reklama

Autor Téma: Hledám práci, Č. B.  (Přečteno 9779 krát)

pepa novák

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Hledám práci, Č. B.
« Odpověď #30 kdy: 24. 06. 2013, 16:40:18 »
moonworde k tomu bydlení - kolik přispíváte ze svého nějakému potřebnému na bydlení, které tady tak propagujete ? Pošlete mi taky něco, my jsme zatím naivní, že žijeme a bydlíme podle toho kolik si sami vyděláme  :-*

Reklama

• Stálý člen

reklama

Miloslav Soška

• Profík
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
« Odpověď #31 kdy: 24. 06. 2013, 16:48:00 »
moonworde k tomu bydlení - kolik přispíváte ze svého nějakému potřebnému na bydlení, které tady tak propagujete ? Pošlete mi taky něco, my jsme zatím naivní, že žijeme a bydlíme podle toho kolik si sami vyděláme  :-*
pepo, co byste dělal, kdybyste - třeba přičiněním osudu - nemohl vydělávat tolik, abyste měl životní standard takový, nebo podobný, jako máte teď...přizpůsobil byste se?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

pepa novák

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 24. 06. 2013, 16:48:55 »
moonworde vy diskutujete o něčem, o čem nic nevíte. A taky by to chtělo více životních zkušenost - co je žít v luxusu ? Spíše jde o to, že "dostane stovku a utratí jí a dostane tisíc a utratí taky", bohužel v těchto případech jde o žití na cizí účet - a to je podstatné a nemravné. Soudruzi kdysi měli heslo "kdo nepracuje ať nejí!" a "bez práce nejsou koláče!" - dnes ta hesla nepřipomínají, s tím by volby nevyhráli.

YABAKA

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 24. 06. 2013, 16:58:26 »
Především máš dvoje náklady na bydlení:
1. Normativní (maximálně 17 269)
2. Skutečné
A vždycky se zvolí ta nižší částka. Od této částky se odečte 30% příjmů rodiny.
Mezi ty příjmy se počítají i sociální příspěvky.
A co jako? Jak to souvisí s tím, že tuto dávku bere pouze žadatel a nikoliv, že se rozpočítává na členy rodiny, jak se snažíš tvrdit? Nijak!
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

YABAKA

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 24. 06. 2013, 17:03:24 »
Především máš dvoje náklady na bydlení:
1. Normativní (maximálně 17 269)
2. Skutečné
A vždycky se zvolí ta nižší částka. Od této částky se odečte 30% příjmů rodiny.
Mezi ty příjmy se počítají i sociální příspěvky.
A co jako? Jak to souvisí s tím, že tuto dávku bere pouze žadatel a nikoliv, že se rozpočítává na členy rodiny, jak se snažíš tvrdit? Nijak!
To není důležitý. Důležitý je to, že tímto způsobem nikdy taková rodina nezbohatne :D Fakt ne.
Já taky nepsal, že tím někdo zbohatne. Psal jsem - a na tom si trvám - že sociální dávky nikoho nenutí, aby šel dělat za minimální mzdu, viz ta stavba v úvodu, kde dělají Ukrajinci, protože Čechům to není dost dobré.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jvic

• Člen
  • **
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
« Odpověď #35 kdy: 24. 06. 2013, 17:12:45 »
Trochu k původní otázce, že se tu zase začne flamovat :)

1) Obor, který máte je relativně prespektivní. Rozhodně více uplatnitelný, než nějaký filosof. Neházel bych flintu do žita.
2) Pokud možno, vyhnul bych se HPP u věcí mimo obor. Ty vás do budoucna nikam neposunou.
3) I za cenu nižší mzdy, zkusit něco v oboru (získání větší praxe).
4) Jelikož už nějakou praxi máte, zkusil bych obeslat firmy v oboru životopisem. Samozřejmě musí mít náležitou úroveň!
5) Poslední nouzová varianta - přestěhovat se někam za prací.

Každopádně si myslím, že u vás se bohužel nestřetla nabídka s poptávkou. Montáže zabezpečovaček, antén, rovody všeho možného... To se dělá všude a furt.

V Plzni se berou neustále lidi na kabeláže a podobně. Ano začnete jako tahač kabelů a po roce už můžete pod sebou mít brigádníky.
« Poslední změna: 24. 06. 2013, 17:14:54 od Jvic »
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.

YABAKA

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 24. 06. 2013, 17:25:21 »
No, za minimální mzdu .... a někde na stavbě .... no, to se na mě fakt nezlob. Já myslím, že je potřeba taky tlačit na ty pány podnikatele, aby minimální mzdu pokud možno vynechali ze svého repertoáru.
Já se na tebe nezlobím, ale každý člověk by si měl uvědomit, že je lepší práce za minimální mzdu, než práce žádná. To ale pochopitelně platí jenom v případě, že se stát nechová jako rozhazovačná nesvědomitá hospodyně, která takto navíc rozhazuje na dluh, který bude muset dřív nebo později někdo zaplatit a pak to bude ještě podstatně horší.
A u podnikatele si nepředstavuj, že je to nějaký miliardář, který může zaměstnancům vyplácet co si řeknou. V mnoha případech je ta minimální mzda maximum co se dá platit, resp. poslední zábrana před tím, než podnikatel raději pracovní místo zruší.

pepa novák

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 24. 06. 2013, 17:27:50 »
Slyšel jsem na svojí adresu i následující názor (a je to pravda):
"Chlapče, počítej s nejhorším. Takovejch jako seš ty jim tam přivezou dva autobusy několikrát denně."
moonworde, co kdybyste zatlačil sám na sebe, abyste se naučil něco, po čem by Vám ostatní "mohli ruce utrhat !" zatím tady propagujete jen žití z cizího

reklama