Autor Téma: Kvalita upscalingu  (Přečteno 182418 krát)

jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #30 kdy: 23. 04. 2010, 16:22:05 »
Srovnávat CVBS a HDMI to už je silná káva.Tak nám tedy napiš co do té Plazmy máš zapojené přes analogové vstupy a obraz je lepší než přes HDMI.VHS raději vynecháme ne?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #31 kdy: 23. 04. 2010, 17:13:02 »
Přes HDMI jenom signál z PC (protože grafická karta nemá jiný výstup kromě DVI a HDMI), všechno ostatní analog RGB. A jsem spokojen  :)
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #32 kdy: 23. 04. 2010, 17:38:14 »
To je právě ten mýtus, občas podporovaný i plátky typu Stereo&Video, kde v životě nic nevyzkoušeli a jenom opisují nesmysly z webu  :P

Globální oteplování je mýtus ;-) Osobně mám otestováno propojení cinchema, SCARTEM ... tedy klasicke komponentní propojení. Poté mám vyzkoušené kompozitní propojení a HDMI propojení. Subjektivně bych dal pořadí:

1. HDMI
2. kompozitní propojení (složkové)
3. komponentní propojení (SCART)

Je mi jedno, kdo co jak hodnotí, já to hodnotím takto. HDMI má velký náskok, zrovna tak kompozitní před komponentním propojení ... alespoň u mě ;-)
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #33 kdy: 23. 04. 2010, 18:08:07 »
Já mám tedy toto pořadí
1 HDMI
2 Komponentní Y Pb Pr-nebo RGB scart-osobně v tom rozdíl já nevidím.
3 S-Video
4 Kompozitní CVBS
5 Výstup z modulátoru.
Připojování přístroju s HDMI výstupem k zobrazovači vybaveným třeba 4 HDMI vstupy analogově přes Scart RGB prostě nepochopím nikdy.Pokud ovšem opravdu mám přístroje s HDMI výstupem a ne jenom se Scarty.


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #34 kdy: 23. 04. 2010, 18:19:20 »
Já mám tedy toto pořadí
1 HDMI
2 Komponentní Y Pb Pr-nebo RGB scart-osobně v tom rozdíl já nevidím.
3 S-Video
4 Kompozitní CVBS
5 Výstup z modulátoru.
Připojování přístroju s HDMI výstupem k zobrazovači vybaveným třeba 4 HDMI vstupy analogově přes Scart RGB prostě nepochopím nikdy.Pokud ovšem opravdu mám přístroje s HDMI výstupem a ne jenom se Scarty.
Zjevně toho nechápeš víc, třeba to, že by si to měl každý propojit tak, aby byl výsledek co nejlepší a ne podle jakýchsi omílaných frází z netu  :)
Jinak YPrPb přenáší i HD, takže tady už je to někdy nutnost oproti třeba RGB.
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #35 kdy: 23. 04. 2010, 18:51:15 »
Neboj se že nevím o přenosu HD přes komponent.Ale nějak nechápu proč to takto propojovat a nevyužít HDMI.Takže třeba satelitní HD přístroj,DVD přehrávač,BR přehrávač,PS3 atd tam budeš hrnout přes Scart?Bejt tebou tak vylezu z té analogové jeskyně.Který z mnou uvedených příkladu je lepší propojit Scartem?Ty to snad máš takto propojené a obraz je lepší?Co máš vlastně v těch Scartech?


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #36 kdy: 23. 04. 2010, 18:59:20 »
Neboj se že nevím o přenosu HD přes komponent.Ale nějak nechápu proč to takto propojovat a nevyužít HDMI.Takže třeba satelitní HD přístroj,DVD přehrávač,BR přehrávač,PS3 atd tam budeš hrnout přes Scart?Bejt tebou tak vylezu z té analogové jeskyně.Který z mnou uvedených příkladu je lepší propojit Scartem?Ty to snad máš takto propojené a obraz je lepší?Co máš vlastně v těch Scartech?
Jasně jsem psal, že si to má každý propojit tak, aby to bylo co nejkvalitnější. A ne automaticky volit HDMI jenom proto, že to někdo napsal na net a všechny LAMY to papouškují pořád dokola, aniž by kdy zkusily i něco jiného. Doufám, že už je ti to jasné a další komentáře k tomuto netřeba...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #37 kdy: 23. 04. 2010, 19:23:22 »
Neboj se že nevím o přenosu HD přes komponent.Ale nějak nechápu proč to takto propojovat a nevyužít HDMI.Takže třeba satelitní HD přístroj,DVD přehrávač,BR přehrávač,PS3 atd tam budeš hrnout přes Scart?Bejt tebou tak vylezu z té analogové jeskyně.Který z mnou uvedených příkladu je lepší propojit Scartem?Ty to snad máš takto propojené a obraz je lepší?Co máš vlastně v těch Scartech?
Je zásadní rozdíl mezi YPbPr komponentním signálem (SD/HD + cinch) a kompozitním (SD, SCART nebo cinch) videosignálem. Komponentní videosignál jsem na SCARTu ještě neviděl - to je doména kompozitního, RGB a případně S-videa. Obraz přes komponentní video je velice kvalitní.
« Poslední změna: 23. 04. 2010, 19:28:02 od Honza DVB »


Michal Škopík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #38 kdy: 23. 04. 2010, 19:25:23 »
To: J. Valjean
Nemá smysl ohánět se lamama sem a tam: teoretická možnost, že HDMI propojení bude horší než "Scart" (s výjimkou komponentního/složkového zapojení) nehraje většinou moc velkou roli.
HDMI je pro zabezpečení maximální kvality nejjednodušší a nejspolehlivější. V malém procentu případů může být komponentní propojení stejné, ale to už je o hraní si s kabeláží.
Spíš má smysl u digitálního propojení pečlivě otestovat, jaký up/down sampling je nejlepší. V mém případě (Vantage 7100 TS/plazma Panasonic) je nejlepší nechat upsampl na televizi. TADY JE REÁLNÝ ROZDIL.
Michal
FM: tuner Sony ST-SA3ES // anténa Likov PAL14/=UKS14/
DAB: Vaten 14p + Teroz ULN 23 dB (via Johansson 6700)//Technisat DigiPal DAB+ a Digit 210
SAT: VU+ Duo2 // Gibertina 105+Inverto 80 // Inverto Black Quad+ Monoblok Twin


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #39 kdy: 23. 04. 2010, 19:37:50 »
Honza DVB-RGB je podle tebe kompozitní signál? Kompozitní je přeci CVBS ne?Tam je přeci všechno pohromadě.RGB je přeci něco uplně jiného.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #40 kdy: 23. 04. 2010, 19:44:14 »
Přesto nám ještě porad,který ze mnou namátkově vybraných přístroju zajistí v případě propojení přes Scart kvalitnější obraz na plochém zobrazovači než HDMI.A budu spokojen.Ještě možná vlastní zkušenost,který přístroj co máš doma vykazuje lepší obraz přes Scart než přes HDMI?Vypadá to,že se ti do toho nějak nechce-ani se nedivím.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #41 kdy: 24. 04. 2010, 11:50:20 »
Honza DVB-RGB je podle tebe kompozitní signál? Kompozitní je přeci CVBS ne?Tam je přeci všechno pohromadě.RGB je přeci něco uplně jiného.
RGB je podle definice komponentní signál, ale pokud někdo v běžné řeči použije termín "komponentní signál" ve spojení s TV která umí HD, myslí se tím rozhodně YPbPr komponentní signál.
Takže já jsem od začátku chápal to co píše Jean Valjean tak, že porovnává kvalitu obrazu při připojení přes HDMI a YPbPr komponentní signál. A to že v některých specifických případech bude v této situaci HDMI horší je reálné. Nemám ale konkrétní příklad.


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #42 kdy: 24. 04. 2010, 12:30:53 »
Samozřejmě, u srovnání HD to ani nijak jinak nejde  :)
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Milan Ondroušek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #43 kdy: 07. 05. 2010, 19:49:37 »
Ano potvrzuji PH9704 upsc. OK


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Kvalita upscalingu
« Odpověď #44 kdy: 04. 06. 2010, 23:01:33 »
Valžáne přestaň blbnout lidi, v HDMI k žádné degradaci nedochází a dekodér je v STB jen jeden.