zesilovače? Co všechno je v cestě mezi anténou na střeše a přijímačem (nějaké rozbočovače apod.)?
[/quote]

Mám klasické rozbočovače. S antenou a ani s rozbočovači jsem několik let nic nedělal. jen několik posledních týdnů mám slabý signál na MUX3


prl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #17 kdy: 14. 07. 2013, 10:39:52 »

Máte anténu se zesilovačem nebo bez zesilovače? Co všechno je v cestě mezi anténou na střeše a přijímačem (nějaké rozbočovače apod.)?

Mám klasické rozbočovače. S antenou a ani s rozbočovači jsem několik let nic nedělal. jen několik posledních týdnů mám slabý signál na MUX3
[/quote]

VYŘEŠENO: žena při luxovaní částečně rozpojila rozbočovač ;D Díky za zájem a snahu pomoci!


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #18 kdy: 14. 07. 2013, 12:46:10 »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá

Máte anténu se zesilovačem nebo bez zesilovače? Co všechno je v cestě mezi anténou na střeše a přijímačem (nějaké rozbočovače apod.)?

Mám klasické rozbočovače. S antenou a ani s rozbočovači jsem několik let nic nedělal. jen několik posledních týdnů mám slabý signál na MUX3

VYŘEŠENO: žena při luxovaní částečně rozpojila rozbočovač ;D Díky za zájem a snahu pomoci!
[/quote]


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #19 kdy: 14. 07. 2013, 12:51:39 »
Mas mit sroubovaci na F konektory ;)
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin X

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #20 kdy: 14. 07. 2013, 19:52:02 »
Mas mit sroubovaci na F konektory ;)

Ano, F-konektor  nevyklouzne. Vyklouzne jen kabel z toho konektoru. Aspoň mě se to děje pravidelně.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #21 kdy: 14. 07. 2013, 19:57:19 »
Protože používáš NEVHODNÉ F konektory pro daný koax. kabel!!!!!!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #22 kdy: 14. 07. 2013, 19:57:55 »
Mas mit sroubovaci na F konektory ;)

Ano, F-konektor  nevyklouzne. Vyklouzne jen kabel z toho konektoru. Aspoň mě se to děje pravidelně.
V tom případě máš ten konektor na tom kabelu špatně přidělaný. Správně udělané eFko z kabelu neutrhneš!!!


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ještěd: pokles úrovně signálu po údržbové přestávce
« Odpověď #23 kdy: 14. 07. 2013, 20:27:44 »
Mas mit sroubovaci na F konektory ;)

Ano, F-konektor  nevyklouzne. Vyklouzne jen kabel z toho konektoru. Aspoň mě se to děje pravidelně.
V tom případě máš ten konektor na tom kabelu špatně přidělaný. Správně udělané eFko z kabelu neutrhneš!!!

Dobrý večer.
Ano, Enik má pravdu. S největší pravděpodobností máte nevhodný (velký) průměr F konektoru. Průměr musí být podle koaxiálního kabelu.
Docela pěkné instruktážní video instalace F konektoru je na
http://www.youtube.com/watch?v=TBXQL4NAg1Y
a je jedno, že je z Polska. Je naprosto srozumitelné. Vystačíte s lámacím nožem, ačkoliv existují i speciální přípravky na odizolování koaxiálního kabelu (např. http://www.elektro-svitidla.com/cimco-nuz-120027-jokari-coax-ean120027-skup16.php). Nejsou ale nejlevnější.
Planar IT-15T2.