Autor Téma: Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál  (Přečteno 13874 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #15 kdy: 23. 06. 2013, 20:41:38 »
já myslím že jo,zjistil jsem,že když snižuji sílu signálu,tak rapidně klesá kvalita
Při snižování síly signálu kvalita od určité meze samozřejmě klesat musí - snižuje se tím odstup signál/šum a roste chybovost. Díky konfiguraci muxů je na to nejcitlivější RS7.
ano,nic proti tomu,ale když to porovnám s jiným muxem,tak ještě při síle signálu asi 40 mám kvalitu na 100,což u mux4 je při síle 80 již kvalita třeba 40
Opět "odborník" promluvil neboli kromě naprostého nesmyslu s řazením kanálů dle síly ještě další blábol o jakýchsi sílách 40 a kvalitách 100. Ty seš opravdu velký přínos pro toto fórum a ten nervoid-popleta lance dtto :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #16 kdy: 23. 06. 2013, 21:07:50 »
Opět "odborník" promluvil neboli kromě naprostého nesmyslu s řazením kanálů dle síly ještě další blábol o jakýchsi sílách 40 a kvalitách 100. Ty seš opravdu velký přínos pro toto fórum a ten nervoid-popleta lance dtto :D :D :D
Ještě větší přínos je zjevně váš komentář.  ::)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #17 kdy: 23. 06. 2013, 21:43:40 »
Opět "odborník" promluvil neboli kromě naprostého nesmyslu s řazením kanálů dle síly ještě další blábol o jakýchsi sílách 40 a kvalitách 100. Ty seš opravdu velký přínos pro toto fórum a ten nervoid-popleta lance dtto :D :D :D
Ještě větší přínos je zjevně váš komentář.  ::)
Samozřejmě, že to je větší přínos, protože defacto upozorňuji na to, že podle nějakých teploměrových nesmyslů typu "síla 40 a kvalita 100" se nedá naprosto nic odvozovat. O blábolech, že by měl začít Pařízek vysílat bez chyb, ani nemluvě - to je už přímo vrchol naprosté neznalosti dané problematiky. Stejně jako se nedá střílet od pasu, že je to v anténním systému (odraženém signálu, problémům se SFN), jak tady také jeden napsal od stolu, aniž by znal konkrétní příjmové podmínky.
Jediné co se dá poradit je, aby se proměřil signál nějakým skutečným měřákem a pak bude jasno, v čem nebo kde je chyba.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #18 kdy: 23. 06. 2013, 22:01:02 »
já myslím že jo,zjistil jsem,že když snižuji sílu signálu,tak rapidně klesá kvalita
Při snižování síly signálu kvalita od určité meze samozřejmě klesat musí - snižuje se tím odstup signál/šum a roste chybovost. Díky konfiguraci muxů je na to nejcitlivější RS7.
ano,nic proti tomu,ale když to porovnám s jiným muxem,tak ještě při síle signálu asi 40 mám kvalitu na 100,což u mux4 je při síle 80 již kvalita třeba 40
Opět "odborník" promluvil neboli kromě naprostého nesmyslu s řazením kanálů dle síly ještě další blábol o jakýchsi sílách 40 a kvalitách 100. Ty seš opravdu velký přínos pro toto fórum a ten nervoid-popleta lance dtto :D :D :D
no to koukám,,,odborník kanalizační technik od motyčky,,,, je opět zde s opruzováním,prostě když tomu nerozumíš,tak sem nelez
Ano, přesně píšeš o sobě. Napřed řazení kanálů dle síly, pak zase jakási síla 40 nebo 80 a kvalita 100. Opravdu bys měl odsud odejít, protože tvoje znalosti jsou ještě horší, než znalosti jistého violisty, a to už je co říct. A jestli máš potřebu se někde seberealizovat, tak je spousta jiných webů, máš možnost. Na fóru o anténách ale budeš vždycky vypadat jako šašek.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #19 kdy: 23. 06. 2013, 22:10:39 »
zde to už probíráme celý mux4,jeho neduhy,projevující se i kostičkováním,týká se to i rs7 programů v HD.Určitě to nastalo po 2.5 ,je to tak?  http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.0

Prosím nepište o tom, když tomu nerozumíte. Hlavní nevýhoda delších GOP je delší doba přepínání kanálů, delší GOP naopak výrazně zvyšuje kvalitu obrazu při stejném bitrate. Rozhodně to není chyba a není důvod proč by to mělo způsobovat zasekávání obrazu, maximálně může být chyba způsobená špatným signálem vidět o něco déle.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #20 kdy: 23. 06. 2013, 22:26:42 »
Prosím nepište o tom, když tomu nerozumíte. Hlavní nevýhoda delších GOP je delší doba přepínání kanálů, delší GOP naopak výrazně zvyšuje kvalitu obrazu při stejném bitrate. Rozhodně to není chyba a není důvod proč by to mělo způsobovat zasekávání obrazu, maximálně může být chyba způsobená špatným signálem vidět o něco déle.
To bych až tak nesouhlasil. GOP nemá smysl u mpeg2 natahovat příliš, protože účinnost komprese s délkou GOP neroste donekonečna. Naopak narůstají jiné problémy. Kromě delšího přepínání kanálů se také jakékoliv chyby zobrazují déle. K zasekávání obrazu zjevně u Muxu4 dochází i při kvalitním signálu - viz Technisat2. Jestli je to způsobeno jen dlouhým GOP nebo nějaké jiné chybě v konfiguraci není jasné. Ale vliv délky GOP bych nevylučoval, protože implementace dekodéru s něčím takovým nemusí počítat - je to mimo doporučení.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #21 kdy: 23. 06. 2013, 22:29:20 »
já myslím že jo,zjistil jsem,že když snižuji sílu signálu,tak rapidně klesá kvalita
Při snižování síly signálu kvalita od určité meze samozřejmě klesat musí - snižuje se tím odstup signál/šum a roste chybovost. Díky konfiguraci muxů je na to nejcitlivější RS7.
ano,nic proti tomu,ale když to porovnám s jiným muxem,tak ještě při síle signálu asi 40 mám kvalitu na 100,což u mux4 je při síle 80 již kvalita třeba 40
Opět "odborník" promluvil neboli kromě naprostého nesmyslu s řazením kanálů dle síly ještě další blábol o jakýchsi sílách 40 a kvalitách 100. Ty seš opravdu velký přínos pro toto fórum a ten nervoid-popleta lance dtto :D :D :D
no to koukám,,,odborník kanalizační technik od motyčky,,,, je opět zde s opruzováním,prostě když tomu nerozumíš,tak sem nelez
Ano, přesně píšeš o sobě. Napřed řazení kanálů dle síly, pak zase jakási síla 40 nebo 80 a kvalita 100. Opravdu bys měl odsud odejít, protože tvoje znalosti jsou ještě horší, než znalosti jistého violisty, a to už je co říct. A jestli máš potřebu se někde seberealizovat, tak je spousta jiných webů, máš možnost. Na fóru o anténách ale budeš vždycky vypadat jako šašek.
Kdepak,je to o tobě,ty jsi tu jedinej šašek a opruz,ale rozhodně ne odborník,o tom se ti ani nezdá co to je,ty to ale rozhodně nejsi.Tvé znalosti jsou opravdu zoufalé,což neustále dokazuješ každým příspěvkem.Zkus to někde jako hajzlbába,co ty na to?
Běž si radši seřadit kanály dle síly, aby ti to náhodou nespadlo z těch 40 níž a třeba ani kvalita by pak nebyla 100 :D :D :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #22 kdy: 23. 06. 2013, 22:48:09 »
Ale vliv délky GOP bych nevylučoval, protože implementace dekodéru s něčím takovým nemusí počítat - je to mimo doporučení.

Ne, není s čím počítat, v dekódování delších GOP není rozdíl. Není proč by to mělo způsobovat výpadky. Spíš je pravděpodobnější, že je špatně nastavená velikost bufferu, to by výpadky způsobovat mohlo. Ale tady jsem žádné výpadky nezaznamenal, takže nevím.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #23 kdy: 23. 06. 2013, 23:01:26 »
Ale vliv délky GOP bych nevylučoval, protože implementace dekodéru s něčím takovým nemusí počítat - je to mimo doporučení.

Ne, není s čím počítat, v dekódování delších GOP není rozdíl. Není proč by to mělo způsobovat výpadky. Spíš je pravděpodobnější, že je špatně nastavená velikost bufferu, to by výpadky způsobovat mohlo. Ale tady jsem žádné výpadky nezaznamenal, takže nevím.
Ono se to projevuje různě na různých přijímačích,některé se seká obraz,jinde se mění formát obrazu,další zas třeba jen hlavy se rozpadají na kostičky a nebo i přístroje zamrznou,musí se resetovat.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #24 kdy: 23. 06. 2013, 23:06:09 »
A někde, resp. skoro všude, to funguje bez závad. To jenom pro úplnost.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #25 kdy: 23. 06. 2013, 23:14:36 »
Zdravím, proč dochází ke kostičkování u programů v Multiplexu 4 i když má dobrý signál, je na hodnotě 66. Zjistil jsem, že k tomu dochází kvůli nějakému Úr. bit. chyby (nevím co to je). Dostává se to kolikrát i nad hodnotu 1000. A kostičkuje to jen někdy, přesto podle mě často :(. Více obrázek. Díky za rady, jak kostičkování předejít.



V tomto případě bych to viděl na příjem s odrazem nebo na rušení. Úroveň bit. chyby by měla být pokud možno na nule. Setkal jsem se ve svém okolí s podobným typem tv se stejnou indikací a u podobně silného signálu nebyl problém.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #26 kdy: 23. 06. 2013, 23:20:19 »
Ale vliv délky GOP bych nevylučoval, protože implementace dekodéru s něčím takovým nemusí počítat - je to mimo doporučení.

Ne, není s čím počítat, v dekódování delších GOP není rozdíl. Není proč by to mělo způsobovat výpadky. Spíš je pravděpodobnější, že je špatně nastavená velikost bufferu, to by výpadky způsobovat mohlo. Ale tady jsem žádné výpadky nezaznamenal, takže nevím.
Ono se to projevuje různě na různých přijímačích,některé se seká obraz,jinde se mění formát obrazu,další zas třeba jen hlavy se rozpadají na kostičky a nebo i přístroje zamrznou,musí se resetovat.

To je sice možné, ale chybu bych hledal jinde.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #27 kdy: 23. 06. 2013, 23:22:16 »
A někde, resp. skoro všude, to funguje bez závad. To jenom pro úplnost.
skoč si umejt hajzly,máš je poblitý
No jo, když se neumíš ovládat a chováš se jako čuně, tak co nadělám :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #28 kdy: 23. 06. 2013, 23:24:35 »
A někde, resp. skoro všude, to funguje bez závad. To jenom pro úplnost.
skoč si umejt hajzly,máš je poblitý
No jo, když se neumíš ovládat a chováš se jako čuně, tak co nadělám :D :D :D
nic,utři si zadek a vypadni
Leda tebou, za víc mně nestojíš :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kostičkování v MUX4 i když má dobrý signál
« Odpověď #29 kdy: 23. 06. 2013, 23:34:14 »
A někde, resp. skoro všude, to funguje bez závad. To jenom pro úplnost.
skoč si umejt hajzly,máš je poblitý
No jo, když se neumíš ovládat a chováš se jako čuně, tak co nadělám :D :D :D
nic,utři si zadek a vypadni
Leda tebou, za víc mně nestojíš :D :D :D
tak mě nekupuj chachare

   Všimnul jsi se,co udělá inteligent????
« Poslední změna: 24. 06. 2013, 00:21:38 od tako50 »